Crysis Multiplayer
Blight/mandolore
Üye
Crysis başlığında konuşamadık doğru dürüst, yeni başlık gerekiyor kaynamaması için. Gerçi ben singleplayerı bitirmeye çalışıyorum şu an fakat multiplayera da girelim yavaş yavaş değil mi?

Şimdi öncelikle bir arkadaş multi işini anlatabilir mi kısaca? Bu oyunla birlikte yüklenen Gamespy Comrade ne işe yarar? Sonra firewall'la ilgili yapılması gereken bir şeyler olur mu? Türk serverı var mı? Oynayalım mı? Şöyle basitçe anlatabilir mi birisi? Arkada o Comrade programı açıkken rastgele bir oyuna girmeyi deneyince "Sunucu kimlik doğrulaması başarısız." diyor. Ne demek istiyor bu mesaj?

Alıntı: Echo69

İnternetten oyun için.
Öncelikli olarak orjinal almayanların havasını aldığı bölüm de diyebiliriz bu bölüm için.
"Çoklu Oyuncu" seçeneğine tıkla. "İnternet oyunu" seçeneğine tıkla. Hesap girişi açılacak. "Yeni Hesap" seçeneğine tıkla. Boşlukları kendine uygun şekilde doldur.
DİKKAT: 18 yaşının üstünde olmaya dikkat edin
"Yarat" sekmesine tıklayın. Bekleyin sunucu sayfası açılacak.
Herhangi bir boş ve müsait sunucuya girip oyun oynaya bilirsiniz.
Server kurmak için.
serverların olduğu sayfada sol alt köşede "Oyun Yarat" seçeneğine tıkla. Ayarları yap ve oyunu başlat.
Not: buradan sonrasını benim kurduğum server'a kimse girmediği için deneyemedim. Gönüllü denekler aranıyor
FireMcFireMc
Üye
Zaten çoğumuz orijinal aldığımız için rahatça bir server kurup oynayabiliriz. Bir sefer olsun korsan alanlar avucunu yalasınlar. :D
Blight/mandolore
Üye
İşte ben pek orjinal usülü multiplayer oynamaya alışık olmadığım için(Gamespy falan bilmem hiç kullanmayı:) bir arkadaş serverımızı kursa falan anlatsa nasıl geleceğimizi çok iyi yapmış olur.
echo69
Üye
Biraz araştırdım ve azıcık ta olsa bilgi sahibi oldum. Blight/mandolore arkadaşım. Bu bilgileri ister düzenlyerek ister olduğu gibi ilk mesajında yayınlarsan sevinirim. Kullanışlı olması açısından.
İnternetten oyun için.
Öncelikli olarak orjinal almayanların havasını aldığı bölüm de diyebiliriz bu bölüm için.
"Çoklu Oyuncu" seçeneğine tıkla. "İnternet oyunu" seçeneğine tıkla. Hesap girişi açılacak. "Yeni Hesap" seçeneğine tıkla. Boşlukları kendine uygun şekilde doldur.
DİKKAT: 18 yaşının üstünde olmaya dikkat edin :)
"Yarat" sekmesine tıklayın. Bekleyin sunucu sayfası açılacak.
Herhangi bir boş ve müsait sunucuya girip oyun oynaya bilirsiniz.
Server kurmak için.
serverların olduğu sayfada sol alt köşede "Oyun Yarat" seçeneğine tıkla. Ayarları yap ve oyunu başlat.
Not: buradan sonrasını benim kurduğum server'a kimse girmediği için deneyemedim. Gönüllü denekler aranıyor :)
Littl3big
Üye
Tuh ben 18 yaşın altındayım 92 olarak işaretledim :P
ForzaeagleForzaeagle
Üye
Hesap oluşturmakla ilgili bilgi ,  kutuyla gelen kitapçıkta sayfa 23 de anlatılıyor.
Zaten oyunda Türkçe olunca pek bir güzel şekilde kuruluyor.Bunun dışında oynarken ne kadar güvenlik programı varsa kapatınız.Ben Tek Kişilik oyundan çok Çok Oyunculu kısmında kaldım.Özellikle Maksimum Hızla giderken, Maksimum Güce geçip yumruk atmak gibisi yok ;D
Not:Artık bir takım kuralım.En azından İsmimizin başına bir Oyungezer işareti bulalım
Misafir
Bir gün ayarlayın toplanıp çatırçatır oynayalım. Bu pazar gece olur mesela???
echo69
Üye
Evet Bencede yapalım bişeyler. Hatta bu ayki dergide crysis incelemesinin bi köşesine eklensin açıklama herkes girer oynar böylece.
echo69
Üye
"UYARI Sunucu kimlik doğrulaması başarısız" hatası için çözüm.
http://www.ea.com/crysis/news.jsp?newsId=commupdate112007
Ayrıca bu sorunun çözümü bu ayki crysis incelemesinde de açıklanırsa sorunu olan kullanıcılar için iyi olur.
Littl3big
Üye
TURKEY server'ında oynayan varmı?
Blight/mandolore
Üye
Bu akşam oynayalım işte. Biraz alışıyım da ben:)
discussioncontroller