Ölüm
Jester Prince
Üye
umarım dediğin gibi değildir yoksa bu dünyada ölmek kadar büyük işkence yok demektir.
SnakeSnake
Üye
valla inanç/inançsızlık bağlamından sıyrılıp biraz mantıklı düşününce ben böyle bir sonuca ulaştım. kaldı ki yazdıklarım zaten İslam ile çelişmeyen görüşler.
Jester Prince
Üye
yok böyle söyleme sebebim inanç değil. beyin ölmese dahi vücut üzerinde bir kontrolün olmayacak. yerin altında sadece beynin çalışarak kalmak kadar kötü ne olabilir ki? korku hikayesi gibi olur böyle bir şey olsa. konuşamıyorsun, göremiyorsun duyamıyorsun kafanın içinde tamamen karanlık ve sessiz ve boş bir yerde hapissin. daha kötü ne olabilir? direkt yok olmayı tercih ederim şahsen.
punks
Üye
Daha önceden yapıldı mı bilmiyorum ama..
Spoiler:

HEPİNİZ ÖLECEKSİNİZ !

Spoiler:
HEPİNİZ ÖLECEKSİNİZ !

Spoiler:
HEPİNİZ ÖLECEKSİNİZ !

Spoiler:

HEPİNİZ ÖLECEKSİNİZ !
SnakeSnake
Üye
maalesef öyle. yani eğer algı tamamen yok olmuyorsa feci bir durum.

ölümle birlikte algının ne düzeye düştüğü ile ilgili bir araştırma var mı, araştırmak lazım. kafası kesilerek idam edilenlerin beyinlerinin bir kaç saniye daha çevrelerini algılayabildiklerinden yola çıkarak algı seviyesinin düştüğü çıkarımında bulunabiliriz ama tam olarak yok olup olmadığı konusunda bir yorum getirmek imkansız. çünkü bu sadece beyinle ilgili bir durum değil, sinirler de devreye giriyor. yani sinirler tamamen yok oluncaya kadar yine vücutta olan değişimlerin hissedilebileceği çıkarımını yapmak mantıksız değil.
hadicanımoradan
Üye
Böylesi yapılmadı.

Akllıma Cyanide & Happiness'ın bir karikatürü geldi. Bulayım da koyayım buraya.

Edit: Koydum.

image
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Ölüm her ne sebepten olursa olsun nedeni, beyindeki oksijen miktarının yetersiz bir seviyeye inmesi/bitmesi yüzündendir. Eğer beyin sekiz dakika içinde oksijen almazsa beyin hasarı oluşur. Dolayısıyla bu beyin ölümüdür.

öldüğümüzde bilincin toptan yok olduğuna inanmıyorum. beyin o kadar basit bir organ değil, fişi çektiğinde tüm algı bir anda yok olsun. hani ruhun varlığını yadsısak, yani konuyu inançsızlık boyutundan ele alsak bile, bedenin canlılığı bittiğinde yani ölüm gerçekleştiğinde en basitinden hücrelerin tamamen yok olmaları epey bir zaman sürüyor.

Evet, hücreler zamanla çürüyor fakat algının yok olması beyin ölümü gerçekleşir gerçekleşmez oluyor. Beyin hasarı, kayıt sırasında Memory Kart`ı ps2`den çekmek gibidir. O dosya orda olduğu halde o dosya kullanılamaz ve işe de yaramaz. Beyindeki oksijen miktarı sıfır olduğu zaman beyin çalışacak enerji bulamadığı için pili bitmiş bir saat gibi çalışmaz olacaktır.

maalesef öyle. yani eğer algı tamamen yok olmuyorsa feci bir durum.
kafası kesilerek idam edilenlerin beyinlerinin bir kaç saniye daha çevrelerini algılayabildiklerinden yola çıkarak algı seviyesinin düştüğü çıkarımında bulunabiliriz ama tam olarak yok olup olmadığı konusunda bir yorum getirmek imkansız. çünkü bu sadece beyinle ilgili bir durum değil, sinirler de devreye giriyor. yani sinirler tamamen yok oluncaya kadar yine vücutta olan değişimlerin hissedilebileceği çıkarımını yapmak mantıksız değil.

Kafa koptuktan sonra en fazla sekiz dakika etrafı algılayabilirsin; görebilir, duyabilir, acı hissedersin, duygusal hiç bir şey hissedemezsin, şoktan ne olduğunu anlayamadan her şey birden kararmaya başlar ve ölürsün. Algı olayınını üstte anlattım.
QuendarthQuendarth
Mod
Ölümden korkuyoruz çünkü bu DNA'mızda yazılı.
ahmetnudu
Üye
Uyumak gibi bir şey tahminimce. Sonsuz bir uyku.
gduman94gduman94
Üye
Anlayamayacağınız bir konu hakkında konuşarak hataya düşüyorsunuz sizi zavallı ölümlüler.
discussioncontroller