Ölüm
hadicanımoradan
Üye
Zeus geldi.
salih32salih32
Üye
Ateistler için son, tanrı inancı olanlar için başlangıç.
kayaalper
Üye
Spoiler:
image
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
vazgeçtim bu mesajdan daha güzel bişey bulunca yazarım.
gduman94gduman94
Üye
Şimdi sen öleceksin, toprak olacaksın, o toprakta çiçek bitecek, o çiçek büyücek, bir goyun gelip onu yiyecek, afedersin hacetini giderecek ben o koyundan çıkan parçaya bakıp söyleceğim ki: hiç değişmemişsin ...(üç noktaya istediğiniz ateistin adını yazabilirsiniz.)
SwooshSwoosh
Üye
hehehe (((:
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Arkalarda inançsızlığın son inancın başlangıç olarak yorumlatabileceği konusu geçmiş. Kısmen doğrudur belki.

Son kelimesi bir şekilde acı verici gelebilir.Ama bir yandan neyin sonu olduğu da önemlidir. Yaşadığım hayat ne kadar başlamıştı,ne kadar gerçekti ve tam olarak neydi.

Yıllardır bunların cevabını bulmaya çalışmak beni aslında hiç yaşamadığıma inandırmaya başladı gitgide. Hayat adını verdiğimiz ve gözümüzde aşırı büyüttüğümüz bu rutin aslında son derece sıradan,amaçsız ve anlamsız. Kimisine göre kısacık kimisine göre upuzun olan hayatta dünyayı değiştirecek bir şeyler yapsanız bile aslında birazcık düşününce dünyayı değiştirmenin bile ne kadar içi boş olabileceğini görüyor insan.

İşte bu boşluktan dolayı "son" bana daha büyük bir boşluk vaadetmiyor gibi geliyor.

"Snake" Algının yok olması gerektiğine inanıyorum zira sinirsel aktiviteler ,hisler,algı,duyular belirli bir enerji ile aktarılabilir ve algılanabilir. Fakat organize bir şekilde çalışamayan bir vücutta yeterli enerji üretilemeyeceği için beynin duyularını kaybedeceğini düşünüyorum.

Belki de komik bir tabirle stand by modunda aktif kalmayı başarsa bile kim olduğunu,ne olduğunu ve niye öyle bir durumda olduğuna açıklık getirebileceğini sanmıyorum. Bu durumda da mezarda,yalnız başımıza çürümeyi beklediğimizi düşünemeyeceğimiz anlamına gelebilir.
Batuhan Şef
Üye

ohahaha
cocoldplay3
Üye

Peki ilk insanlar? Onlar konuyu bile bilmiyor
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye

Peki ilk insanlar? Onlar konuyu bile bilmiyor

Adem? Hayır yani o adam zaten inanan bir adam olduğu için, ilk insan da inanandır ona göre.
discussioncontroller