Vampire: The Masquerade - Winds of Gehenna (Duyurular + Trailer)
Fool Arcana
Üye
[center][img width=750 height=179]http://img30.imageshack.us/img30/5332/vtm.jpg[/img][/center]

Arkadaşlar VtM başlığında konuşuldu, yaz geliyor ve bir çok forum oyunumuz var, bunlardan birisi Dark Ages Vampire.

Setting,konu ve zaman dilimi olarak çok farklı olduklarından bende Masquarade bitmeden hemen önce Gehenna döneminin başlangıcını konu alan bir senaryoyu oynatmayı düşünüyorum.

Daha önce oynattığım bir oyun, senaryosu ve settingi hazır, herkes vampir olmayacak, bunu VtM başlığında da belirtmiştim mesela masaüstü oynattığımda Zer0'yu bar güvenlikçisi, Monthius'u üniversite öğrencisi yapmıştım, yani hepiniz vampir olarak başlamayı beklemeyin, ama bu "embrace" edilemeyeceksiniz anlamına gelmiyor : )

Tam olarak Time of Thin Bloods zamanına odaklanacak, storytelling sistemi ile oynayacağız, fakat foruma entegre edilmiş bir versiyonuyla, ben size nerede olduğunuzu, ve çevrenizi betimleyen "main" yazıları yazacağım, sizlerde buna göre RP'nizi yapacaksınız, olası dövüşleri basit zar sistemiyle halledip buraya yazacağım.

Öncelikle kaç kişi oynar? Kimler ister? Fikirleriniz nelerdir? Bunu oynayacak oyuncu profili neler ister bunu bir bu başlıkta tartışalım, ondan sonra iki hafta içinde herkes uygun olursa senaryoyu başlatacağım.

Karakter Presetleri için : http://www.oyungezer.com.tr/component/option,com_smf/Itemid,26/topic,13944.0/

Forumda başlıkların veya sayfaların bozulduğu ve görülemediği sayfaları görmek için şu linki kopyalayıp yapıştırarak kullanınız;

http://www.oyungezer.com.tr/smf/index.php/board,62.0.html

Oyuncu Listesi

[b]Adramelech -Oyundan çıktı
Laughing Madcap - Preset 2
Harry Mason - Oyundan çıkartılmıştır
Corax - Preset 7
Kolombus - Preset 13
Audiodragon - Preset 20
Nightwis Oyundan çıkarılmıştır.
Oldboy - Preset 4
Elegie  Preset 19
Lord Inquisitor - Preset 5
Sweet Nightmare -Oyundan çıkartılmıştır
Kurtulansama - Preset 12
Gabriel Archangel
- Preset 8
Monthius Oyundan çıkartılmıştır
Apprentice Oyundan çıkarılmıştır.
Roselyn Preset 17
WTElessar Preset 11
Bario Preset 21
Eflatun Preset 16[/b]
SüleymanAbiPreset 14
FLCOyundan çıkartılmıştır
Oyuncu alımları kapanmıştır.

Trailer :

2.Gece trailerı

Bir süredir METUCON ve ICON'da oyun oynatma planım vardı, bugün duş alırken aklıma geldi, bu oyun bittikten sonra bu kış ICON ve METUCON'da Vampire The Masquerade : Winds of Gehenna'yı oynatmaya karar verdim. Oyun sonuna kadar dayanabilen olursa onların karakterleri METUCON ve ICON'da direk Preset olarak gelecekler ve senaryonuzu devam ettirecekler.

Bu oyun giderek bir proje haline gelmeye kafamda, umarım güzel biter

[center][img width=705 height=105]http://img39.imageshack.us/img39/929/56290329.jpg[/img][/center]

AdramelechAdramelech
Üye
Kesinlikle katılırım. =) Daha sonra detaylı olarak düşüncelerimi belirteceğim.
Laughing Madcap
Üye
Herkesin vampir olmaması fikri oldukça güzel.

Benim finalim 25 Haziranda, bu demektir ki günde saatlerce oynanacaksa yokum. Yok günde 1-2 saat oynanır, hafif hafif güzel güzel gider diyorsanız, varım. Nereyi imzalıyorum?
Harry Mason
Üye
şüphesiz ki katılırım.
Fool Arcana
Üye
Çok kastırmayacak, keyifli olsun yavaş ilerlesin yeter ki.

Herkes finallerinin tarihlerini yazarsa uygun bir tarih belirleyebiliriz aslında.

Herkesin vampir olmaması fikri güzel bir unsur şu açıdan;

Disiplinler hava uçuşmuyor, oyun power play yerine diyalog halinde ilerliyor daha çok.

Ayrıca insan olarak bin türlü yaratıktan kaçabilmenin verdiği zevk çok ayrı oluyor (zarlar iyi gelirse)

CoraxCorax
Üye
Katılırım. Gönül ister ki malkav olmak, ama olamazsak napalım, zenci bir bouncer da kulağa hoş geliyor :P
AdramelechAdramelech
Üye
Powerplayden çok akıl mantık yürütmek isterim ben öncelikle. Ama tabi arada bi güzel dövüşler fena olmaz hani.

Birde oyunun başında değilde zamanla gelse Gehenna? Değişim yavaş yavaş görülse güzel olur gibi.

Birde, Klan sınırlaması olacak mı?
CoraxCorax
Üye
olmasın, bütün dünya malkavian olsun :P
Laughing Madcap
Üye

Disiplinler hava uçuşmuyor, oyun power play yerine diyalog halinde ilerliyor daha çok.

Budur. Varım evet, yemişim finalini.
Kolombus
Üye
Her zaman, çok güzel olur umduğun gibi oynanırsa...
Fool Arcana
Üye
Şimdi onu şöyle yapacağım, ben oynayacak kişilere karakter "preset"leri hazırlayacağım,siz detaylandıracaksınız bunu.

Çok çok az kişi Vampir olarak başlayacak arkadaşlar, herkesin vampir olarak yataktan kalktığı bir oyun heyecansız olurdu, kimlerin vampir olabileceğini zarla belirleyeceğim oyunun başında (Bu sonradan olamazsınız anlamına gelmiyor), olsanızda bunu bilemeyebilirsiniz ayrıca, forth play yapıp aynaya bakmazsanız hemen dfasfg.

Klan sınırlaması olmayacak,senaryo gereği embrace edilen kişilerle o konuşulur özelden zaten.

Gehenna oyunun başında olmayacak, Time of Thinbloods dönemi, herşeyi VtM:Bloodlines'ta gibi düşünün, günümüzdeyiz...henüz.

Savaşlar olacak tabii ki fakat bu birazda sizin RPlerinize bağlı, sadece diyalogla bile olabilir bu iş siz nasıl isterseniz.
discussioncontroller