"O Şimdi Asker"
manager80manager80
Üye
Askerlik iyidir. Belkide hayatın boyunca karşılaşamayacağın yaklaşık 500 kadar insanla aynı ortanma bulunup, aynı amaçla bir bütün olmanın, birlikte eğitim görüp, küçücük bir yemekhanede üst üste yemek yemeye çalışmak... Bunlar insanın başına her zaman gelemeyecek şeyler. Sana tavsiyem Syssivil hayatta bıraktıkların için endişe yada üzüntü duymayıp bu oldukça kısa süren hizmeti en iyi şekilde yerine getirmen ;) Kendime bakıyorumda askerliği bitireli 7 yıl olmuş o.o O zamanlar tabi sanki zaman hiç geçmiyor gibiydi, şimdi arkama dönüp bakıyorumda su gibi geçmiş zaman :) Hayırlı teskereler SYS. Bu vatan sizlerle gurur duyuyor.
Munjin
Üye
"Devletin en önemli misyonunun, bireyi korumak ve yaratıcı bir kişilik olarak gelişmesini onun için mümkün kılmak olduğuna inanıyorum.... Devlet, bizi askerlik hizmeti yapmaya zorladığında bu ilkeyi ihlal etmektedir." -Albert Einstein

Ayrıca yine kendisinden "Askerlik hizmeti, insan uygarlığının silinemeyecek lekesidir." gibi bir söz vardır.

Kişisel olarak, katılmamak elde değil.
Misafir
Askerliğe ve mantığına dair konuşulacak yer, SYS'yi uğurladığımız yer değil sanırım Munjin ama ben de katılıyorum bu sözlere.
manager80manager80
Üye
Dünya üzerinde insan dediğimiz varlıklar olduğu sürece savaşlarda olacaktır.
bardullahbardullah
Üye
gel tezkere gel tezkere bitsin bu gurbet,
evde anakart, ram, işlemci yüzüne hasret
tool
Üye
keşke hayatı Albert Einstein'ın gözüyle görebilecek insanlar olsa dünyada. fakat benim ülkemde, benim vatandaşıma kurşun sıkan dahili ve harici bedbahtlar olduğu sürece ASKERLİK GEREKLİDİR ve seve seve tekrar giderim.
  Bu arada hayırlı teskereler SYS. :byebye:
Munjin
Üye
Elegost dedi:

Askerliğe ve mantığına dair konuşulacak yer, SYS'yi uğurladığımız yer değil sanırım Munjin ama ben de katılıyorum bu sözlere.

An itibariyle kendisi de bu oluşumun içinde olduğu için SYS'nin de dahil olduğu küçük de olsa bir fikir alışverişine gidelebilirdi diye düşünmüştüm.

En kısa zamanda dön SYS. :byebye:
QuendarthQuendarth
Mod
Hayırlı tezkereler Sys :).
Lord Inquisitor
Üye
Mainframe down. Frameworks malfunctioning.....

Emergency Boot....... FAIL

People getting silly.....

SYS CLEANER ONLINE.....

DAT!

Windows has encountered an abnormal problem. Please wait for a few months before try again.

You may now close your computer!

(Seni özleyeceğiz SYS :D )
SYSCLEANER
Mod
Munjin dedi:

"Devletin en önemli misyonunun, bireyi korumak ve yaratıcı bir kişilik olarak gelişmesini onun için mümkün kılmak olduğuna inanıyorum.... Devlet, bizi askerlik hizmeti yapmaya zorladığında bu ilkeyi ihlal etmektedir." -Albert Einstein

Ayrıca yine kendisinden "Askerlik hizmeti, insan uygarlığının silinemeyecek lekesidir." gibi bir söz vardır.

Kişisel olarak, katılmamak elde değil.

Albert Einstein ın bu cümleyi o zaman ların Nazi Almanytası için söylediğine eminmi çünkü Nazi Almanyasında bilindiği gibi tek tip birey yetiş tirmeye çalışınıyordu. TSK da ise birey olarak değerlerinizin dışında atik olmayı bir topluluk için de kurallara uyarak yaşamayı üstlerinize saygıyı kurallara uyarak göstermeyi "yanaşık düzen" eğitim altında veriyorlar bunun dışında azıtıp tozutmadığınız sürece son derece anlayışlılar. Komutanınıza derdinizi anlattığınızda "olmaz" deyip sizi başından savmıyorlar (Düzgün bir askerseniz). Askere gitmediysen gittiğinde dediğimi çok daha iyi anlayacaksın. Ha şöylede bir şey var anadolunun bağrından komuş gelmiş okuma yazma bilmeyen insanlar var bu insanların ne durumda olduğunu görmek belirli bir eğitim almış belirli bir zenginliğe sahip insanların oturup günde 100 kişinin kullandığı tuvaleti temizleyemek zorunda olması bence TSK nın şu ülkenin zengin fakir diye patlmasına engellen olan ufak bir etken gibime geliyor. 
discussioncontroller