Vampire The Masquerade - Winds of Gehenna -Presetler-
Fool Arcana
Üye
12- İnsan* - (Arkeolog) Unisex

Her zaman doğa ile iç içeydin, geceleri gökyüzüne bakıp sürekli olarak doğa ile gizlice ve sessizce konuşmaya çalışırdın, huzuru burada bulurdun.
Hayvanlara her zaman insanlardan daha çok değer verdin, gittiğin kazılarda hep bulunduğun doğal ortamdan çok büyük keyif aldın. Bir gün İskoçya ormanlarındaki kazılardan birisinde sen ve ekibin çok büyük bir kalıntıyla karşı karşıya kaldınız. Duvarda daha önce görmediğin hiyerogrifler vardı, çoğu hiyerogrifte köpekler ve çakallarla ilgili bir hikaye anlatılıyordu, köpeğe benzeyen insanlar, köpeğe dönüşen insanlar...

Buradaki araştırmaların üzerine bir tez yazdın ve bu tezle ilgili Los Angeles'ta geleneksel Arkeologların katıldığı bir seminerde sunum olarak göstermeye karar verdin.

Bunun bir takım vahşi güruhların ilgisini çekeceğinden habersizdin...

Preset özellikleri: Eski dilleri anlama,Genel kültür,Tarih bilgisi,Vahşi hayata yatkınlık
Fool Arcana
Üye
13- Vampir (Brujah) (Erkek)

Uzun zamandır Kindred'leri Camarilla'dan özgür kılmak için savaşıyorsunuz. En son Prens öldürüldüğünde Anarchların sembolik lideri Nines Rodriguez ve Jack sayesinde Los Angeles'ta gücünüz iyice artmıştı. Anarchsan kim olduğun ve nereden geldiğin önemli değildir, tek önemli olan şey özgür bir yaşam sürmek ve Camarilla'nın kurallarından kurtulmaktır. Büyük bunalım döneminin adamı olan Nines izinde sokaklar artık eskisinden daha temizdir fakat son zamanlarda Sabbat hareketleri hızlandı ve çeşitli alametler görüldü, özellikle Society of Leopold'un yeni lideri Partiarch geldiğinden beri Sabbat ile çok büyük bir savaş başladı.
İşte tam bu savaşın ortasında Nines'ın çağrısı üzerine Meksika'yı terkedip Los Angeles, özgür kalan son kaleyi kurtarmak adına Last Round'da eski dostlarınla birlikte olmak için şehire geliyorsun...

Preset özellikleri: Brujah disiplinleri,Özgürlükçü düşünce,Kas gücü,Ateşli silahlar,yakın dövüş,Edebiyat bilgisi,Sokak kültürü.
Fool Arcana
Üye
14-Rahip (Followers of Seth) (Unisex)

Çölde geceleri soğuk gündüzleri ise yakıcı derecede sıcaktır, Kaire ise bundan farksız değil,piramitlerin batısındaki çorak çöllerin altında en azından bir şehir büyüklüğünde kocaman bir tapınak vardır, bu tapınak Seth'i izleyenlerin toplandığı,yaşadığı ve bir gün Seth'i geri getirme inancıyla dua ettikleri yerdir.

Seth'i izleyenler Cain'den gelmezler,Karanlığın tanrısı Seth onları yaratmıştır ve inanışları kesinlikle normal Kindred'e benzemez. Seth'i izleyenler herşeyi bilirler, belirli fiyata da...size söyleyebilirler, güvenilmez, kandırılamaz varlıklardır.

Bağımsız olan Seth klanı kendi gayesini güder, buda Seth'i canlandırmak ve tüm Dünya üzerinde hakimiyetlerinin geleceği günü beklemektir.

Sen ise bu klanın ileri gelen rahiplerindendin, aynı zamanda çok yetekli bir suikastçi. Karanlığın içinde bir bütündün çünkü tanrın karanlığın ta kendisiydi.Ve artık yeni bir görevin vardı.Birileri çok önemli bir kanıt ele geçirmişti, Tanrın ile ilgili bir gerçek,yazılı ve bulunmuş durumda.
Seth geri gelebilirdi...Bu artık o kadarda mümkün görünüyordu ki ilk uçakla Los Angeles'a bu kanıtı "görmeye" gittin.

Spoiler olmaması Seth görevi oyuncuya özel olarak açıklanacaktır.


Preset özellikleri: Seth Thaumaturgy'si Akhu,Seth disiplinleri,Yakın dövüşte uzmanlık,Aydınlığa ve ışığa dayanıksızlık,Obsesyon,Genel kültür,Bilgi,Setite kütüphanesine giriş.
Fool Arcana
Üye
15- İnsan* (Ressam) (Kadın)

Los Angeles'a ilk geldiğinde resimlerine hiçbir değer verilmeyeceği konusunda ailenle hemfikirdin fakat bu seni durdurmadı.

Senelerce çalışıp durdun, part-time işler yaptın, Amerikan rüyasında ressamlara pek yer olmadığını anladıktan sona ailenin yanına New Jersey'e dönmek için karar verdin. 20 Yaşında buraya gelmiştin ve 5 senedir buradaydın, neler yapabileceğini kimseye gösterememiştin, bu ne kadar üzücü olsada gerçeği kabullenmeye yakındın, bu büyük sanat camiasında yer edinmek için yozlaşman gerekiyordu fakat yozlaşmayacaktın.

En son Gallery Noir'a bir portfolyo gönderdin fakat hiçbir cevap gelmedi, 1 hafta sonra gitmeye karar verdin.

O akşam bir telefon aldın, arayan kişi Max Giovanni isminde bir alıcıydı, kendisi sizin işlerinizi çok beğendiğini ve işlerinizi galerisinde sergilemeyi düşündüğünü söylediğinde havalara uçuyordunuz hemde kendi malikanesindeydi sergi!

Bu inanılmaz haber karşısında sevinçle sergiyi hazırlamaya koyuldun, ters birşeyler olduğunu düşünmüyordun, düşünemezdin.

Davet günü geldiğinde ise herşey için çok geçti.

Giovanni ailesinin gerçeklerini öğrenmek pahalıya mal olacaktı.

Preset özellikleri: Sanat,Çizim yeteneği,Edebiyat bilgisi,Genel kültür,Dayanıklı psikoloji,Tarih bilgisi.
Fool Arcana
Üye
16-İnsan (Gazeteci) (Unisex)

10 Yıldır gazetecilik mesleğinin içinde, LA Tribute gazetesinde makalesini devam ettiren bir basın mensubu.

Bundan 5 sene önce Santa Monica'daki "slasher" cinayetlerini araştırırken Death Mask Productions'a ait bir "Snuff" kasedi eline geçmişti ve bu kaset onu Hollywood'da bir eve götürmüştü.

Davayı orada korkudan bıraktın fakat senelerce o kasedin üzerinde yarattığı etki geçmedi.

Ve şimdi Santa Monica iskelesinde benzer bir cinayet var, herşeyi 5 sene önceki gibi geri geliyor, ve bu sefer bir gazeteci olarak olanlara göz yummak istemiyorsun.

Preset Özellikleri:Araştırma,Genel kültür,Arşiv kaynakları,Ateşli silahlar,Teknoloji,Dayanıklı psikoloji,Retorik
Fool Arcana
Üye
17-Ghoul (Bar Sahibesi) (Kadın)

Bir süredir kendi işinize bakıyordunuz, Los Angeles'ta Confession'un el değiştirmesi ile birlikte bu işin tam size göre olduğunu düşündünüz. Daha önceleri şehirde bilgi alışverişi ve kumar yetenekleriniz sayesinde hayatta kalabilmiştiniz fakat Sectler hareketlenmeye başladığında kendinize sağlam bir pozisyon elde etmeniz gerektiğinin farkına vardığınız, bilgi alışverişi medya ve internetin hüküm sürdüğü  modern Dünya'da para kazanmanın yollarından birisiydi. Bir Ravnos Ghoul'u olarak bu sizin iyi yaptığınız işlerdendi ve Los Angeles'ta satılacak çok kirli sır vardı. Tabii ki bu para demekti...

Preset özellikleri: Pazarlık,Bilgi ticareti,Teknoloji,Şantaj,Kumar,El çabukluğu,
Fool Arcana
Üye
18- Tzimisce** (??) (Unisex)

Uzun...uzun geceler geçirdiniz...

Yaklaşık olarak 5 yıldır Hollywood kanalizasyon sisteminin en aşağı kısımlarında kilitli yaşıyordunuz, gözü dönmüşlüğünüzden fareleri yiyor iyi gününüzdeyseniz kanlarını içiyordunuz.
Bu durum dramatik olmaktan uzun süre önce çıkmıştı, onu oraya kapatan lanet olası Kindred, ah onu bir eline geçirebilse,bütün vücudunu parçalara ayıracak ve tüm parçalardan ayrı ayrı sadistik icatlar yapacaktı...

5.Yılın sonundaydınız ve artık görünüşünüz insansı bile değildi, vücudunuza ve suratınıza yaptığınız modifikasyonlar bir yana artık çok nadir fare bulabiliyordu ve günün 6 saati tünellerde deliye dönmüş bir şekilde koşuyordu, önüne çıkan ise 2 saniye yaşayabiliyordu.

5 Yılın sonunda bir gün kanalizasyon kapılarından birisinin kendiliğinden açıldığını farkettiniz, 5 metre kalınlığındaki demir kendi kendisine açılmış ve sizi özgürlüğe davet ediyordu...

Preset özellikleri: Tzimisce disiplinleri,Sadizm,Bilgelik,Sado-mazoşizm,Yakın dövüş,Thaumaturgy,Et işleme.
Fool Arcana
Üye
19 -[b]?* (Sürgün) (Unisex)[/b]

Arabistan'ın çöllerinde bir haftadır uzunca bir yürüyüşten sonra yorgunluk ve susuzluk sizi bitirmişti. Altı haftadır peşinizde sizi avlayan "suikastçiler"den kaçmaya çalışıyordunuz. Çölde seyahat etmenin en tehlikeli yanı eğer gün ağarmadan kendinize saklanacak bir yer bulamadıysanız işiniz bitmiş demekti.Büyük ihtimal onu izleyen Assamite'lar bu kadar şanslı değillerdi.

Buradan gitmesi gereken yeri biliyordu, çok yakınlarda Al-Nabar isminde bir şehir vardı ve bu şehirde ufak bir kontağı bulunmaktaydı. Buradan kıyafet,yolculuk için gerekli para ve geri kalan "şeyleri" tedarik edecekti.

Artık tek yürüyenlerden birisi olarak her dakikası paranoyakça suikaste kurban gitme korkularıyla doluydu fakat bunun onu çok daha dikkatli yaptığı söylenebilirdi.

Fakat herşeyden önce Los Angeles'a yapacağı bu seyahat onun açısından önemliydi.

Augustus Giovanni şehire geri dönmüştü.

Preset özellikleri: ? klan disiplinleri, Nekromansi bilgisi,Okült bilgisi,Yakın dövüş,El çabukluğu,İz sürme


Fool Arcana
Üye
20 - Ventrue (Primogen) (Unisex)

5 Yıl önce Los Angeles Prensi Lacroix öldüğünden beri Camarilla içerisinde bir iç savaş vardı. Eski hesaplaşmalar ve kan davaları gün ışığına çıkmıştı. Yeni prens kim olacak kavgası sürüp giderken bu kişilerin aralarında çok iddalı adaylar vardı. Özellikle Santa Monica baronu Therese Voerman ve LA'de Tremere'lerin lideri olan Maximillian Strauss bu pozisyon adına savaşacak adaylar gibiydi.

Bütün bunlar olurken Fransa'dan Camarilla tarafından işleri yoluna koyması için gönderildiniz. Camarilla'nın Amerika'daki son kalelerinden birisi olan Los Angeles'ın içinde bir Camarilla iç savaşı yaşanması utanç vericiydi.

Üstün kanınız,yüksek kaderiniz ve soylu statünüz sayesinde bu Amerikalı barbarlara medeniyeti gösterecek ve Prenslik statüsünü alacaktınız...

Preset özellikleri: Ventrue disiplinleri,Çekicilik,Yüksek sosyal beceriler,Sosyete bilgisi,Yüksek genel kültür,Sanat,Yakın dövüş.
Fool Arcana
Üye
[b]21- (Bonus Preset) İnsan (Suçlu) (Erkek)[/b]

Yöntemleriniz vahşi idi, Dünya'nın sadece kötülüklerden ve daha çok kötülüklerden oluştuğuna inanan birisi olarak bunların karşısında polisin hiç birşey yapmadığını gördüğünüzde kontrolü elinize almanız gerektiğini düşündünüz.

Los Angeles'tan Washington'a Washington'dan Texas'a bir çok yere seyahat ettiniz ve suçluları kendi vahşi taktiklerinizle durdurmaya çalıştınız. Bunlar genellikle kanlı ve anında çözüm veren taktiklerdi fakat yasalar sizi kısıtlıyordu.

Los Angeles'ta bir bar kavgası sırasında uyuşturucu kullanan iki genci öldüresiye dövdükten sonra polis tarafından yakalanıp hapise girdiniz fakat bu çok uzun sürmedi. Firar ederken size yardım eden hücre arkadaşınız Crazy-8'i gideceğiniz buluşma noktasına varmadan öldürmeniz yüzünden artık bir katil olarakta aranıyorsunuz.

Ve şimdi Los Angeles'ta sokaklara tekrar döndüğünüzü duyurmanın vakti geldi...

Preset özellikleri: Suçlu,Psikolojik sorunlu,Yakın dövüş,Obsesyon,Düşük sosyal beceriler.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller