Vampire The Masquerade - Winds of Gehenna - Karakter Sayfası
Lord Inquisitor
Üye
Spoiler:
5- Avcı (Erkek)

Society of Leopold Grünfeld Bach öldüğünden beri kaos içinde, bir süre önce başa geçen Patriach isimli efsane bir avcının liderliğinde tekrar Los Angeles'ta düzeni sağlamaya and içildi ve Avcı sayıları arttı, eğitimler çoğaldı.

Şimdi Society of Leopold eski günlerinden daha güçlü, daha vahşi ve intikam almaya daha hevesli.
Tanrının önderliğinde bu lanetlilere cehennemi tattırmaya and içen bir avcı grubunun üyesisiniz,Patriach'ın eşine yapılan saygısızlıktan sonra daha karanlık bir yapılanma içine girdiniz ve Sabbat'a karşı büyük bir saldırı hazırlığındasınız.

Büyük bir avcı soyundan geldiğiniz için aileniz sürekli tehlikelere açıktı ve sizde çocukluğunuzdan beri eğitiliyordunuz.

Gehenna,Kanı zayıfların ortaya çıkışı,Dhampirler,Ankaran Lahiti gibi pek çok alametten sonra son gecelere girildiğinin farkındasınız ve elinizi çabuk tutmak istiyorsunuz.
Avcı olmak, sürekli içgüdülere güvenmek,kimi zaman bu kan içen hayvanlar kadar acımasız olmanız emek ve siz bunun farkındasınız.
Ve eğer inancınız gerçekse, Tanrı'nın inananlar için bahşettiği yüce güçler sizin emrinizde olacaktır.

Preset özellikleri: Yakın dövüş ustalığı,Ateşli silahlar,Kas gücü,Düşük sosyal beceriler,Kutsal güçler,İnanç,Obsesyon.


[glow=yellow,2,300]SOCIETY OF LEOPOLD HUNTER ==== PRESET 5[/glow]

AD-SOYAD: : Theodore "Blackjack" Denton

YAŞI: : 36

BAĞLILIK: : SOCIETY OF LEOPOLD - EUROPEAN ALLIANCE

DİN: : HRİSTİYAN - KATOLİK

ANAVATAN: : İNGİLTERE - EVERTON

[glow=blue,2,300]FİZİKSEL ÖZELLİKLER:[/glow]

Theodore 1.81 m boyunda 89 kg ağırlığında aldığı eğitimden dolayı atletik yapılı, orta derecede kaslı bir insandır. Asker kesimi kuzgun siyahı saçları ve ela göz rengi vardır. Düzgün bir mzacı vardır. Ancak bakışlarını güneş gözlüğüyle gece gündüz gizler. Güneş gözlüğünün gerisinde kısarak baktığı gözleriyle etrafı süzen bir yapısı olduğu için genelde çatık kaşlıdır. Dimdik yürüyen kuvvetli bir yapısı vardır. Uzun, deri paltosu ile kendisini örter ve içine giydiği sweatshirt altında kevlar yeleği vardır. Uzun deri çizmeleri ile tok adımlar çıkarır. Uzaktan bakılınca rahatlıkla bir FBI ajanını çağrıştırır.

[glow=blue,2,300]KARAKTER YAPISI:[/glow]

Theodore çok sessiz birisidir. Vatikan'da aldığı avcı eğitiminde ilk öğretilen şey sessizlik olmuştur. Sürekli düşünen bir yapısı vardır. Çatık kaşları ve etrafı süzen gözleri ile sürekli olarak tetiktedir ve herkes onun için potansiyel bir avdır. Bir eli sürekli olarak Vatikan'da kendisine verilen Katolik Haçının üzerindedir. Paltosonda daimi olarak İncil taşır ve etrafı ne kadar iyi gözetliyorsa o kadar çok da dua ediyordur. Theodore için görevi, Tanrısı ve avı vardır. Bu nedenle sessiz ama derinden hareket eder.

[glow=blue,2,300]ENVANTER ve SIRT ÇANTASI:[/glow]

-Desert Eagle Army .44 (Gümüş Mermi - 8 şarjör)

-Kevlar Vest (2cm, Balistik Model)

-Koyu siyah Güneş Gözlükleri

-Deri, uzun, kışlık palto

-Wilkinson Sword All-Action Combat Knife (Testere ağızlı komando bıçağı)

-Kameralı Cep Telefonu (Samsung Ultra Touch 8 MP :D )

-Katolik Haçı

-İncil (Kırmızı, altın işlemeli Vatikan Basımı)

[glow=blue,2,300]HUNTER:[/glow]

-Melee Master (Yakın Dövüş Ustası)

-Firearms Use (Ateşli Silahlar Kullanımı)

-Divine Powers (Kutsal Güçler)

-Faith (İnanç)

-Strength (Kas Gücü)

-Obsession

-Anti-Social

[glow=blue,2,300]GEÇMİŞİ:[/glow]

Spoiler:

Theodore Vatikan'a yüzyıllar boyu avcı yetiştirmiş Katolik klisesinde hatır sahibi bir ailenin son çoçuğuydu. Ancak, bu aile de diğer aileler gibi Caine'nin çocuklarının esas hedeflerinden birisiydi. Ancak, Vatikan bu aileyi de tıpkı diğer aileleri olduğu gibi korumuştu. İngiltere'de Everton şehrinde Denton malikanesinde gizemli ve aristokrat bir hayat yaşıyorlardı

Ancak seneler 1972 yılının Haziran ayına geldiğinde gösterdiğinde Bir grup Gangrel Blood Council tarafından bu aileyi ve bu aileye ait her şeyi yok etmekle görevlendirmişlerdi.  Camarilla Denton ailesini tespit etmişti ve Camarilla yüz yılların intikamını alacaktı. Oysa Vatikan da en seçkin avcılarını aynı gece oraya göndermişti. Hesaplaşma büyük ve kanlıydı.

Gecenin sonunda Denton ailesi ölmüştü. Vatikan'ın en iyi avcılarından birçoğu ölü yatıyordu. Sadece bir iki tanesi hayatta kalmışlardı ve Gangrel'lerin hepsini öldürmüşlerdi ancak zaferleri buruktu. Denton'lardan geriye bir tek beşikteki Theodore kalmıştı. O gece avcılar Theodore'yi de alığ İngiltere'yi terk ettiler ve Vatikan'a döndüler.

Theodore kendisi hakkında konuşmayı sevmezdi. Vatikan yılları hakkında neredeyse hiç konuşmadı. 25 yaşına kadar Vatikan'da Engizisyon Karargahlarında eğitim gördü. 25 yaşında en usta avcılardan bile geçer notu almıştı ve bu Onu genç yaşında Papa'nın karşısına çıkarmıştı. Papa tarafından görevine başlatılan Theodore Society of Leopold'un Avrupadaki güçlü kolu olan European Alliance saflarında savaşmak üzere memleketi İngiltere'ye gönderildi. 11 yıl boyunca İngiltere'de usta bir avcı olmayı başarmıştı. Ancak, sadece görevinin adamı olarak sessizliğini koruyordu.

11 yıl sonra, böylesine az bir deneyime rağmen ABD'deki Society of Leopold'un destek çağrısına cevap vermek üzere üstadları tarafından Theodore seçilerek ABD'ye Los Angeles'a gönderildi. Los Angeles havaalanına indiğinde tamamen yabancı topraklardaydı Theodore ve görevi onu bekliyordu.

Vatikan'da Papa'nın ona verdiği haç ve incil tek yoldaşıydı, gerisi ise sadece teferruattı....

Ve tam bu anda Havaalanının müzik yayını Sting'den bir şarkı çalmaya başladı: An Englishman in New York. Theodore tbessüm ederk yürümeye başladı ve yeni macerası da başlamış oldu.
Beğenenler: nimruth

bario
Üye
Preset 21


İsim:Frank Collander
Yaş:38

Fiziksel özellikleri:
boy:184 cm
kilo:76 kilogram
kan grubu: 0rh+

Eski bir asker olarak kaslı ve kondisyonlu vücudu suça karşı savaşta ona avantaj sağlamaktadır.Kolay kolay devrilmez.Koyu kahverengi saçlı,yeşil gözlüdür.L.A.'e geldikten sonra polis tarafından tanınmamak için saç ve sakallarını uzatmıştır.Kırışıkları ve yüz çizgileri gülümsemeden yoksun yüzüne iyice ciddi bir hava vermektedir.(klasik s.c.Convicion Fisher'ı gibin işte :) )

Karakter yapısı:Tüm dünyanın koca bir çöplük olduğunu ve kendisinin de bu boku temizlemek için yaratıldığını düşünür.Geceleri yürüdüğü sokakta yakaladığı tecavüzcünün haykırışlarından,yavaş yavaş ölmesinden zevk alır.Yaşam ve ölüm umrunda değildir.O çoktan ölmüştür,fiziksel ölüm de ona korku vermez.Dikkatli ve detaycı olması sokaklarda hayatta kalmasını sağlamıştır."Asla uzlaşma"mottosudur.Prensiplerinden taviz vermez.Doğrularının karşısına çıkanlar ertesi sabahı ceset torbasında geçirirler.

Silahlar ve ekipman:
-Colt 1911 government(45 lik kalibre)+susturucu
-Komando bıçağı
-Maymuncuk seti
-Sis bombası
-El feneri
-Günlük ve not defteri

Geçmiş:

1971 yılında New Orleans'da doğmuştur.Doğumda annesi vefat etmiştir.Babası bir Jazz müzisyeniydi.Uyuşturucu kullanan babası ve New Orleans'ın tehlikeli sokaklarının da etkisi ile şiddete meyilli ve problemli bir genç olarak büyüdü.ÇOk sevdiği babasını uyuşturucudan kurtarmaya çalıştı.

1988'de 17 yaşında babası sokak serserileri tarafından öldürüldükten sonra polis gücüne katılmaya karar verdi.

2 yıl süren eğitim sonrası akademiyi bırakıp 1990'da Körfez Savaşı'na katıldı.91 de New Orleans'a döndüğünde akademiyi 2.likle bitirdi.Ancak savaşın etkisi ile şiddete meyilli yanlarını kontrol edemez hale geldi.

1993'de iki soyguncudan birinin kulağını koparınca görevden uzaklaştırıldı.95'de geri döndü.5 yıl boyunca kendine hakim olsa da 2000'de ortağını kaybettiği çatışmada,teslim olmuş 4 katilin üzerine şarjör boşaltınca görevden tamamen alındı.

2003'de Irak'a paralı asker olarak gitti.Döndüğünde şiddet bağımlılığı artsa da devlete ve sisteme olan güvenini tamamen kaybetti.L.A.'a taşındı.O sene kendi başına suçla savaşma kararı aldı.Kendine sadece Mr.F. demeyi uygun gördü.

2007'de tutuklandığında hapisten kaçmanın bu kadar kısa süreceğini düşünmemişti.
2 yılın ardından sokaktaydı ancak bu sefer sokaklardaki kan kokusu çok daha yabancı ve tehditkardı.
SüleymanAbi
Üye
Spoiler:
Çölde geceleri soğuk gündüzleri ise yakıcı derecede sıcaktır, Kaire ise bundan farksız değil,piramitlerin batısındaki çorak çöllerin altında en azından bir şehir büyüklüğünde kocaman bir tapınak vardır, bu tapınak Seth'i izleyenlerin toplandığı,yaşadığı ve bir gün Seth'i geri getirme inancıyla dua ettikleri yerdir.

Seth'i izleyenler Cain'den gelmezler,Karanlığın tanrısı Seth onları yaratmıştır ve inanışları kesinlikle normal Kindred'e benzemez. Seth'i izleyenler herşeyi bilirler, belirli fiyata da...size söyleyebilirler, güvenilmez, kandırılamaz varlıklardır.

Bağımsız olan Seth klanı kendi gayesini güder, buda Seth'i canlandırmak ve tüm Dünya üzerinde hakimiyetlerinin geleceği günü beklemektir.

Sen ise bu klanın ileri gelen rahiplerindendin, aynı zamanda çok yetenekli bir suikastçi. Karanlığın içinde bir bütündün çünkü tanrın karanlığın ta kendisiydi.Ve artık yeni bir görevin vardı.Birileri çok önemli bir kanıt ele geçirmişti, Tanrın ile ilgili bir gerçek,yazılı ve bulunmuş durumda.
Seth geri gelebilirdi...Bu artık o kadarda mümkün görünüyordu ki ilk uçakla Los Angeles'a bu kanıtı "görmeye" gittin.


İsim: Said Abbas

Yaş: 211

Klan: Setit (Set’in Takipçileri)

Fiziksel Özellikler: Kısa boylu ve normal bir vücuda sahip. Belki de esmerliği yüzünden olacak ki teni çok soluk değil. Saçları siyah ve boynuna kadar uzanıyor. Elmacık kemikleri birazcık çıkık, zayıf bir suratı var. Uzun denebilecek kirli sakalları var. Gözleri siyah ve sol gözünün üzerinden burnuna doğru küçük bir yılan dövmesi var. Ayrıca göğsünde ve sırtında da büyük yılan dövmeleri mevcut. Genelde koyu kahverengi bir cüppe giyiyor.

Karakter Yapısı: “Öldürmek suç değildir, eğer ölümü güzel olduysa.”
Hayatını Set’e adamıştır ve Set’i diriltmek için her şeyi yapar. Karanlığın hiç bitmediği bir dünya düşler. Kapısı ise her zaman başka Setitlere açıktır.

Disiplinler:
Obfuscate
Presence
Serpentis (Aspect of the God, Set's Curse, Heart Of Darkness, Eyes of the Serpent, Pact with Ra)

Seth Thaumaturgy : Akhu (Path of Duat)
Spoiler:
Bunlar Set'in (Fool Arcana) bana lütfettiği güçlerdir. Noluyor demeyiniz.Silahlar: Fırlatmak için birkaç küçük bıçak, hançer ve çok kısa bir kılıç

Preset özellikleri: Seth Thaumaturgy'si Akhu, Seth disiplinleri, Yakın dövüşte uzmanlık, Aydınlığa ve ışığa dayanıksızlık, Obsesyon, Genel kültür, Bilgi, Setite kütüphanesine giriş.

Geçmiş:

Spoiler:
1798 yılında İskenderiye’de saygın bir tüccarın oğlu olarak dünyaya geldi. Daha 6 yaşındayken, annesi cüzzamlı olduğu için taşlanarak şehir dışı edildi.

Babası Osmanlı komutanı Mehmet Ali Paşa’nın vali olmasını desteklemesi üzerine bir grup Memlük tarafından öldürüldü.

Babasını öldürenler tarafından alınıp, bir süre Türklere karşı hırsız ve suikastçi olarak yetiştirildi.

15 yaşındayken Mısır’daki tüm Memlükler katledildi ve bunun acısıyla ve yalnızlıkla sokaklarda yaşamaya başladı.

Sokaklarda bir süre hırsızlık yaparak geçinmeye çalıştı. Bir gün yaptığı suç bir adam tarafından görüldü ve yakalandı. Adamın onla yapacağı şey ise çok farklıydı. Daha önceden eğitimini gördüğü “ölüm”ün daha da üst seviyesini öğrenecekti. Profesyonel bir suikastçi olarak yetiştirilmeye başlandı. Bu sırada medreseye yazıldı. Gündüzlerini Müslüman bir çocuk olarak geçirirken, geceleri “günah”ın ta kendisini çalışıyordu.

20 yaşına geldiğinde Kudüs’e, Cidde’ye, Sudan’a ve daha bir çok yere çok önemli “işler” için gitmişti bile.

28 yaşında Kahire’ye geldi. Oradayken Piramitleri görmeyi arzuladı. Bu devasa yapıları neden görmek istediğini bilmiyordu fakat büyülenmişti. Ancak Piramitleri gezdiği gece Kahire’ye dönerken birisinin ilgisini çekmişti…

Soğuk dişlerin boynuna girmesinin ardından, az da olsa dünyanın en güzel şeyini tatmıştı. Artık karşısında efendisi duruyordu.
Efendisiyle tanıştığı ilk gece kendisiyle ilgili her türlü bilgiyi almıştı bile. Artık o da, Set’in bir takipçisiydi.

İlk Set tapınağına, yani Set’in kendi bulduğu tapınağa giderek, Kahire’deki diğer Tanrının çocuklarıyla tanıştı. Artık güneşe çıkamıyordu, üstelik güneşin bu kadar kavurucu olduğu bir yerde, dışarı bir adım bile atması yok olması demekti. Artık o karanlığın bir parçasıydı, karanlığın yaratıklarıyla, Kindredlerle tanışmasına az kalmıştı.

Bir süre tapınaklarda verilen görevleri yerine getirmek için Avrupa’ya yollandı ve burada bir çok diğer klanla karşılaştı. Yalnız değildi. Gece insan için olduğu kadar bir Kindred için de tehlikeliydi. Kendisini savunmayı daha çok küçük yaştan öğrendiğinden görevlerinde pek zorluk yaşamadı. Halkın içine sızdı, uyuşturucu sattı, hatta Camarilla bölgelerinde suikast yaptı.

Yıllar sonucunda kendini kanıtlayan bir Set takipçisi olarak, Kahire’deki tapınakta Set ile bütünleşmeyi seçti. Uzun yıllar boyunca Kahire’de Set’in bir rahibi olarak zamanını geçirdi. Rahiplik yaptığı yıllarda kalbini Set'in Kahire tapınağına, Set'in ta kendisine bıraktı. (Heart of Darkness)

Kendini Set’e ve dirilişine adayan birisi olarak çok büyük bir haber almıştı ve halletmesi gereken yeni bir iş vardı. Yeni bir göreve gidecekti. Set’in dirilişi o kadar mümkün görünüyordu ki, hemen hazırlanıp, tanrısıyla ilgili olan bu kanıtı “görmeye” Los Angeles’a gitti.

Kolombus
Üye
Spoiler:
13- Vampir (Brujah) (Erkek)

Uzun zamandır Kindred'leri Camarilla'dan özgür kılmak için savaşıyorsunuz. En son Prens öldürüldüğünde Anarchların sembolik lideri Nines Rodriguez ve Jack sayesinde Los Angeles'ta gücünüz iyice artmıştı. Anarchsan kim olduğun ve nereden geldiğin önemli değildir, tek önemli olan şey özgür bir yaşam sürmek ve Camarilla'nın kurallarından kurtulmaktır. Büyük bunalım döneminin adamı olan Nines izinde sokaklar artık eskisinden daha temizdir fakat son zamanlarda Sabbat hareketleri hızlandı ve çeşitli alametler görüldü, özellikle Society of Leopold'un yeni lideri Partiarch geldiğinden beri Sabbat ile çok büyük bir savaş başladı.
İşte tam bu savaşın ortasında Nines'ın çağrısı üzerine Meksika'yı terkedip Los Angeles, özgür kalan son kaleyi kurtarmak adına Last Round'da eski dostlarınla birlikte olmak için şehire geliyorsun...

Preset özellikleri: Brujah disiplinleri,Özgürlükçü düşünce,Kas gücü,Ateşli silahlar,yakın dövüş,Edebiyat bilgisi,Sokak kültürü.


İsim: Kolombus Tucowalt

Yaş: 37 ( 200 sene önce embrace edildi)

Klan (varsa): Brujah

Fiziksel özellikleri: 1.75 boylarında, biraz yapılı. Kahverengi gözleri, uzun siyah saçları var. Anarch sembollü bir bandana takıyor.Üzerinde Siyah bir gömlek üzerine deri bir yelek, altında ise kot var. Kahverengi çizmeler giyiyor.

Karakter yapısı: İnatçı, sonuna kadar muhalif biri. Sinirlendiğinde acısını alakasız yerlerden çıkartıyor.  Arkadaş olması zor, fakat yakınlarına da çok bağlı, özgürlüğüne düşkün. Anarch'a her şeyini adamış, uzun yıllar sırt sırta yer aldığı arkadaşları önünde önemli bir statüye sahip. Ağzı çok bozuktur, fakat yakınları alıştığından kimse sesini çıkartmaz. Kızgın olmadığı zamanlarda veya biri ile tartışmaya girmediğinde oldukça sessiz bir insandır. Dostlarına ne kadar bağlı olsa da yanlız kalmayı da bir o kadar çok sevmektedir. Boş zamanlarında oradan buradan bulduğu kitapları okur - onlar üzerine düşünür. Çoğu zaman kafasında bir B planı vardır.

Disiplinler: Celerity, Potence, Presence

Silahlar (varsa): İki adet Glock, bir tane bıçak.

Geçmiş:
Spoiler:
1772 yılında Meksika'da doğdu. Varlıklı bir aileden değildi, babası tüccardı, annesi ise evde öbür kardeşlerine bakmak zorundaydı. Büyüdükçe ülkesinden daha da nefret etti, isanlar muhafazakarlardı, her hareketi değerlendiriliyordu.Oysa onun tek isteği kafasına göre yaşamaktı.

20li yaşlarına gelince aptal asi genç havalarına son vermesi gerekiyordu, fakat öyle yapmadı. Başı çoğu kez belaya girdi, arkadaşlarını sattı, arkadaşları onu sattı.. 30 yaşına geldiğinde hayatında bir iki kişi vardı, annesi ile babası göçüp gitmişti...

Gençliği boyunca yaptıkları ona çok aptalca geliyordu artık, olgunlaşmıştı.. Kendini evine kapattı ve dış dünya ile ilişkisini kesti... Edebiyata merak sardı, eski kitapları-ansiklopedileri okudu.. Bir nebze iyi hissediyordu artık, içinde bulunduğu dünya ile ilgili bilgileri vardı ve ileride ülkesini kurtarmak isteyen bir aydın olmak istiyordu.

Kolombus hala bakirdi. Şu güne kadar çok kadından etkilenmiş fakat hiç beraber olmamıştı. Kitap takas ettiği bir kaç arkadaşı ona 36. yaş günü için bir kurye ayarladılar...

O günden sonra, hiç bir şey eskisi gibi değildi. Yemek yiyemiyordu, içki içemiyordu, basit zevklerin tadını alamıyordu.. 5 - 10 sene Meksika'da kaldı, şoku atlatmıştı. 1800'lerin başında göçmenlerle beraber Amerika'ya kaçtı. Arkasında hiç bir şey bırakmamıştı. Onun derdi kendisi gibi olanları bulmaktı sadece.

1900'lerin başıydı... Jack ile Last Stand'in kapısından girerken birden geçmişini hatırladı. Bir zamanlar Meksika'da yaşıyordu, her şey çok daha farklıydı... Hayatını bir şeye adamaya başarmıştı, aptal bir Prens ve onun saçma düzenine karşı direniyordu, arkadaşları ile. Düzen,kurallar ve yasalar, sadece biraz yukardakilerin dünyayı kendi görüşleri ile şekillendirebilmeleri için koyulmuş aptalca engellerdi. Anarch'ta bu yoktu. Birinin herkesi denetlemesine gerek de.

LA Anarch'a kaldıktan sonra ve bir şeyler yapmanın da verdiği zevk ile, memleketine geri döndü... Bir gece telefonu çaldı, yıllardır sesini duymadığı/görmediği bir simaydı arayan.

-Merhaba Nines...
[Deleted User]
The user and all related content has been deleted.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller