Ben X'im, Bana Alanımla İlgili Soru Sorabilirsiniz (İlk Mesaj Güncellendi)
Çağlayan
Üye
"I am X, ask me anything." kalıbı. Biri ortaya çıkıp en iyi olduğu alanı söylüyor. "Merhaba ben İletişim Fakültesi mezunuyum, bana alanımla ilgili soru sorabilirsiniz" ya da "Ben Bursalıyım, bana şehrimle ilgili soru sorabilirsiniz." ya da "Ben diş hekimi stajeriyim, mesleğimle ilgili sorusu olan?" Hatta "Ben mutfak dahisiyim, sorusu olan?" bile diyebilir, insanlara yemek tarifleri konusunda ipucu verebilirsiniz.

Bilgi ağırlıklı bir konu olduğu için geyiği minimum düzeyde tutmanızı rica edeceğim. :)

Not: Kimilerinin bunu paragraflaştırmasından ötürü Night Eagle önerisiyle Alan bilgisini 10 madde ile sınırlıyoruz.

Spoiler:
Herşeyden önce notlar:

* Birçok hatam var katagorileştirmede ( O kadar eminim cidden ) zira o kadar iyi değilim kategorileştirmede bir şeyleri.
* Ekrana sığamayıp taşan üyelerin kendilerine özel paragrafları var, alfabetik sırayı bozmasınlar diye ilgili katagorinin en altında.
* Kullanıcı adları alfabetik olarak sıralı. Yani öyle olması gerek, eğer ayarlamalarım sırasında sıralama bozulmadıysa
* En altta diğer diye bir bölüm var. ( AKA. Nereye tıksam bilemedim ) Onları artık kullanıcılar kendileri tıkacaklar bir yerlere.
* Bazı kullanıcıları kasten, bazılarını da istemeyerek atlamış olabilir. Kasten atladıklarımı atlama nedenim tam olarak hangi konuda yardımcı olabileceklerini anlayamamış olmam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilim

Alperen92 ( Matematik, Geometri )
Black Dino Ranger ( Demonoloji )
Cliff ( Japon Edebiyatı )
Demlik ( Siyaset Tarihi )
DR.Zoidberg ( Tarih, Dünya Coğrafyası )
Emren The General (  Politika Tarihi Modern Dönem, Savaş Tarihi )
FLC ( Japon imparatorluğu, Sanko Sakusen, Unit 731 )
Fool Arcana ( Sanat tarihi )
Gabriel ( Tarih, Edebiyat )
joseph fouche ( Tarih )
Makine ( Parapsikoloji, Batı majisi )
Neldock ( Yunan Mitolojisi ve Panteo'su )
O_r_a_k ( Fizik )
Pixelponny ( Sosyoloji )
psychorpse ( Mitoloji )
oropher ( kimya )
Quendarth ( Matematik, Fizik, Astronomi )
thelegendman11 ( Futbol Tarihi )
Tool ( Coğrafya )
winich ( savaş tarihi ( 1 ci ve ikinci dünya savaşı, savaşın teknolojiye etkisi vb.... ) )
Wolwox ( Tarih )
yuno44907 ( Biyoloji )

Night Eagle ( Biyoloji, Evrim, Zooloji, Astrobiyoloji, Genetik, Biyoekonomi, Ekoloji ve Doğa, Biyoenerji, GDO'lu Ürünler, Paleontoloji ve Tarih Öncesi Canlılar, Astronomi ve Uzay, Popüler Bilim, Bilim ve Bilgi Felsefesi, Biyoloji Tarihi, Diyalektik Felsefe, Agnostizm, Dünya Tarihi, Devrimler ve Sosyalizm Tarihi, Siyaset, Antik Yunan ve Roma Mitolojisi, Mısır Mitolojisi, Dünya Sinema Tarihi, Bilimkurgu Edebiyatı, Korku Edebiyatı, Hikaye Anlatımı ve Hikaye Anlatmanın Tarihi )

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilişim / Yazılım / Teknoloji

Aranel ( Symbian, GNU/Linux)
Deddo ( After Effects, Audio-Video Encoding)
Demlik ( Photoshop, Autocad, illustrator, ImageReady, Office Programları, Video Montajı, Microsoft Office)
Fool Arcana ( ses sistemleri, kameralar, Open Canvas, Painter ve Photoshop CS2 )
Gambler13 ( Web tasarımı, Asp, Css, SQL, Dreamweaver CS3, Fireworks, Flash, Photoshop )
iced ( Photoshop )
Maralais ( C/C++ )
Night Eagle ( Photoshop CS 3, Adobe Premier )
Nyse ( PHP, VB, VB.NET )
O_r_a_k  ( Bilgisayar Donanımı, fortran, c/c++ )
Pixelponny ( CAD/CAM, Quick Basic, C, PHP, [ 2., 3. ve 4. ] nesil konsollar (1990~2000) )
princeofpersia ( Cep telefonları ( Özellikle Symbian), Fotograf Makinaları)
Ruaemerthal ( C#.NET )
Wincih ( Gnu linux, network, pc, overclock, Atıksu ve otomasyon sistemleri, Fiberoptik kablolama, güvenlik sistemleri, biomedikal geçiş sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, elektronik otomasyon, akış ölçer cihazları. )
Dil

Cliff ( Japonca )
Demlik ( ingilizce, Vücut dili )
Electronation ( İngilizce )
cemreserpal ( İngilizce)
Gameover ( Rusça )
ignus ( İngilizce, Almanca, italyanca, Japonca )
Neldock ( İngilizce Gramer )
yuno44907 ( İngilizce )
Din

Aynai MarzÎ ( İslam, Tasavvuf )
Hobi

Enewwss ( Maketler, Radyo Kontrollü maketler, Die-Cast Maketler)
Demlik ( DM'lik, FRP )
Night Eagle ( Rol Yapma Oyunları ve Sistemleri )
Quendarth ( Akvaryum Hobisi )
xleonxnkx ( Bulmacalar )
Müzik / Müzik Aletleri

Enewws ( Gitar )
Electronation ( Elektronik Müzik, Trance Müzik )
Apprentice ( Perküsyon )
Laçin ( Gitar ( Elektronik, Klasik, Bass ), Bağlama )
Yojimbo ( Bass Gitar )
yuno44907 ( Rammstein ) (Çağla notu_ Bendeee!)

Eğitim / Meslekler

Arquette ( Diş Hekimliği )
Çağlayan (Eğitim, Öğretmen)
engwashere ( Fen liseleri )
Deddo ( İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ ), Bilgisayar Mühendisliği )
Demlik ( Çevirmen, internet girişimcisi, Makine mühendisliği)
[WT]Elessar ( Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği )
Enewwss ( Makine Mühendisliği )
Felice ( Peyzaj Mimarlığı )
Fool Arcana ( Yetenek sınavları, Güzel sanatlar fakülteleri ve bölümleri )
gameover ( YÖS )
ignus ( Tekstil Mühendisliği )
Jedi Panelvan ( Denizcilik / Güverte )
John Shooter ( Tıp )
Judas ( Elektrik-Elektronik Mühendisliği )
Louis Cyphre ( Maden Mühendisliği, Hacettepe üniversitesi - Beytepe kampüsü )
Mad Dok ( OKB )
Matrim Couthon ( Görsel iletişim tasarımı )
mta88 (Makina mühendisliği )
Night Eagle ( Biyoloji )
oropher ( work&travel programı )
ozandemiroz - ( Lojistik, Tedarik Zinciri )
Pixelponny ( Bilgisayar dedstelki tasarım ve imalat, çelik işleme mekikli dokuma, tekstil,
redrum ( Tıp )
Quendarth ( Endüstri Mühendisliği )
TanistliN ( Endüstri Mühendisliği, Okan üniverstesi, Avrupa birliği değişim programları )
Turgon ( Madencilik ve Enerji )
turkleader ( "ben hukuk fakültesi mezunuyum avukatım...sorun aklınıza geleni" )
ttng ( Makine Mühendisliği )
Wolwox ( Hacettepe Üniversitesi - Beytepe Kapmüsü )
Yojimbo ( Çevre Mühendisliği )
yuno44907 ( Endüstriyel Bakım - Onarım )
Silahlar

Arquette ( Ateşli / Ateşşiz )
Pixelponny ( Ateşli silahlar ( Sadece Özel mesaj )
Wincih ( Ateşli silahlar )
Görsel Sanatlar / Yazılı Sanatlar

Apprentice ( Tasarım )
Aynai MarzÎ ( Fotograf , Hat Sanatı )
Deddo ( Anime , Anime Sub )
Engwashere (Terminator Serisi)
Electronation ( Machinmia / Ünlü Machinmiacılar )
Gambler13 ( Anime )
Kolombus ( Marvel Çizgiromanları )
O_r_a_k ( Fantastik-macera, korku gerilim ve bilimkurgu kitapları )
sonâdor ( amatör film çekimi )
Yojimbo ( Sinema, İllüstraysyon odaklı çizim, Anime, Manga )
Wincih ( Resim (sulu yağlı boya katalogları kitapları vb.... bol miktar da ebook mevcut) )

Demlik ( ingilizce ve Türkçe kitaplar ve şiirler, şairler, Fotograf ve Fotograf Makinesi tavsiyesi, teknikler ve RAW Kullanımı, Grafik Tasarımı, Fotografçılık, kısa film)

Fool Arcana ( Heykel sanatı, Güncel sanat, Seramik sanatı, Resim sanatı, Çizim yapmak, Yağlıboya teknikleri, Heykel teknikleri ve malzeme bilgisi, tasarım ve tasarım sorunlarıda buna dahildir, Bağımsız sinema, Sinema sanatı, Yönetmenler, montaj, illüstrasyon, albüm tasarımı )

Night Eagle ( Doğa Fotoğrafçılığı, SLR Makineler, Sinema, Avrupa, Latin ve Uzak Doğu Sineması, Sinemada İdeoloji, Kült, Janr ve B-Filmleri, bir miktar Mimari, İç Mimari ve Proje Tasarımı )

Politika

Emren The General ( Politik lider ve sistemler )
Night Eagle ( Yeşil Politikalar )
Ülkeler / Yerleşim yerleri

Electronation ( Kıbrıs )
cemreserpal ( Kıbrıs )
gameover ( Kuşadası )
Mad Dok ( Mersin )
mta88 ( Erciyes )
Night Eagle ( Eskişehir )
Mutfak

Aynai Marzî ( Pastalar )
memmi ( Yemekler, Balık, Soğuk / Sıcak Mezeler )
Night Eagle ( Deniz Ürünleri ve Ton Balığı Uzmanlığı )
Wincih ( Bira nerede içilir ? ( istanbul için geçerli. ) )
Sağlık / Spor

Çağlayan ( Pilates )
Enewwss ( Okçuluk )
Demlik ( kadınlar ve hormon yapıları )
DR.Zoidberg ( NBA )
Fool Arcana ( Kickbox )
Kusa ( Karate )
Mad Dok ( Tourette Sendromu )
matrklorm ( Kilo sorunları üzerine )
memmi ( Rüzgar sörfü, Kite Boarding, Reiki )
MR.Kubidik ( Uzak Doğu Dövüş Sanatları )
Proper ( Hastalıklar )
redrum ( Hastalıklar )
RyuK ( Uyku ve Üşengeçlik )
Yojimbo ( Vücut geliştirme )
Winich ( Uzakdoğu savaş sanatları ( Aikido ve Jeet Kune Doo) )
Evcil Hayvanlar

Pixelponny ( Kedi ve Köpek Bakımı )
Quendarth ( Balık besleme )
Diğer ( AKA. nereye tıksam bilemedim )

Apprentice ( ilişkiler )
Çağlayan ( Tarot )
Gambler13 ( ATM )
Electronation ( Satranç, Vampirler )
Demlik ( Kariyerler ve kariyer seçimleri, Meslekler ve meslek dalları, Marka ve markalaşma, Yüzyüze ve Online iletişim, sosyal ilişkiler ve bakış açıları, ikna yöntemleri ve iknanın psikolojisi )

Spoiler içindeki müthiş liste için Stormorjin'in ellerinden, gözlerinden saygı ve sevgiyle öperiz.
matrklorm
Üye
Ben şişmanım, fazla kilo alırsanız ne olacağını açıklayabilirim. :)

Bunun dışında ya pek bi niteliğim yok yada aklıma gelmiyo. Sahip olduğum tek özellik şişman olmak ki artık bu bir özellik değil. Demekki ben hiç özel değilim tüzelim. Üzüldüm şimdi ya. :(

Beğenenler: SmoKiNg ACE

Nyse
Üye
Aaa güzelmiş :P

Ben kendimi geliştiriyim öyle geliyim ama "ask me anything" dersem beni aşan sorular gelir.
Şimdilik basit düzeyde PHP,VB,VB.NET falan sorabilirsiniz ama pek iyi değilim
coren
Üye
Şimdi benim sorum şu NYSE.
Neden bu programlama dilelrinde bir kısaltma ve kocaman harf takıntısı var?
Çağlayan
Üye
Matrklorm, al sana soru. Kilo sorunun ile ilgili ne yaptın? Tedavi, özel bir diyet vs. Ve sorununun esas kaynağı bedensel bir hastalık ya da genetik bir sorun mu yoksa sadece yemene dikkat etmemenden mi kaynaklanıyor?

Nyse, Php nedir? :ihi:
Apprentice
Üye

-Tasarım öğrencisiyim.
  -Perkisyon çalıyorum (happy hourS partilerinde)
  -İlişkiler konusunda tecrübeli sayılırım.
  -İmaj Makerlık da yapabilirim. Cidden =)

bu kadar yardımcı olabileceğim konular.
stabilostabilo
Üye
Ben universite 1. sinifta sinifta kalmayi basaran bir kazmayim. Sorun istediginizi :)

En iyi oldugum alan budur.
Çağlayan
Üye

-Tasarım öğrencisiyim.
  -Perkisyon çalıyorum (happy hourS partilerinde)
  -İlişkiler konusunda oldukça tecrübeliyim.
  -İmaj Makerlık da yapabilirim. Cidden =)

bu kadar yardımcı olabileceğim konular.

İmaj Makerlığına kefil olabilirim :D

Tasarım konusunda, ilgili alandan mezun olmayanlar da tasarımcı olabiliyor mu? Hangi konularda kendilerini geliştirmeleri gerekir? Hangi programları kullanıyorsunuz vs.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye

Nyse, Php nedir? :ihi:

Web tasarımında ve web site yapımında kullanılan bir programlama dilidir (emin değilim teknolojide olabilir,yanlışsam düzeltiniz :) ) mesela şu anda bildiğim kadarı ile Oyungezer forum kodları PHP ile yazılmıştır.
matrklorm
Üye

Matrklorm, al sana soru. Kilo sorunun ile ilgili ne yaptın? Tedavi, özel bir diyet vs. Ve sorununun esas kaynağı bedensel bir hastalık ya da genetik bir sorun mu yoksa sadece yemene dikkat etmemenden mi kaynaklanıyor?

Öncelikle bu soru için çağlayan'a teşekkür ediyorum. Daha önce diyet yaptım ve 80 kiloya kadar düştüm. Fekat sonraki 4 yıl bana çok şey kattı ve şimdi 105 kiloyum. Ara ara niyetlenip tekrardan gırtlağı kısmaya karar vermişliğim var fakat özellikle bu aralar tam anlamıyla saldım. Kendimi kontrol etmiyorum. Fakat sınavdan sonra yediklerime biraz dikkat edip spor yapmaya başlıycam. Demirlere asılıp barfiks çekicem. Geceleri oyunlarda gündüzleri yol kenarlarında koşucam. Kulağumda Eye of the tiger olucak. :D

Ben bir şişmanım, peki siz neden değilsiniz?(reklam sloganı)
darkprensdarkprens
Üye
stabilo dedi:

Ben universite 1. sinifta sinifta kalmayi basaran bir kazmayim. Sorun istediginizi :)

En iyi oldugum alan budur.

;D
discussioncontroller