Revan, Exile ve diğerleri
An Anonymous
Üye
The Old Republic hikaye ağırlıklı bir MMO olarak muhakkak KotOR karakterlerinin başına neler geldiğini açıklayacak. Ve bu karakterlerden en çok merak edileni, Revan hakkında internette gördüğüm bir spekülasyon beni bu başlığı açmaya itti.

E3 sinematiğinde Jedi Tapınağı'na saldıran Dark Jedi'ların tamamı Revan'ın maskesinden takmıştı. Bu kesinlikle ama kesinlikle Revan'ın başına gelenlerin bir sonucu diye düşünüyorum ben. Ayrıca açıklamasında "An ancient Sith imprisonment chamber holding a long-forgotten captive" yazan şu resimde de tutsaktan güç emiliyormuş gibi bir izlenim uyandı aklımda:

[img width=572 height=312]http://img5.imageshack.us/img5/7350/sthb.jpg[/img]

Ne dersiniz, acaba Revan klonları gibi klişe bir şey görme ihtimalimiz var mı oyunda?

Revan'ı bir kenara bırakalım; Threat of Peace çizgiromanında Bastila'nın soyundan gelen şu Jedi. Bastila ne ara evlendi ki? Derhal bir açıklama bekliyorum BioWare, Bastila'nın namusu söz konusu!
demlik
Üye
Hocam Bastila sonradan Inner Rim'in şeyi oldu.. Meşhuru oldu işte... Anladın sen onu... Bastila'ya çok bel bağlama yani. İki dakkada dark side oldu, iki dakikada light side oldu. Turnike gibi dönüyor kadın!  :weirdface:

Ben bir de şöyle bir teori gördüm:
An Anonymous
Üye
demlik dedi:


Hocam Bastila sonradan Inner Rim'in şeyi oldu.. Meşhuru oldu işte... Anladın sen onu... Bastila'ya çok bel bağlama yani. İki dakkada dark side oldu, iki dakikada light side oldu. Turnike gibi dönüyor kadın!  :weirdface:

Ben bir de şöyle bir teori gördüm:Bu resmin üstüne Darthipedia girdisini okudum (http://darth.wikia.com/wiki/Bastila) ve evet, katılmaktan başka çarem yok bu teoriye ;D
Spoiler:
"During their wanderings, Bastila exercised her attitude problem by preaching pro-Jedi drivel to Revan, much to the former Dark Lord's boredom. In hopes of shutting her up, Revan began to flirt with her and, like all other galactic humanoid females, Bastila fell for him. This amused Revan to no end. He then..."
Fool Arcana
Üye
Bence onlar Revan klonları değil fakat Revanist.

An Anonymous
Üye
demlik dedi:


Revan'dan çok Revan'cıdan korkacaksın...

REvan'dan çok Revani'den korkacaksın.


Huh???
si@
Üye
Revan, end game boss olcakmış:D Bioware o kadar salak değil tabi. Daha önce deneyenlerden bi ders almıştır artık.
Betrayal
Üye
Gerçek evreni bilemiyorum ama TOR'da Bastila, Carth ve benzeri sevdiğimiz karakterlerin başına gelenlerle ilgili bilgiye rastlarız diyorum ben. Oyunun akışında senaryoyla ilgili olmasa bile, kenarda köşede rastlayacağımız günlükler (holo birşey deniyordu onlara) veya geçmişi çok bilen NPC'lerle yapacağımız sohbetlerde bahisleri geçecektir mutlaka, geçmezse olmaz.

İkinci oyunda yalnızca bir-iki kere gözükmüşlerdi, çok daha fazla yararlanılabilecekken.
Blight
Üye
Holocron. :) Ama holocronlar Jedi ve Sith'lerin bilgi saklama şekilleri. Yanlış hatırlamıyorsam sadece Güç'e duyarlı kişiler holocronlardaki bilgiye erişebiliyordu tabii yolunu bulurlarsa.

Şöyle ki Kotor'dan 300 yıl sonra geçeceğine göre bu karakterlerin hiçbirini göremeyeceğiz ne yazık ki, o kadar ömürleri yok(bir Yoda kadar olamadınız). Çocuklarının çocuklarının çocuklarını görebiliriz belki. :D Droidler, Hk-47 veya astromeki görürsek görürüz ama onlar da artık ne halde olur bilinmez.
demlik
Üye
HK-47'nin başına gelenler belli aslında, tam linkleri hatırlamıyorum, ama klon Savaşları döneminde çok kritik bir rol oynuyordu sanırım...

MMO evrenlerini doldukmak için o kadar çok içerik yazıyorlar ki, emin olun onlardan büyük sıklıkla bahsedilecek.
Blight
Üye
Aslında hiç bir rol oynamıyor diyebiliriz. :D

Biraz zorlama bir senaryoyla  HK'nın şasisi ve AI'si Cumhuriyet'in kullandığı(Kotor 2 zamanında) Hammerhead tipi gemilerin birine verilir. Gemi bilinmeyen nedenlerle volkanik gezegen Mustafar'a çakılır. CIS liderleri Mustafar'a gelince gemiyi, dolayısıyla HK'yı bulurlar ve parçaları kullanarak HK-77'yi geliştirirler. Böyle garip bir şey işte. :D
Betrayal
Üye
Bilemiyorum, Obsidian ikinci oyunda bize bazı karakterlerin gereksiz katılımı yerine en azından eski grubumuzdan birkaç kişiyle muhabbet kurma imkanı sağlasaydı şimdi bu online oyunda eski karakterleri görebilecek miyiz diye konuşmamıza gerek kalmazdı. Herhalde BioWare'in yarattığı karakterleri beğenmediler. Kendileri ise Boa-Dur ve birkaç yan karakter dışında grubumuza katılan diğer kişiler için neredeyse hiç yan hikaye oluşturmamış bile. İsmini bile unuttum örneğin grubumuza katılan Bounty Hunter kadın veya Wookie'nin.
discussioncontroller