Revan, Exile ve diğerleri
demlik
Üye
"The spacers made their way to The Lava Crater at the Central Volcano to destroy HK-47. Though the spacers succeeded after a long battle against HK-47's elite droids, once they returned to Milo Mensix for their reward, they received a message from HK-47, explaining that he was, in fact, still alive. HK-47 admired the spacers' ability and in a sarcastic motion, awarded them with a decorative hologram of himself. The plaque at the hologram's base simply read "Meatbag."

And while your dying I'll be still alive...

Lütfen, galaksinin en yaşlı ve en tehlikeli droid'inden bahsediyoruz! :D
An Anonymous
Üye
HK-47 oyunda kesinlikle olacak zaten, büyük oranda bilgileri ondan alırız. Ve adından göstermese de bu bir yerde devam oyunu, her sorunun cevabını alacağız bence. Zaten Sith askerlerinin Revan maskesi giymesi ondan baya bahsedileceğinin kanıtı. Ayrıca sinematikteki Sith "300 yıl boyunca hazırlandık" diyordu. 300 yıl tam Revan'ın bilinmeyene gitmesine denk geliyor, acaba onun gitmesiyle mi başladılar hazırlığa? Aslında Mandalorian Savaşları onların bu hazırlığının bir parçası diye biliyorduk, BioWare nasıl açıklayacak bunu merak ettim.
demlik
Üye
Raven gittikten sonra galakside 4-5 tane Jedi kalmıştı hatırlarsan. Jedi yada Sith. Exile öyküsünde yarısını biz temizledik. Kaldı mı 2? :)

O sith'ler yine nereden türedi hiç bilmiyorum... Ama çok içten gelerek şunu diyorum:

Old Republic MMO olmasın, fragmanından daha uzun tasarlanmış bir film olsun. 3 saat izleyelim. :weirdface:
An Anonymous
Üye
demlik dedi:

Raven gittikten sonra galakside 4-5 tane Jedi kalmıştı hatırlarsan. Jedi yada Sith. Exile öyküsünde yarısını biz temizledik. Kaldı mı 2? :)

O sith'ler yine nereden türedi hiç bilmiyorum... Ama çok içten gelerek şunu diyorum:

Old Republic MMO olmasın, fragmanından daha uzun tasarlanmış bir film olsun. 3 saat izleyelim. :weirdface:

Bu oyundakiler True Sith, yani uzun zamandır ortalarda gözükmeyen, bilinmeyence kaybolmuş Sith'ler. Jedi'dan dönme değil, yani onların sayısı önemli değil burda.

Film konusuna gelince bence hem oyun çıksın hem de şöyle uzun metrajlı bir dizi yapsınlar oyundan. The Clone Wars da kalksın gösterimden, bıktım Star Wars'un o döneminin suyunun çıkarılmasından.
Blight
Üye
Gerçek Sith değil bunlar ne yazık ki. Gerçek Sith Old Republic'ten de, Kotor'dan da önce var olmuştu. bkz. Marko Ragnos, Exar-Kun vb. Ama gerçek Sith nedir ki? Herkes gerçek Sith yakıştırması yapabilir kendine. Söylediğim isimler "gerçek" Sith'se Bane neydi? :) Sith hep var, biz gerçek yalan diye ayırmayalım en iyisi. Sadece yüzyıllar boyunca Sith hep en üstte savaşı yönetenler oldu. Gerisi ezik akademilerde yetişen, kendilerini Sith sanan meraklılardı. :)

Kotor'la, TOR arasında 300 yıl olduğunu düşünürsek 3 nesil Sith yetişebilir ki büyük bir rakam bu. Normal yani o kadar kılıçlı adamın fırlaması. :)

FlashwadeFlashwade
Üye
Blight, Exar Kun dark jedi değil miydi?
FaironFairon
Üye
önce dark jedi dı sonra sith holocronlarını bularak(daha doğrusu onlara yönlendirilerek) sith oldu diye hatırlıyorum ben.
Blight
Üye
Hayır çok büyük bir Sith lorduydu kendisi ama başta Jedi olarak eğitiliyordu, evet.

Ama "kendi kendini" Jedi şövalyesi ilan ettikten itibaren karanlık yolda hızla ilerliyor. Öğrenmeye aç Kun, bir süre sonra Sith lordu Freedon Nadd'in lahitine geliyor ve burada Nadd'ın holocronunu buluyor. Bu sayede gerçek bir Sith olarak kendini yetiştiriyor. Son olarak yine ruh halindeki Marko Ragnos, Kun'a eğitimini tamladığını ve Sith'in yeni karanlık lordu olduğunu söylüyor.

Yani Exar Kun'un bir Sith, hem de çok güçlü bir Sith. Şöyle söyleyebiliriz. Jedi düzeniyle ilişkisini kesmesiyle Freedon Nadd'in holocronunu bulup Sith olmaya adım atana kadar bir Dark Jedi'dı, fakat birinci elden, en büyük Sith'lerin birinden alıyor karanlık bilgiyi.
FlashwadeFlashwade
Üye
Ama Sith kavramı "ırk" anlamında değil mi? Yani sith ırkı diye bir şey var Star Wars evreninde. Bu ırktan olmayanlar, yani insan olup sithlerin düşünce tarzını benimsemiş olanlar dark jedi olmuyor mu?

http://starwars.wikia.com/wiki/Sith

Exar Kun, Sith order'a katılmış bir insan. Bu onu Sith mi yapıyor? Yoksa Sith Order üyesi mi? Birisine gerçek sith demek için, onun sith ırkından olması gerekiyor sanırım.

An Anonymous
Üye
Blight, ben de tür olan Gerçek Sith'den bahsediyordum. Çünkü Revan, Bilinmeyen'e Gerçek Sith'in orada saklandığını öğrendiği için gidiyordu. Ondan 300 yıl sonra da ToR başlıyor, ve videodaki Sith 300 yıldır hazırlandıklarını söylüyor. Her karakter Sith olmayabilir ToR'da, ama İmparator ve üst seviye İmparatorluk görevlileri kesinlikle Gerçek Sith diye düşünüyorum ben. Ayrıca Revan, Rule of Two olayını da onlardan öğrenmişti galiba, Malachor V'te. Yani burada da Rule of Two görme ihtimalimiz var.
discussioncontroller