Revan, Exile ve diğerleri
Misafir
Yeni oyunda İki Kuralı'nın nasıl işleneceğini merak ediyorum. Çünkü İki Kuralı'na göre yalnızca iki Sith, galakside aynı anda varlığını sürdürebilir ve öğrenci, öğrenebileceği her şeyi öğrendikten sonra efendisini öldürmelidir. O zaman sinematikteki Sith Padawan mıydı, yoksa Master mıydı?
FlashwadeFlashwade
Üye
Malak'tı. :D Şaka bir yana, bence o Padawan'dı. Master olsaydı en azından yanında ona yakın güçte bir padawan ile dolaşırdı diye düşünüyorum ben.
Blight
Üye
Önce buna cevap vereyim sırayla ekleyeceğim mesaja.

Dexter dedi:

Yeni oyunda İki Kuralı'nın nasıl işleneceğini merak ediyorum. Çünkü İki Kuralı'na göre yalnızca iki Sith, galakside aynı anda varlığını sürdürebilir ve öğrenci, öğrenebileceği her şeyi öğrendikten sonra efendisini öldürmelidir. O zaman sinematikteki Sith Padawan mıydı, yoksa Master mıydı?

2 kuralını Darth Bane keşfediyor. O da Prequel dönemden yaklaşık 1 yüzyıl önce. Yani TOR zamanında daha iki kuralının "k"si yok kısaca. Mantar mantığını benimsiyorlar bu dönemde.

Blight, ben de tür olan Gerçek Sith'den bahsediyordum. Çünkü Revan, Bilinmeyen'e Gerçek Sith'in orada saklandığını öğrendiği için gidiyordu. Ondan 300 yıl sonra da ToR başlıyor, ve videodaki Sith 300 yıldır hazırlandıklarını söylüyor. Her karakter Sith olmayabilir ToR'da, ama İmparator ve üst seviye İmparatorluk görevlileri kesinlikle Gerçek Sith diye düşünüyorum ben. Ayrıca Revan, Rule of Two olayını da onlardan öğrenmişti galiba, Malachor V'te. Yani burada da Rule of Two görme ihtimalimiz var.

Ben "Gerçek Sith"i ayaktakımı Sith değil de Dark Lord of the Sith olarak anlamıştım, şimdi anladım demek istediğini. Sith'ari. http://starwars.wikia.com/wiki/Sith_Empire şu linkteki True Sith'i diyorsun.

Benim bildiğim en gerçek Sith Güç Savaşları'ndan sonra sürgüne kaçan ve Sith inanışını kuran ilk kişilerdir. Bir de tam hatırlayamadığım ama ilkel bir kabile olan Sith ırkımsı bir şey vardı. Bildiğimiz Sith bu kabileyi keşfediyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
FlashwadeFlashwade
Üye
Mesela Exar Kun bir insan. Ama Naga Sadow veya Marka Ragnos insan/sith hybrid'i. True sith dediğimiz onlar demek istediğim.
Blight
Üye
Tamam anladım demek istediğini.
http://starwars.wikia.com/wiki/Sith_(species)

Kısmen doğru hatırlıyormuşum.
An Anonymous
Üye
Blight dedi:

2 kuralını Darth Bane keşfediyor. O da Prequel dönemden yaklaşık 1 yüzyıl önce. Yani TOR zamanında daha iki kuralının "k"si yok kısaca. Mantar mantığını benimsiyorlar bu dönemde.

Benim de hatırladığım kadarıyla Darth Bane de o kuralı Revan'ın holocron'undan alıyordu. Revan da ya kendi bulmuştur bu kuralı, ya da Malachor'daki Sith kalıntılarından öğrenmiştir. Yani bu oyundaki Sith'lerde o kuralın geçerli olma ihtimali yine de vardı ama 'yok'. Oyunda Sith Konseyi var, İmparator'un başında bulunduğu. Yani Jedi düzeni benzeri bir düzen var Sith'ler için. Ama yine de illa bir Apprentice olacaksa Lord Angral olurdu o zaten, Coruscant kuşatmasını yöneten Sith Lordu. Cumhuriyet'le barış antlaşmasını görüşmeye giden Lord Baras da olabilirdi gerçi. Bu astımlı şahıs neyin nesidir bilmiyorum.
FlashwadeFlashwade
Üye
Peki oyunda seçebileceğimiz ırklardan mı olur "true sith" ler?
Blight
Üye
Hiç sanmıyorum. Dark Jedi takılırız en fazla. Arada bir iki Sith görürüz belki.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

Benim de hatırladığım kadarıyla Darth Bane de o kuralı Revan'ın holocron'undan alıyordu. Revan da ya kendi bulmuştur bu kuralı, ya da Malachor'daki Sith kalıntılarından öğrenmiştir. Yani bu oyundaki Sith'lerde o kuralın geçerli olma ihtimali yine de vardı ama 'yok'. Oyunda Sith Konseyi var, İmparator'un başında bulunduğu. Yani Jedi düzeni benzeri bir düzen var Sith'ler için. Ama yine de illa bir Apprentice olacaksa Lord Angral olurdu o zaten, Coruscant kuşatmasını yöneten Sith Lordu. Cumhuriyet'le barış antlaşmasını görüşmeye giden Lord Baras da olabilirdi gerçi. Bu astımlı şahıs neyin nesidir bilmiyorum.

Revan bulmadı "2 kuralı"nı. Revan'ın bıraktığı holocronlardan ve sith tarihçelerini inceleyerek çıkardı
Blight
Üye
Revan malzemeyi hazırladı diyelim, Bane de birleştirdi ve hataları gördü. Sonuç olarak "2 kuralı"nı oluşturdu. Path of Destruction'ı okuma imkanınız varsa mutlaka okuyun çok güzel anlatıyor olayı.
discussioncontroller