Revan, Exile ve diğerleri
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Aslında Revan'ın amacı galaksiye hükmetmek değildi. Revan Mandalorian savaşından sonra dağılmak üzere olan Cumhuriyeti kurtarmak zorundaydı ve bunun için en büyük fedakarlığı yaptı; karanlığa teslim olup elindeki Star Forge gibi bir gücü gayet etkili kullanarak Galaksiyi tek ve sağlam bir çatı altında birleştirmeye çalışrı ancak Jedi Birliği karanlık tarafa olan önyargıları yüzünden bunu standart bir hakim olma olayı olarak algılayıp Revan'ı durdurmaya çalıştılar. Normalde bunu başaramazlardı ancak Malak'ın Revan'a ihanet etmesi ile Jedi Birliği Revan'ı ele geçirmiş oldu. Birkaç yıl sonra Malak'ın galaksiye neler yaptığını görünce. Revan'ı durdurmakla hata ettiklerini anladılar ve
Spoiler:
Onu durdurabilecek tek kişi olan Revan'ı tekrar eğittiler. Sonunda Revan Malak'ı öldürdü ve Star Forge'u yok etti...

Aslında Revan Jedi tarihindeki en büyük fedakârlığı yapan kişidir ama kimse bunu görememiştir.
demlik
Üye
ben gördüm kardeşim sen merak etme. öyle yazdıysam espri olsun diye :)
An Anonymous
Üye

Aslında Revan'ın amacı galaksiye hükmetmek değildi. Revan Mandalorian savaşından sonra dağılmak üzere olan Cumhuriyeti kurtarmak zorundaydı ve bunun için en büyük fedakarlığı yaptı; karanlığa teslim olup elindeki Star Forge gibi bir gücü gayet etkili kullanarak Galaksiyi tek ve sağlam bir çatı altında birleştirmeye çalışrı ancak Jedi Birliği karanlık tarafa olan önyargıları yüzünden bunu standart bir hakim olma olayı olarak algılayıp Revan'ı durdurmaya çalıştılar. Normalde bunu başaramazlardı ancak Malak'ın Revan'a ihanet etmesi ile Jedi Birliği Revan'ı ele geçirmiş oldu. Birkaç yıl sonra Malak'ın galaksiye neler yaptığını görünce. Revan'ı durdurmakla hata ettiklerini anladılar ve

Spoiler:
Onu durdurabilecek tek kişi olan Revan'ı tekrar eğittiler. Sonunda Revan Malak'ı öldürdü ve Star Forge'u yok etti...

Aslında Revan Jedi tarihindeki en büyük fedakârlığı yapan kişidir ama kimse bunu görememiştir.

Birçok kişi KotOR 2'yi ilk oyunla kıyaslamaktan hikayesinin derinliğini fark edemeden oynadıkları için oluyor bu maalesef. Bu arada Konsey, Revan'ı durduramayacağını biliyorken Bastila'yı dırdırından kurtulmak için ölüme yolladılar diye bir dedikodu da var ama, bilmiyorum ;D

İki Kuralı'na gelince, Wookiepedia'yı biraz daha inceledim ve Revan bunu kural olarak uygulamasa da uygulayan ilk Sith Lordlarından biri (Exar Kun da var). Sith Düzenine kural olarak Darth Bane'den sonra yerleşiyor bu kural, yani evet, bu geleneği Darth Bane başlattı dersek daha doğru olur.

Bu arada KotOR'un ilk başında "Revan'ın sağ kalan son çırağı Malak" diye yazıyordu. Kaç çırağı vardı ki Revan'ın?
Kadirlac
Üye
Bilinen tek çırağı Malak'tı zaten. Beraber Star Forge haritalarını buldular beraber ilerlediler hep. Ondan başka da yoktur sanırım. Edebiyat yapmışlar orada.
LichSithLichSith
Üye
aslında darth banein 2 kuralını bulması kotordan öncede vardı sonra kotor çıkınca uydurdular revan hologram bane işini
An Anonymous
Üye
LichSith dedi:

aslında darth banein 2 kuralını bulması kotordan öncede vardı sonra kotor çıkınca uydurdular revan hologram bane işini

Darth Bane ile ilgili üç romanın yazarı Drew Karpyshyn idi, ki kendisi ayrıca KotOR oyunlarının da yazarıdır ve bu kitapları KotOR'dan sonra yazmıştır. Eğer Revan'ın holocron'una sonradan uydurma gibi bir tabirle yaklaşacaksak Darth Bane'in hayatına da uydurma demek zorunda kalırız, o Revan ve KotOR'dan sonra yazılmış bir karakter sonuçta. O değil de, The Old Republic'te büyük ihtimalle 2 kuralını kimin "ilk" kullandığını öğreniriz.
Dan DirikDan Dirik
Üye
Benim anladığım kadarıyla Bane'in "Rule of Two"su, Usta, çırak, ordu üçlüsünden oluşuyor. Revan'ınkinin Bane'den farkı, ordunun içinde başka güç kullanıcılarının da olması.

Darth Bane'i yalayıp yuttuğumu söyleyemem ama bildiğim kadarı bu ve The Old Republic'te de Revan'ın yolundan devam edilecek, yani Trailer'daki ve diğeri usta-çırak, seçilebilir olan Dark Jedi sınıfı ordunun parçası.

Bir de oyunda Revan ve Exile'ın seçimleri boşluklarla mı anlatılacak yoksa sağda solda geçen (The New Essential Guide to Droids, Chronicles of the Old Republic vs.)(canonical?) Revan -> Erkek, light; Exile-> Kadın, light şeklinde mi? Bilgisi olan biri aydınlatırsa sevinirim =)
Blight
Üye
Bane'in Rule of Two'sunda ordunun yeri yoktu. Sadece 2 Sith bu kadar. Zaten bunu planını harekete geçirmeden önce Lord Kaan'ın önderliğindeki Sith'i çökertiyor adam içeriden. Gerçi kendilerini öldürüyorlar sonunda düşünce bombasıyla.

Revan'ınki, Bane'in kuralının rafine edilmemiş hali zaten. Bane de Revan'ın öğretilerinden gizlice yararlanıyor araştırmalarında.

Revan ve Exile'ın nasıl olacağından emin değilim. Oyunun resmi sitesine pek göz atmadım ama orada bu sorunun cevabı olabilir. Bir bakayım.
An Anonymous
Üye
Dan Dirik dedi:

Bir de oyunda Revan ve Exile'ın seçimleri boşluklarla mı anlatılacak yoksa sağda solda geçen (The New Essential Guide to Droids, Chronicles of the Old Republic vs.)(canonical?) Revan -> Erkek, light; Exile-> Kadın, light şeklinde mi? Bilgisi olan biri aydınlatırsa sevinirim =)

Canon olarak kabul edilen öyle benim bildiğim de. Oyuna gelince de, sitedeki FAQ Revan'ın "Eski Jedi düşmanlarını yok etmek isteyen ve Cumhuriyet'e karşı büyük bir tehdit olan" Sith'i bulmaya gittiği yazıyor. Böyle dediklerine göre Revan light kabul ediliyordur.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Evet eğer hikaye devam ederse canon hikaye baz alınarak devam edecek...
discussioncontroller