Revan, Exile ve diğerleri
LichSithLichSith
Üye

Darth Bane ile ilgili üç romanın yazarı Drew Karpyshyn idi, ki kendisi ayrıca KotOR oyunlarının da yazarıdır ve bu kitapları KotOR'dan sonra yazmıştır. Eğer Revan'ın holocron'una sonradan uydurma gibi bir tabirle yaklaşacaksak Darth Bane'in hayatına da uydurma demek zorunda kalırız, o Revan ve KotOR'dan sonra yazılmış bir karakter sonuçta. O değil de, The Old Republic'te büyük ihtimalle 2 kuralını kimin "ilk" kullandığını öğreniriz.

aslında bane 2 kuralını jedi vs sith çizgiromanlarında oluşturtu onlarda kitaplardan falan önceydi kotordanda önceydi galba hatta karanlık tarafa şarap benzetmesi yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam  ;)
Blight
Üye
Kitaplarda yazılmadan önce Bane'in olduğunu biliyorduk. Ama çizgiromanlarda var mıydı hatırlamıyorum.
F5uck
Üye
Sormak istediğim bir şey var, mesela ben KoToR'da Star Forge'u yoketmedim, üstüne konup dehşet saçtım. Ama bir başkası da Star Forge'u yokedip master Yoda ile o bar benim bu bar senin dolaşmıştır. Demek istediğim kotor'un değişik sonları var. Sizin bu bahsettiğiniz çizgi romanlar, kitaplar vb. gerçek hikayenin bir parçası olarak kabul ediliyor mu? Çünkü hani bir arkadaş demiş "Revan Star Forge'u yokediyor" diye ama ben yoketmedim. Hani bu bi kitapta falan yazıyosa bilelim. Gerçi o durumda da boşu boşuna oynamışım durumuna gelecek ama. Bu sorularıma cevap bekliyorum. Teşekkürler.
Dan DirikDan Dirik
Üye
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_Exile
http://starwars.wikia.com/wiki/Revan

Burada yazıyor ne oldukları, yanında da numarayla kaynakları var. Bu var mesela, ilk oyunun canonical olarak LS bittiğini yazdığı yerin yanına kaynak vermiş. Okuma imkanım olmadığı için kesin konuşamıyorum ama Revan ve Exile ile ilgili var işte böyle bilgiler. Bizim seçtiğimiz dışında Star Wars evrenine de eklensin diye yapmak zorundalar.
An Anonymous
Üye
Ve sonunda Revan'la ilgili içerik: http://www.swtor.com/media/trailers/mysteries-knights-old-republic

HK'in sesi de olmamış bu arada.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Eski ses sanatçısı ile anlaşamamışlar herhalde...
TheodrienTheodrien
Mod
HK-47 <3 <br />
Orjinal ses olsaymış daha iyi olurmuş tabi ama olsun, idare ederiz böyle de.
SoddorathSoddorath
Üye
Revan'ın olayı açıklığa kavuşursa Exile'ın da ortaya çıkması lazım, sebebini biliyorsunuz. Tabi KOTOR2 ticari başarısı olmadığı ve geniş kitlelerce sevilmediği için Exile'dan bahseden yok. Exile'ın yetenekleri, galaksiye yapabilecekleri, Revan'la nasıl ilişkiye geçtiği fln bana daha çekici geliyor. İnşallah ona da hikayede özen gösterirler.

Bu arada arkadaş o kadar seslendirme için kastınız, HK-47 için bulsanıza adam gibi sanatçı!
SoddorathSoddorath
Üye
Bu arada forumda Satele Shan hakkında hiç yorum yok mu ya? Hani "Shan" soyadı, atalarının ne işler çevirdiği fln, vardır bir teorisi olan :P
An Anonymous
Üye
Bastila ve Revan'ın torununun torununun torununun torunu (daha uzatılabilir) Satele.

Exile'a gelince, Revan romanında önemli karakterlerden biri olacakmış, onun hikayesi romanda sonlanacak büyük ihtimalle. Exile ve diğer KotOR karakterlerinin (belki Revan hariç) TOR hikayesinde önemli bir yer olacağını sanmıyorum. TOR ve KotOR'un birleştiği nokta Revan ve Exile'ın İmparatorluk'u 300 yıl geciktirmiş olmaları. O olay da romanda anlatılacak zaten.
discussioncontroller