Werewolf: the Apocalypse - Civil War
Night EagleNight Eagle
Üye

Night senin dediğin olay atmosferi çok baltalayan birşey kanımca bu yüzden Hunter'ı çok merak ediyorum ben ortada bir "Hayatta kalma" olayı olacak çünkü.

Hangi olay?

Bahsettiğin olay oyuncuların vasıfsız ölümlü iken Hunter'a dönüşmesi ise, zaten Tier 1'dan ileri gidemeyecekleri için karakterler Hunter olduklarının bile farkına varmayacaklar, hatta özel bir güçleri de olmayacak bu aşamada. Sonuçta oyunun genelinde hayatta kalma teması da zarar görmeyecek.
Fool Arcana
Üye

Hangi olay?

Bahsettiğin olay oyuncuların vasıfsız ölümlü iken Hunter'a dönüşmesi ise, zaten Tier 1'dan ileri gidemeyecekleri için karakterler Hunter olduklarının bile farkına varmayacaklar, hatta özel bir güçleri de olmayacak bu aşamada. Sonuçta oyunun genelinde hayatta kalma teması da zarar görmeyecek.

Yok yok, ben oyunda insanların insan başlayıp hepsinin sonra bir şekilde "tesadüflerle" vampire dönüşmesinden bahsetmiştim. Atmosferi baltalıyor Hunter'dan o "insanlık" "hayatta kalma" hissini verebileceği konusunda umudum büyük. Vampire'da işler değişebiliyor ama.
Night EagleNight Eagle
Üye
Ah, evet. Embrace olayı özellikle çok sayıda oyuncu için atmosferi bozan bir olay. Ancak 1-2 kişilik oyunlarda "Prologue" olarak Embrace kısmını da oynatmak, -senaryonun tarzına göre- hikayeyi destekleyen hoş bir etmene dönüşebiliyor.
Gabriel Archangel
Üye

hee öyle walla yok embrace, yok first change, yok awakening, yok direk ölüm fln olmadı ghoul oluyon, adam gibi hür doğdum hür yaşarım diye etliye sütlüye bulaşmayacak adam yok illa denk gelio

Oyuna katılacaklara (Garou haricindekilere) dönüşüm imkanı tanımayı pek düşünmüyorum (ama belli olmaz elbette), sonuçta Garou toplumunun iç savaşının ayyuka çıkması ve ortalığı sallaması üzerine arada kalanların hikayeleri de eğlenceli ve okuması hoş olacaktır... Bununla birlikte Garou olanların büyük bölümünün yaşlarının 20 civarında olacağını da söylersem oyunda zaten insan sayısının bir hayli yüksek olduğu ortada olacak...  :ihi: :ihi: :ihi: :ihi:

SweetNightmare
Üye
Ghoul ve Embrace ne ola ki?
Fool Arcana
Üye

Ghoul ve Embrace ne ola ki?

Yani şimdi sen aylardır benim VtM oyunumda oynayan bir kişisin, o kadar bu terimlerden geçti oyun içinde hiç mi merak edip bakmadın ?
SweetNightmare
Üye

Yani şimdi sen aylardır benim VtM oyunumda oynayan bir kişisin, o kadar bu terimlerden geçti oyun içinde hiç mi merak edip bakmadın ?

Senin bu sözün üzerine merak edip baktım, ve öğrendim.
oyunsever94
Üye
Banada anlatsana.
Fool Arcana
Üye
Bu oyun ne olacak yahu? Dördüncü bir WoD oyunumuz olsaydı
Gabriel Archangel
Üye
Açılır açılır... ^^ Bi kafamı toparlayayım...
discussioncontroller