Tibia
htasan
Üye
Telefondaki farklı ama. TibiaME isimli Tibia'nın mobil versiyonu. Tamamen farklı oyunlar. Onu ben de denemek istedim ama imkan olmadı bir türlü. :)

Premium olayının büyük uçurum yarattığını düşünmüyorum. Zaten avlanırken falan free alanda premium üyelerle karşılaşmak zor. Diğer alanlarda da pek bir sıkıntı olmuyor zaten. Premium üyeler free üyeleri ezmiyorlar yani. Tabi gidip adamın evinin önünde "ah ulan bir ev de ben alabilsem keşke" diye iç geçirebilirsiniz ama o da sonuçta kendi lüks isteğinizden dolayı. :)

Grafikler stil olarak aynı olsa da update'lerle beraber mekanlar güzelleşiyor, detaylanıyor, çeşitleniyor tabi. Yani uzun süredir oyunu görmediyseniz zamanında grafiklerden nefret ettiyseniz bile şimdi sevebilirsiniz.

Gerçi ben yavaş yavaş oyunun ruhunu kaybettiğini düşünüyorum ama, niye burda hala kalkıp milleti oyuna ısındırmaya çalışıyorum anlamıyorum. :D (hayır maaşa tabi değilim)
2Rule
Üye
"tibiadmin" diye arat google'da, mağdurlardan birini görürsün :P
RaideN
Üye
Yazık olmuş ama oda şifresini vermeseymiş :)

Birde,arenada adam öldürmenin ne gibi bir kötülüğü veya faydası var?Adam yazmış arenada birsürü insan öldürmüş karakterimle diye falanda.
2Rule
Üye
ya duygu sömürüsü yapıyo. arenada ölürsen experience falan kaybediyosun, dediğim gibi, "ROK" oyunun en yüksek levelli ikinci karakteriydi. 40 level dı ve önüne geleni öldürüyodu arenada.
ailuros
Üye
Hala içnizde tibia oynuyan var mı ? Ben 1-2 yıl önce denemiştim kücük bir yerde başladım NPC den konuşarak quest almıstım bir ev vardı herhalde üst katında bi sandık açmıstım sora alt katlara inmiştim yaratıklar vardı kesmistim cogunu ama merdivenden geri cıkamamıstım ( xD ) oynamak cok isterim bu oyunu ama o merdiven ve ilk quest hakkında biraz bilgi verebilir misiniz tekrar baslamak istiyorum hangi serverda başlayayım ?
saygılar...
htasan
Üye
1-2 yıl önce... Hmm... İlk quest diye bir şey hatırlamıyorum. Şimdi Tutorial adası eklendi oyuna. Başladığın zaman bilmen gereken çoğu şey anlatılıyor. Söylediğine benzer bir quest veriliyor orada ama o zaman oyunu bu yaz oynamış olman lazım.

Neyse, benim anladığım tutorial adasındaki quest'te o çıkan yaratıklardan 3 tane bacak toplaman ve quest'i aldığın npc'ye dönmen gerekiyordu sanırım. Merdivenden çıkmak için merdivenin tam önündeki kareye tıklaman lazım. Merdivenin önüne, yere yani. Türklerin çoğu Azura'da oynuyor bildiğim kadarıyla, benim de ana karakterim Azura'da ama pek girmiyorum bu aralar.
ailuros
Üye
:)Bu yazdı herhalde ben bu oyuna bir çok kere başlayıp bıraktım ama içimde hep bir ukte kaldı ve dayanamayıp tekrar başladım  ;D. Teşekkürler quest'i hallettim bir kaç küçük görev daha yapıp şehre ulaştım. Şimdi tek yapmam gereken level kasıp 8 olup adadan ayrılmak mı yoksa yine quest mi yapmalıyım ? level 4 oldum cok seviyorum, devam etmek istiyorum birde lvl 8 olunca nasıl class secip adadan ayrılcaz ? yardım ederseniz sevinirim.
saygılar...oturanboga
Üye
RaideN dedi:


Aslında oynamak istiyorum ama grafiklere tahammül edemiyorum :( Bir de premium olayları varmış sanırım o.o

 Abi tibia'da grafik mi var ya ;D ayrıca bunun premium'unu alana da yuh diyorum başka bir şey demiyorum
htasan
Üye
ailuros dedi:


:)Bu yazdı herhalde ben bu oyuna bir çok kere başlayıp bıraktım ama içimde hep bir ukte kaldı ve dayanamayıp tekrar başladım  ;D. Teşekkürler quest'i hallettim bir kaç küçük görev daha yapıp şehre ulaştım. Şimdi tek yapmam gereken level kasıp 8 olup adadan ayrılmak mı yoksa yine quest mi yapmalıyım ? level 4 oldum cok seviyorum, devam etmek istiyorum birde lvl 8 olunca nasıl class secip adadan ayrılcaz ? yardım ederseniz sevinirim.
saygılar...Yapman gereken level 8 olup adadan ayrılmak, bu sırada quest de yapabilirsin. Mesela kütüphanedeki Seymour'a bir present box verirsen legion helmet'in olacak (Rookgaard'daki en güçlü helmet). Level 8 olduğunda üzerindeki tüm eşyaları sat ve paranın tümünü bankaya yatır. Üzerinde yalnızca backpack'in ve içindeki rope, shovel, fishing rod gibi item'ların kalsın. Sonra kütüphanenin üst katındaki Oracle'la konuş. Seni vocation seçeceğin Island of Destiny'ye ışınlayacak. Burada her vocation için ayrı ayrı binalar ve NPC'ler var. Bunlarla konuşarak gerekli bilgiyi alabilirsin. Seçimi yaptıktan sonra seçtiğin vocation'ın binasının alt katındaki sandıklardan item'larını al. İstersen buradaki av yerlerinde level 9 olana kadar avlanabilirsin -ki tavsiye ederim, çünkü respawn süresi kısa ve pek kimse olmuyor, hemen level alırsın-. Burada işini bitirdikten sonra kuzeydeki geminin kaptanı Kurt'le konuşup Mainland'de istediğin şehre gidebilirsin. Gittiğin şehrin limanında doğacaksın, hemen geminin dışında Guide olur. Onunla konuşarak haritada önemli binaları işaretletebilirsin. Ayrıca "escort" dersen seni depota ışınlayacaktır (level 10'un altında olduğun sürece). Gerisi de sana kalmış artık. İster quest toparla, ister yaratık kes, ister gez başka şehirler gör, ister item alım-satımıyla para kazan... (Ha, paranı herhangi bir şehrin bankasından çekebilirsin bu arada :))

Tibia'nın olayı grafik olmadığı için, daha doğrusu 2 boyutlu bir oyuna göre grafikleri yeterli seviyede olduğu için (belki animasyonlar geliştirilebilir) "grafikler iğrenç" diye dalga geçilmesini saçma buluyorum. Yani oyun FPS değil sonuçta, onu geçtim 3 boyutlu bile değil. Nasıl ki Worms World Party'den süper gerçekçi grafikler beklemiyorsak, bundan da beklememeliyiz.
ailuros
Üye
arkadaşlar nasıl sehir degistirecegiz ben su an druidlerin sehrindeyim bi knight olarak hangi sehirde bulunmalı yada oynamalıyım sehirler fark yaratır mı ? birde sehir degistiremedim limandaki geminin sahibi NPC ile konusuyorum yanımda para da var ama söyledigim sehre beni götürmüyor Premium üyeler mi sadece sehir degistire bilir ?
oynayan veya oynamıs olan arkadaşlardan yardım istiyorum =(
saygılar...
discussioncontroller