Cthulhu Mitosu ve H.P Lovecraft
Cthulhu
Üye
Duyduğuma göre "Dagon" iyi bir adaptasyon olmuş (ama Shadow over Inssmouth adaptasyonu) sonra Re-Animator var,  ve de 2005'de çekilen The Call of Cthulhu var (sessiz film olarak).
Bir de Del Toro Mountains of Madness'ı çekmek istiyordu en son.
Reborn
Üye
Uzunca bi mesaj yazmıştım. Kopyaladım. Sonra başka bir şeyi kopyaladım onu unutup. Forum çöktü.
In the Mouth of Madness var. İzleyin işte öf =(
Misafir
Del Toro çekerse güzel bir şeyler izleriz heralde.Bir de Re-Animator filmini nasıl bulmuştunuz? Bana göre fena değildi; ama düşük bütçeli olduğundan sanırım Lovecraft atmosferine sahip bir filmden çok , korku-komedi karışımı absürd bir filmdi. Herbert West ve arkadaşının bozulan ruh sağlığı ve tıp fakültesi , ev , kasaba , mezarlık gibi mekanlarda geçen acayip olaylar üzerinde duran , yapılan herşeyi tüm şiddetiyle gösteren , çok daha karanlık mekan seçimlerinin yapıldığı çok daha soğuk ve kasvetli bir Re-Animator filmi izlesek çok güzel olurdu bence.In the Mouth of Madness filmine de en kısa zamanda bakmak lazım tabi.
Cthulhu
Üye
Mountains güzel olursa başka yönetmenlerde Lovecraft'e yönelebilirler belki. Ama sonuçta hikayeleri adapte etmesi zor. Yani Lurking Fear'dan bile düzgün film çıkamadıysa... Re-Animator'ı daha izliyemedim ama anladığım kadarıyla Evil Dead vari?
Bir de "Hafıza" isimli o hikayeden bir şeyler anlamaya çağırıyorum ...
Harry Mason
Üye
in the mouth of madness mükemmel bir filmdi. sam neill'ın oyunculuğu anlatılamayacak kadar iyi.

alta edit: crouch end
Ningushi
Üye
Konuyu görünce yazayım dedim. CNBC-e deki nightmares&dreamscapes te bu gece cthulhu ile ilgili bir bölüm vardı. Fena değildi.
Reborn
Üye
Niye dün söyleme
ha zaten yoldaydım gece boşver -_-
Enestalha
Üye
cthulu mitosuna yeni başlayacağım önereceğiniz kitaplar neler
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
alfa yayınlarının toplu eserler serisi var
ilk kitabından başla
CoraxCorax