LotRO geliyor mu? Aral' la Codemasters anlaşdı.
Zeberdeen
Üye
   Zaten Aral'da getirdiğinde ne kadar kar edeceğinin farkındadır. Yani öyle zannediyorum :)
Infrawhite
Üye
Zeberdeen dedi:

Zaten Aral'da getirdiğinde ne kadar kar edeceğinin farkındadır. Yani öyle zannediyorum :)

codemasters'ın dağıttığı diğer oyunlardan belki, ancak LotROdan büyük bir kazanç elde edeceklerini sanmıyorum.
Zeberdeen
Üye
  Mesela hangi oyunundan kar eder Codemasters çok merak ediyorum? Normalde kar etmesi gerekir. Fakat ülkemizin oyuncu kitlesi Worms'e o kadar para vermez. Belki biraz Colin MCRae'den ve Overlord'dan kazanabilir.
  Ama LotRo'yu oynamak isteyen kitle belli bir eğitim düzeyindedir ve satın alırlar.
Infrawhite
Üye
Overlord ve Colim McRae PC'de en çok satacak olanlardır herhalde, ancak sadece PC olarak bakmamak lazım, PS3 ve XBOX360'a çıkmış/çıkacak oyunları da hesaba katmak lazım. Özellikle korsanın bu platformlarda PC'ye göre ne kadar az olduğunu hesaba katarsak orijinal oyun satımı yüzdesi konsollarda kat kat yüksektir PCye göre.

Ayrıca MMORPG'de hedeflenen kazanç ilk satış ile elde edilemez, çünkü serverlara bakan, oyunu sürekli geliştiren, sürekli bir kalite kontrol yapan bir eleman kadrosu lazımdır, yani MMORPG işletmek single player oyundan çok daha yüksek maliyetli bir iştir. Bu yüzden MMORPG'den kazanç olarak kalıcı olarak kazanılmış oyuncular akla gelmelidir ve bu tür insanların çok küçük bir kısmı oyunu rafta görüp oyuna bağlanır, aksine büyük kısmı oyundan haberdar olup araştırmasını yapmış, zaten oynayacağı varsa ve ülkesinde yoksa yurt dışından istetmiştir. Gerçekçi olmak gerekirse bir oyunu bir ülkeye dağıtmak zahmetli, zor ve her zaman buna değmeyen bir iştir, hele ki korsanın fazla olduğu Türkiye gibi bir ülkede hayli riskli bir iş.
Zeberdeen
Üye
  Peki ülkemizdeki PC/PS3 yüzdesi ne kadardır. XBOX 360 yüzdesini katmıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla ülkemizde resmi olarak satılmıyor.

Ayrıca ülkemizde olmadığı için ulaşamayan bir sürü kişi tanıyorum.(50 kişi vardır.)Ve hepside oyunu alır. Türkiyede ulaşamadığı daha doğrusu ulaşmadığı için oynamayan bir sürü kişi olduğunu düşünüyorum.

Yinede iddia ediyorum ki Codemasters'ın en çok kazandıran oyunlarından olur.
L.Goshin
Üye
Mutlu son: http://www.aralgame.com/asp/show_stock.asp?product=01.7012 

Keşke MoM Special Edition'ı da getirselerdi... gerçi ben İngiltere'den almıştım. :D
TheodrienTheodrien
Mod
Zaten tahmin ediyordum getireceklerini. Umarım fiyatını da uygun tutarlar.

Bu arada, "Yapımcı" bölümüne Codemasters yazmışlar. Fail olmuş :P
DharkanDharkan
Üye
Worms acayip satar, yanlış düşünüyorsun.
rbsonmez
Üye
Oyunun kutusu bile 'gelll bana gellll'diye bağırıyor.İnşallah fiyatını uygun tutarlar da alabilirim.
Spirit
Üye
L.Goshin dedi:

Mutlu son: http://www.aralgame.com/asp/show_stock.asp?product=01.7012   

Keşke MoM Special Edition'ı da getirselerdi... gerçi ben İngiltere'den almıştım. :D

Geleceği belliydi zaten. Ben getireceklerini biliyordum. Yani, bu gelecek mi gelmeyecek mi tartışmasını yapmayı gerektirecek bir durum değil. Sonuç belli. Special Edition... Yani özel versiyon... Çok beklersiniz. Konu özel versiyonlar olunca bu lanet olası firma getirmez. Ben onu da biliyordum. Özel versiyonunun gelmeyeceğini. Sonuç: Gelmiyor. Eğer almak istiyorsanız kendiniz alacaksınız. Konu özel versiyonlar olunca bu ülkeden, bu ülkedeki lanet olası ithalatçılardan bir şey beklemeyeceksiniz. Çok ufak bir ihtimal belki getirir. Amaaaaa: (Örneğin) Normal versiyondan 500 tane getiriyorsa; özel versiyondan oyuna, oyuncuya hakaret eder gibi; oyunla, oyuncuyla dalga geçer gibi 10-15 tane gibi abuk bir adette getirir. Almak tam bir şans işi olur, alabileceğinin garantisi olmaz...
discussioncontroller