İstanbul ve İstanbullu
acdervisacdervis
Mod
Kariye Müzesi, kubbeler için 5dk Sultanahmet Camii. 2 saate çıkabilirseniz(ki çıkılıyor biraz aceleyle ve haremsiz) de Topkapı. O olmaz diyorsan son-dönem Osmanlı mimarisi ve Avrupa etkisini göstermek için Dolmabahçe. Beyoğlu'nda kiliseye de sokup çıkarırsın zaten. AVM diretirse Kanyon.(en azından sen fazla baymazsın)

Eğer "bugün fazla kasmayalım" derse vapurla Anadolu Kavağı. Galata'yı ben genelde önermiyorum, Eminönü'nden göstermek yetiyor bence. Akşam giderseniz kulenin yakınında Nardis diye bir Jazz kulübü var, eğer gittiğiniz gün çıkan grup iyiyse ve merakı varsa gidebilirsiniz. Avrupalı'ysa Kariye'ye giderken Fatih'i şöyle bir göstermek kültürü anlamaları için etkili oluyor. Hele hele Fatih'te beraber gezen başörtülü ve açık giyimli bir grup gösterip "Türkiye'nin Ortadoğu'dan farkı bu" deyip 2-3 demografik istatistik verdin mi o da tamam.

Daha yazmayayım sadece 2 gün geliyormuş. =D

Beğenenler: dodger, [Deleted User]

dodgerdodger
Üye
Gerçi daha sormadım cami & müze gezmek ister misin diye de, itiraz etmez zaar. Nardis fikri fena değilmiş. Nişantaşı'nda bi tur attırırım üstüne. Galata'yada çıkmayalım madem.

Bi de karşıya gitsek napcam onu bilmiyorum. Kadıköy meydanını gösterip geri döncez zaar :F Sağda solda oturulur da etrafta spektaküler birşey yok diye biliyorum.

Beğenenler: acdervis

acdervisacdervis
Mod
Moda İskelesi rezil edilmiş olmasa oraya gidilir de, anca bir çay içip dönüyorsun artık. Bebek'e gidecekseniz vapurla gidebilirsiniz, karşıya geçmeden vapur faslı da halledilmiş olur.
Amenquiver
Mod
Nardis çok çok iyi bir mekan. Hayatında iki nota duymuşluğu varsa memnun kalmaması çok zor.
OneInchManOneInchMan
Üye
fatihe gidince ağa kapısına uğrayıp haliç manzaralı bir yerde kahve falan için. tercihen öğleden sonra.

Beğenenler: AK_Lampard

dodgerdodger
Üye
http://wikitravel.org/en/Istanbul

bu güzelmiş bak. yeni denk geldim.
dodgerdodger
Üye
Tüyap'ın oraya bi kule yaptılar ya. Açıldı mı o ?

edit: Taksim - Galata - Karaköy - Eminönü - Sultanahmet rotası öngördüm bi de. Giderken yürüme, dönüşte araç. Fazla kasar mı o mesafe? Geze geze yürünür gibi geldi bana. Eminönü - sultanahmet arası tramvay tabi.
acdervisacdervis
Mod
Problem olmaz. Yorulursanız bir yerlerde kahve içersiniz.
sonâdorsonâdor
Üye
İstanbullular.

Uzun zamandan sonra konuyu canlandırıyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi Ankara'dan ayrılma vakti geldi, en geç Haziran sonunda (25'i gibi) İstanbul'a taşınmam gerekiyor. Beyoğlu'ndaki bir reklam ajansında işe başlayacağım.

Haliyle o civarlarda oturan ya da oraya ulaşımın mantıklı olduğu yerlerde olanlar varsa bi' bakabilir mi? 1+0 ve 1+1 evlere baktım ama epey tuzlu gibi. Ev arkadaşı arayan birilerini tanıyorsanız ya da sıfırdan yeni bir eve çıkmayı düşünen tanıdıklarınız varsa güvendiğiniz, ses edebilir misiniz?

Teşekkür ediyorum şimdiden.
isoticisotic
Üye
Aa sonador naber
discussioncontroller