Ankara vs Ankaralı
thegmnkthegmnk
Üye
Cepa-Kızılay arası otobüsle 15 dakika, Kızılaydan gideceksen Bahçeliye geçip oradan dolmuşa binersen toplam 20-25 dakika.

Çayyolu Ümiköy'de oturuyorum da, hocam naptın gerçek Ankara'yla alakası yok oranın :D
stabilostabilo
Üye

Aklı başında insanların yoğunlaştığı yerleri yazdım dostum. ona bakarsan Çankaya'nın da nereleri var nereleri :D
Her neyse, ayrım yok. Ankara bir bütündür. şimdi ayrımcılık yapmayayım. ama bu videodaki tipleri barındırmıyorlar kastettiğim yerlerde biliyorsun

Tamam anladım neyi kastettiğini. =)

Ayrımcılık yapılmayacak gibi değil yalnız, videodaki tipleri Sincan'da barındırıyorlar mesela, şimdi orayı nasıl bu saydığın yerlerle aynı kefeye koyalım? Ölüm kalım meselesi olmadıkça yakınından bile geçmem şu şehrin birçok semtinin.
G-MANG-MAN
Üye
Mozaiktir canım Ankara. Protokolü,apaçisi, Aydını, öğrencisi, balicisi, memuru, ökkeşi, sarhoşu, dehası . ne ararsan var :D
dodgerdodger
Üye
Acaba Meclis'e gitsek oturum falan izleyebiliyor muyuz ? :P
PISLIXPISLIX
Üye

Evet Ankaralılar. Sorularıma cevap arıyorum;

Ankara'da gezilecek, görülecek yerler neresidir? Anıtkabir, Atakule... Başka? Turist gibi takılcam çünkü.

Akşam - gece takılmalık mekanlar ne tarafta?

Özellikle şunu ye, Ankara'ya özgü bir yiyecek var mı? Simit duydum ama simit la! :P

Beypazarı'nı merak ediyorum. Haritada 100km uzaklıkta gözüküyor. Yollar duble mi? Ulaşım nasıl, ne kadar sürüyor?

Şehir merkezinde alışveriş merkezi lazım ayrıca. Armada'yı biliyorum sanırım ama şehire uzak kalıyor sanki? Odtü - Eskişehir yolu civarındaydı sanırım. Migros vardı sanırım merkeze daha yakındı. Başka alternatifler?

Hava durumu nedir bu aralar? Fazla kalın giysim yok, ondan soruyorum.

Sabahleyin Çinçin bağlarından başla dolaşmaya.

Sonra Kızılay'a git ve mutlaka Gaziantepli tabldot'tan öğle yemeğini ye.

Sonra görülecek turistik mekânlardan o dediğin türbeyi gezebilirsin. Kızılay'dan 10 dakkaya varırsın oraya.

Sonra Kızılay AVM'de vaktini akşama kadar öldür.

Halen yaşıyorsan Kurtuluş parkında geceyi geçirebilirsin.

En son Hacı Bayram Veli'de musalla taşının üstüne vardığında biz de hep birlikte orada olacaz.
fizban
Üye
Yenidoğan'a git demeyi unutmuşsun şjasdlk
Bryn
Üye

Evet Ankaralılar. Sorularıma cevap arıyorum;

Ankara'da gezilecek, görülecek yerler neresidir? Anıtkabir, Atakule... Başka? Turist gibi takılcam çünkü.

Akşam - gece takılmalık mekanlar ne tarafta?

Özellikle şunu ye, Ankara'ya özgü bir yiyecek var mı? Simit duydum ama simit la! :P

Beypazarı'nı merak ediyorum. Haritada 100km uzaklıkta gözüküyor. Yollar duble mi? Ulaşım nasıl, ne kadar sürüyor?

Şehir merkezinde alışveriş merkezi lazım ayrıca. Armada'yı biliyorum sanırım ama şehire uzak kalıyor sanki? Odtü - Eskişehir yolu civarındaydı sanırım. Migros vardı sanırım merkeze daha yakındı. Başka alternatifler?

Hava durumu nedir bu aralar? Fazla kalın giysim yok, ondan soruyorum.

yeni gördüm mesajı.geç cevap vermiş olabilirim.kusura bakma

Başka'da yok zati gezilecek yer.hatta atakuleyi de sayma.doğma büyüme ankaralıyım(öyle sonra dan yada sincanlı vb. yerlerden değilim Ankara'nın adını çok kötü kirleten yerler orası) ha Ankara Kalesi ne git fotoğraf makinanıda al süper (gerçi mevsim pek uygun değil)

gece takılmalık yer biraz da senin zevkine bakıyor.Metal rock vs.seviyorsan sakarya,eller havaya yapacaksan bahçeli(brothers),elektronik seviyorsan park caddesi(çayyolu diyeyim),benim favori mekanlarım new castle,saklı bahçe,el paso(bahçeli).birde saydığım mekanlarda %90 nında dam problemi yaşayacağını unutma.
Ankara tava ye düzgün bi yerde Ulus yada kale civarlarında var yanılmıyorsam düzgün yapan yerler.birde ben dönerini severim.başka da matah bişey yok.
beypazarı fena değildir ama bu mevsimde afedersin kıçın donar.içlik giy öyle git gideceksende.ciddiyim.(anaç mode on)
Kentpark-cepa derim ben
Hava durumu çok kötü her an kar-yağmur yağabilir yağıyorda.onca yıldır ankara da bu kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum.
alleycatalleycat
Üye
Bir Ankaralı olarak Eymir'in bu şehrin en güzel yerlerinden biri olduğunu düşünüyorum ancak sen (yanılmıyorsam İstanbul/Kıbrıs'ta yaşıyorsun genelde) yaşadığın yerlerde suya doymuş olabileceğin için o kadar zahmete girip gitmene değmeyebilir, özellikle de bu havada. Yine de arabası olan birini bulursan aklında bulunsun bi opsiyon olarak.

Hava demişken hava bayaa soğuk, ısınır gibi yapıp soğuyor, gece çok soğuyor, aman diyeyim. Yıllardır hasta olmamış insanım, "bünyem kuvvetli eheha" diye geziyordum bu sene yataktan çıkamadım resmen hala hastayım :D

Diğer yerler yazılmış zaten, aslında hava da yazılmış ama ekstra vurguyu hakediyor bu soğuklar :/
dodgerdodger
Üye
Dam problemim yok. Konya'dan Beyşehir'e gidileceği için Beypazarı'ndan vazgeçtik. Ben gidince şu şehir haritalarından alayım varsa :F
dodgerdodger
Üye
Çamaşır yıkatabileceğim biryer bulma imkanım var mı?
discussioncontroller