Ankara vs Ankaralı
Blight
Üye
dodgerdodger
Üye
O zaman forumu kapatalım.

Bazı çok bariz şeyler için kullanmayanlardan ben de hoşlanmıyorum ama bunu sormamdaki amaç, eğer forumda kullanan varsa, paylaşabilecekleri olumlu yada olumsuz tecrübelerini öğrenmekti.

Ankara'daki 2. günümü tamamladım.

Dün gündüz arkadaşın evinde biraz takıldıktan sonra otele yerleştim. Akşam odada yemek için birkaç şey almak için dışarı çıktım. Etrafta baya yürümeme rağmen büfe, market bulamadım uzun süre. Devlet dairelerinin fazla olmasından dolayı olabilir. Sonra dışarıdayken canım Burger King çekti. Bir tane buldum, açıktı, para çektikten sonra gelir yerim dedim kendime. Döndüğümde kapanmıştı. Saat 20:22'ydi. .... neyse.

- Şehirde doğalgaz olmasına rağmen hava bir puslu, kirli. Kömür, kurum kokuyor bildiğin.
- Yaya trafik ışıkları bir ilginç. Tasarruf olsun diye 1 tane eksik koymuşlar. Arabaların durduğunu görmeden yolun yarısını geçemiyorsunuz. Yarısında ise hala 30 saniye gösteriyor yeşil için. O yüzden kimse ışıklara takmıyor, herkes kırmızıda geçiyor.
- 20'den sonra koca meydanlarda caddelerde adam kalmıyor. Trafik de yok.
- Gaziosmanpaşa'da takıldık biraz, Ankara'nın yağlı kesimi burada herhalde.

Bugün Ulus'tan Kızılay'a yürüdük. Hava güzel olduğundan güzel bir yürüyüş oldu. Kızılay'da birleşen caddelerde turladık. Metrodaki Çanakkale fotoğraf sergisini gezdim. Meşhur Dost CD'nizi gördüm. Bildiğin buluşma noktası olmuş. Onun önünde Greenpeace'ci arkadaşlar vardı. Entel bir tipim olmamsına rağmen 20mt'den görüp, kalabalığı yardıktan sonra ellerindeki balıkla birşeyler anlattılar. 3.'de "e artık..." dedim.

Ayrıca neden bilmiyorum ama çok kişi dönüp baktı. Arkadaşım güneş gözlüğün var, ondan dedi de bilemedim yani.

Leman Kültür'de takıldık biraz. Fiyatlar kolmuş gayet. Oranın bulunduğu muhit fena değil. Ufak olsa da diğer yerlere göre daha kafa bi alternatif benim için. Sonra alışveriş için Ankamall'a gittik. Yarısında elektriklerin bir kısmı yoktu. Dükkanlar çoğu karanlıktı. Bizimde içimiz karardı, çıktık. Metro güzeldi fakat şu biletleme sistemi garip geldi. 2-3 binmelik kartlar falan var. Haftalık kart satışı yokmuş öğrendiğim kadarıyla.

Ankamall'da 3 tane birbirinin aynısı Teknosa var. Neyin kafası anlamadım. Ayrıca acayip fazla sayıda Burger King var sanki. 200mt'de bir gördüm gibi birşey :P Devlet Tiyatrosu'nun önünde toplanan kitle Beyoğlu'ndan c+p yapılmış gibi. Güldüm. Her yerde aynı bunlar herhalde. Aralarında arkadaşlardan çıkar mı diye merak ettim :P

Bugün normalde tura eski meclis ile başlayıp devam edecektik ama kapalı olduğundan kültürel turumuzu yarına attık.

Genel olarak düzenli şehir. Melih Gökçek sorumluysa bunlardan, iyi işler yapmış bazı konularda. Özellikle trafik konusunda gayet mantıklı ve makul çözümler gördüm. İstanbul'un her yerinde yok bu çizgi.

Sanırım 2-3 gün daha buradayım, öyle işte.
AtKafası
Üye
tl;dr ankara sux
QktayQktay
Üye

thegmnkthegmnk
Üye
Çayyolu yakınlarında karting yapılacak neresi var, biliyor musunuz?
discussioncontroller