One Piece [Anime]
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
milletin animeyi sevmemesinin nedeni animede sakız gibi uzayan gereksiz diyalogların, sahnelerin, flashbacklerin olması olabilir. tabi bunların nedeni manga ile anime arasındaki farkı arttırmak. mesela op animesinde geçen bölüm ne oldu kısmı ve dizinin ortasında giren kısa op animasyonu falan çok gereksiz. gerçi ben mangasınada zor alıştım yaw, çizim kalitesi pek iyi değil, paneller çok kalabalık ve göz yoruyor. narutonun çizgi kalitesi çok daha iyi.
op nin çizimi daha iyi diyen olursa cidden camdan atarım kendimi.

edit: op de beni en çok rahatsız eden şey ise, milletin ebesinin şeyi kadar dayak yiyip ölmemesi ve arcın sonunda sargılı falan ortaya çıkması.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Valla şunu diyeyim ben one piece'in dövüşlerinden çok keyif alıyorum. Naruto'da bile bu kadar keyiflenmedim hani. Özellikle zoro dövüşlerinde çok eğleniyorum. Uykusuz kaldığım geceler bol valla, bi' devam edeyim belki ısınırım.
PotterPotter
Üye
manga'nın çizimleri son sayılarda iyi de animenin son bölümleri biraz EH belli bi dönüm noktası oldu oradan önce arc arc çalkantılı gitmekteydi o dönüm noktasından sonra WTF diye insan bi kalıyor fillerlarda LEŞ (ki ben en başından beri fillerları zıplıyorum ana hikayeye bağlantılı olmayanları. ama gariptir o fillerlarda ana karakterlerin önemli özelliklerini verdikleri falan oluyor.

dövüşler gittikçe beklediğinden daha iyi olacak onun garantisini gözüm kapalı veririm @evren

Beğenenler: İ. Evren, Nesteress

NesteressNesteress
Üye
Spoiler:


oha abi çok mantıklı. O kadar mantıklı ki spoiler olabilir serinin sonu için.

http://www.arlongpark.net/showthread.php?t=38205

Beğenenler: BiqBoss, SmoKiNg ACE

BiqBossBiqBoss
Üye
Fishman Island Arc sonrası bakın.

Spoiler:
Yukarıdaki teori güzel hazırlanmış ve bir çok kanıt sunuyor. Fakat benim anlamadığım yer ise Dragon'ın hikayedeki önemi. Öyle bir karakteri sadece Luffy ile kan bağı olması için koyduklarını sanmıyorum. Dragon ile bu teoriyi bağdaştırdığında bir sürü soru işareti kalıyor ortada. Dragon, Roger gibi poneglyphları okuyor olabilir. Eski krallıkla arasında kan bağı olabilir. Kadim silahların bir ya da birden fazlasına sahip olabilir. Gücüne dair en ufak bir bilgimiz olmadığı için yine eski krallığa dair bir güç taşıyor olabilir. Hükümet tarafından en çok aranan ve en tehlikeli kişi olarak lanse edilen bir karakterin o teoride bir yere sahip olması gerekiyor benim düşünceme göre.

Edit: Ayrıca Shirahoshi'nin yeni Poseidon olması fikri Dragon'ın da kadim silah olma olasılığını ortaya çıkarıyor. Sonuçta Dragon'ın gücüne dair en ufak bir fikre sahip değiliz. Shirahoshi'nin Poseidon, Pluto'nun da bir gemi(ya da gerçek bir silah) olduğunu varsayarsak Dragon'a kalan tek seçenek Uranus oluyor. Eğer animede Dragon'ın ortaya çıkışıyla oluşan hava değişimlerini göz önüne alırsak hiçte mantıksız bir teori olmaz.

Bknz: http://en.wikipedia.org/wiki/Uranus_(mythology)

Beğenenler: Nesteress

PotterPotter
Üye
490lara gelmeyenler spoiler tuşuna bile basmasın

Spoiler:
dealenki
Üye
Enies Lobby Arc'ı yeniden yapsalar ya artık ya. O kadar arc'ı remake ettiler sıra Enies Lobby'ede gelse ya.
BiqBossBiqBoss
Üye
Enies Lobby bekleyecek sanırım biraz daha.3D2Y 30 Ağustos'ta 2 saatlik bölüm olarak gelecekmiş. Impel Down'dan kaçan bir suçlunun Boa Hancock'ın peşine düşmesini konu alıyor.
PotterPotter
Üye
merry nin bölümünü ingilizceye çevirisi aylar sürdü bunu bekleriz daha herhalde
PotterPotter
Üye

the author of the series “Chibi Maruko-chan” -Momoko Sakura- published a Mook to celebrate the 30th anniversary of her becoming a manga artist.

The Mook was released on July 22, 2014 and featured several interviews, drawings,… as well as a write-up of Oda’s visit to Momoko Sakura’s house and how the two of them first got in touch with each other.Spoiler:
Upon asking Oda whether the ending of One Piece was already determined, Oda answered:


Oda: Yes, I already decided on how it’s going to end. Should I tell you now?

Sakura: …. Well, I want to know, but I probably shouldn’t. BUT, the One Piece, it’s not something like “the growth your heart went through”, right?

Oda: Hahaha, no no, I won’t be pulling off some kind of Wizard of Oz thing like that. After having gone through an adventure like that, it wouldn’t be fair to not actually give them a reward.

So I guess now we can all rest assured that the One Piece ISN’T “a dream”, or “the bonds created among the straw hat crew” etc.

LUFFY NEW POWERS AND 3D2Y


Could One Piece fans ask for more? Aside from the manga's current, action-packed Dressrosa Arc which might be nearing its conclusion, Mangaka Eiichiro Oda confirmed an anime special is in full steam ahead which will cover the two year time skip!

The One Piece television anime series is getting a two-hour special next month as part of the show's 15th anniversary celebrations. The "One Piece '3D2Y' Ace no Shi wo Koete! Luffy Nakama to no Chikai" (One Piece '3D2Y' Overcome Ace's Death! The Oath With Luffy's Crewmates) special will air on August 30 from 9 p.m. to 11:10 p.m. on Fuji TV stations.

According to Anime News Network, The "mysterious episode" will be a completely new work that will have content not previously shown in the anime or the manga. The special will focus on the "3D2Y" code that Luffy's crewmates must decipher, and will take place during the Straw Hat crew's two-year training period. The special will also feature Luffy's secret haki training with Rayleigh.

Toei Animation producer Hiroyuki Sakurada said that the special will not just include Rayleigh and Hancock, but also Buggy, Mr. 3, Mihawk, Perona, and Admiral Sakazuki (Akainu), among others. Original manga creator Eiichiro Oda will design a new enemy character, Bandy World, who will have the ability of the "Moa Moa" fruit. Bandy World escaped from the sixth level of Impel Down during the Marineford battle, and he is now shocking the world with his former crew by taking out Marine battleships and prominent pirates one by one. The World Government summons the Seven Warlords to take care of World, but he manages to capture them. Now World has his sights set on Boa Hancock. Oda also provided a comment on the new special, nothing that at the end of the special, "a must-see surprise for fans is waiting."

Since Luffy's haki training was mentioned, Oda was asked if fans will finally get to see the much awaited gear fourth, if there's actually any. He simply stated with a smile "it's for you to find out".

It is worth noting that Gear Second was actually first introduced in the fifth movie. He even mentioned that he's been saving it for a while and was eager to test it out. By the events of CP 9 Luffy has already mastered Gear 3rd. and was about to go into gear 3rd while fighting Bueno but soon realized he didn't need to. But it wasn't until Luffy saw the CP9 using their techniques that he learned (from watching their movements) that he could apply their techniques to his Gear 2nd form, making it more useful.
discussioncontroller