One Piece [Anime]
Zer0
Üye
Evet sigara olayları yüzünden (biz editlenmiş halini kullandığımız halde) one piece gösterimden kalktı bizde. Zaten bölümler de karmakarışık yayınlanıyordu.
Türkiye'de yayınlanan bölümlere gerçekten One Piece bölümü bile denemez, asıl hikaye 60'larda başlıyor çünkü. Türkiye'de 50 bölüm falan yayınlandı.
Bilge_Kagan
Üye
Turkiye'de yayinlanan bolumler serinin takipcilerini kahretmisti, berbat dublajlar ve ceviri hatalari vardi. Hicbirisi olmazsa "Lastik adam" dogustan kaybediyor zaten :)

Duzenleme: Iki kez "zaten" yazarak berbat bir ileti kurgusuna imza atmisim, az degistirdim.
Zer0
Üye
Aslında Türklerin hiçbir suçu yok orada. O çeviriyi asıl yapan, anime'in hikayesini ve bazı yerlerde çizimlerini değiştiren falan 4kids, yani amerika. "4kids one piece" diye aratırsanız google'da, görebilirsiniz, hatta wikipedia bile bahsediyor bundan.
Bilge_Kagan
Üye
Dedigin dogru da benim bahsettigim hatalar, Turkce'ye uygun olmayan "birebir" cevirilerdi. Hatta aklima gelen ilk ornegi vereyim, bunu eksisozlukte gormustum sanirim:

-Sahildeki her tekneler batmis !

ya da aklimda hangi sahneden oldugunu tam hatirlamadigim bir cumle var:

-Rahat ve guvende misin ? ( Bu yarali bereli bir adama soruluyordu sanirim, kisaca "iyi misin?" diye cevrilecegi halde ingilizcesi birebir alinmis )

Bu tip hatalardan bahsediyorum. Yoksa serinin Japonca aslini izleyip yapilan ceviriyi hatali bulacak kadar Japonca bilmiyorum. Watashiva Candy ! :P
DreameR
Üye
Bilge_Kagan 'gomu ningen' lastik adam demek,başka nasıl çevirebilirlerdi ki?Bana da komik geliyordu genel olarak çeviri,ama one piece izleyebiliyorduk.Star tv o zaman,diğer kanallar gibi aptallara yönelik programların yerine bu animeyi yayınlamayı seçmiş,çok da iyi yapmıştı.Ama rtük rüttü,sonrada tüktü.İnternet diye birşey olmasa hiçbir şeyden haberimiz olmazdı.
Zer0
Üye
Anime'in adı dünya çapında One Piece iken, bizde çizgifilmler sadece 0-12 yaş grubu içindir anlayışıyla isminin Lastik Çocuk gibi aşırı basit birşey yapılması saçmaydı bence.

Yoksa kullansınlar anime içinde, orjinalinde var.
RazulloRazullo
Üye
One piece de en sevdiğiniz karakter ve neden onu seviyorsunuz .
Zer0
Üye
Sogeking ! En sevdiğim denemez ama süper karakter yaw, ancak bu kadar yaratıcılık olabilir bir seride...
napalmrecep
Üye
hdd de fazla yer yok,netden izleyip ona göre indiririm  vs. diyenler için tüm bölümlerinin online yayınlandığı site var.Eğer siteyi yazmak sakıncalı değilse eklemek isterim ama sakıncalı ise isteyenlere pm atarım :) :skull:
muzaffersezen
Üye
Arkadaşlar ilk sayfada bahsedilmiş de ben bir kaç şey soracağım;
1.)Bu Anime 207. bölümden itibaren mi HD olarak yayınlanmaya başladı?
2.)Kaizoku-fansubs da 207. bölümden sonrası HD olarak mı? (eğer 207 den itibaren HD yayınlanmışsa...)
3.)Vegapunk da 294. bölümden sonra HD olarak vermişler.(Aynı zamanda 294-324 arası TR alt yazıda var.) Acaba diğer bölümlerin TR alt yazısı var mı?

Arkadaşların dediği gibi star tv de izlemiştim bu animeyi. Özellikle şu 3 kılıç tekniği miydi neydi o tekniği kullanan çocuk favorimdi(Hani bir kılıcı ağzı ile tutuyordu). Bu animenin adını bilmediğim için (Sanırım Starda "Kılıç Ustası" olarak geçiyordu) bir türlü bulamıyordum, şans eseri burayı okuyunca akılma geldi.
Onun için madem indirecem, kaliteli görüntü olsun istiyorum, bu yüzden yukarıdaki sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim.
discussioncontroller