Soğuk içecek tarifleri
Eaststreetz
Üye
Gerekenler:
Yürüyebilen bir çift ayak
1.5 Türk Lirası

Hazırlanışı&Sunum:
Markete gidilir, Dolabın en arkasından Uludağ veya Doğanay 1 lt. Limonata alınır. Eve gelinir. Dolaptan buzlar çıkartılır, limonatalı bardağa atılır. Afiyetle içilir.
Pixelponny
Üye
* Maltana veya Feyrouz Meyveli Malt İçeceği (Armut en iyisi ya da Şeftali)
* Schwepps Indian Tonic Water (Sade)

Kadehin yarısına kadar Malt içeceğini doldurun. Üstüne çok az Indian Tonic Water ekleyin (illa ölçü isterseniz yarım çay bardağı).

İlk içişinizde hissedeceğiniz tatlı, meyveli malt tadı içecek boğazınıza geldiğinde yerini Tonic Water'daki acı kirin tadına bırakacaktır. Sıcak yaz günlerinde evinize geldiğinizde içilmesi şiddetle tavsiye edilir. Yeteri kadar soğuk olduğunda harareti en iyi gideren içecektir. Zaten böyle bir gün tarafımca "bakalım ne olacak" denirken bulunmuştur (günde yarım kadehten fazla içmeyin).
Misafir

Gerekenler:
Yürüyebilen bir çift ayak
1.5 Türk Lirası

Hazırlanışı&Sunum:
Markete gidilir, Dolabın en arkasından Uludağ veya Doğanay 1 lt. Limonata alınır. Eve gelinir. Dolaptan buzlar çıkartılır, limonatalı bardağa atılır. Afiyetle içilir.

işte bu yahu. bu kombodan daha güzel bir şey var mı ki?
Munjin
Üye
Pınar'ın da Limonatası çıkmış. Uludağ'dan daha bir az şekerli. Karar veremedim şu an için hangisini daha çok sevdiğime. Ama tabii, ailemin eve almış olduğu 15'lik Uludağ paketi bitecek daha. :woot:
Misafir
Eskiden mis gibi evde yapılırdı limonata, en güzeli.
Schansiemann
Üye
Frappe şahane bir soğuk içecektir bence,hem uyarıcı hem serinletici :)

Özellikle Yunanistan'da bayağı meşhurdur bu içecek.Kabaca "buzlu kahve" diye tabir edebiliriz.Nescafe Ice'tan farkı sütün sadece isteğe bağlı bir eklenti olması.Hazırlanışı da gayet basit:bir limonata bardağının(veya herhangi bir dar-uzun bardak) içine 1 tatlı kaşığı Nescafe+2 tatlı kaşığı şeker döküp,az su ilave ediyoruz ve bardağı çalkalıyoruz(ağzını kapatmayı unutmayın :P )bir müddet sonra bardağın dibinde koyu bir köpük oluşacak.Bunun üzerine bardağın yarısı kadar suyu da ilave ettikten sonra,isteğe bağlı olarak buz,dondurma,süt vs ekleyebilirsiniz.Afiyet olsun.
CADI
Üye
eskiden böyle tatil köylerinde falan rengarenk katmanları olan buzlu içecekler yaparlardı, ben küçük olduğum için canım çekerdi ama alkollü diye vermezlerdi bana. hep merak ediyorum bunların tabakaları nası karışmıyo birbirine. hatta bakın bi resim de buldum:
Spoiler:
[img width=512 height=640]http://tarzimuhabbet.com/CORB1984.JPG[/img]
buzlu buzlu canınız çekti deemiii, oh olsun

SerGeanT
Üye

* Maltana veya Feyrouz Meyveli Malt İçeceği (Armut en iyisi ya da Şeftali)
* Schwepps Indian Tonic Water (Sade)

Kadehin yarısına kadar Malt içeceğini doldurun. Üstüne çok az Indian Tonic Water ekleyin (illa ölçü isterseniz yarım çay bardağı).

İlk içişinizde hissedeceğiniz tatlı, meyveli malt tadı içecek boğazınıza geldiğinde yerini Tonic Water'daki acı kirin tadına bırakacaktır. Sıcak yaz günlerinde evinize geldiğinizde içilmesi şiddetle tavsiye edilir. Yeteri kadar soğuk olduğunda harareti en iyi gideren içecektir. Zaten böyle bir gün tarafımca "bakalım ne olacak" denirken bulunmuştur (günde yarım kadehten fazla içmeyin).

Huu hemen denemek istiyorum.
Roselyn
Üye
ben size bir Witche's Lughnasadh Lemonade yapayım da görünz =D
yanına da Crescent Cookies.
<3
Yatağan
Üye
O ne be öyle, Epic Item gibi.  ;D
Kaç ihtimalle düşüyor?  :D
discussioncontroller