The Longest Journey (seri)
felicefelice
Üye
arkadaşlar ben de yeni keşfediyorum dreamfall ı ama bi sorunum var :(
bölüm beşte bulmam gereken kontrol panelini bir türlü bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz :(
Onaga
Üye
Hım, sanırım anladım hangi panel olduğunu. Yalnız spoiler.

Spoiler:
Kapıların birinde yuvarlak kırmızı bir şekil var. O kapıya sırtını verdiğinde sağında kalıyor. Koridorda duvarda.
felicefelice
Üye
Çok teşekkür ederim :)
laçin in yardımı sonucu paneli buldum ve cumartesi oyunu bitirdim :)
onaga sana katılıyorum oyun gerçekten de bir film gibiymiş.. :)
Misafir
Dreamfall'ı bitirmiştim. Kurgusu hoştu fakat oynamaktan çok izliyordunuz. Kontrolleri zordu. Ve karakterler bana çok itici gelmişti. Bulmacalar kolaydı geneldede bir iki tane harbi kazık bulmacalar vardı. Ve eğer bir yere takıldıysanız ilerliyemiyorsanız geri dönün elbet orda yapacağınız bir iş var.Buradada sorun olan yüklemelerdi kapıdan çıkıyorsun yükleme ekranı biraz dolaşıp bir yere giriyorsun yükleme ekranı aslında bu birazda sabır oyunuydu :)
hydramarine
Üye
Onaga'nın İzmir buluşmasında oyunu bana getirmesiyle sonunda Dreamfall'u oynayıp bitirebildim. Kendisine teşekkür ediyorum buradan (Friends rules :D)

FunCom yine güzel bir hikayeyi, bu sefer ilk oyundan da az oynanışın olduğu bir oyunla (etkileşimsel roman mı deseydim) birleştirmiş. Ben çok sevdim o ayrı. Zaten Ragnar Tornquist sektörde en sevdiğim yapımcı / yazarlardan biri. Chris Metzen (Blizzard) nasıl fantastik edebiyat türünü rts'lere uyguluyorsa, bu adam da bir benzerini adventure türünde çok güzel uyguluyor. Ben de fantastiğe aç bir bünye olarak mest oluyorum haliyle bu hikayelere.

Dreamfall'u oynarken bir ara KOTOR oynuyormuş gibi hissettim. Bence bu yeni sistem çok başarılı, ilk oyundaki mekanları yakından görüp gezinebilmek, o eşsiz mimariyi ve mekanları görmek güzel bir deneyimdi. Kesinlikle akılda kalıcı bir oyun bu.

Ama o hikayenin bütünlüğü nedir Allah aşkına? Bugüne kadar çok az oyunda bu derece yarıda kalmış bir son gördüm. Crysis bile daha iyidi bu konuda. Sanki LOTR üçlemesinin bir kitabı gibiydi. Ki orada bile birşeyler başarmış olmanın verdiği his verilirdi. Bu hikaye ise resmen ortadan kesilmiş gibi, 2. bölümünü bekliyor tamamlanmak için. Eğer oyuna para vermiş olsaydım dava ederdim Funcom'u, bu hikayeyi böyle bitirdiği için :D
Onaga
Üye
Sana işkence olsun diye getirdim oyunu zaten. Böyle oyun bitince bol bol küfür edesin istedim :D Friends rules değil ayrıca, hıh!
Assassin
Üye
En sevdiğim Adventure oyunlarından birisi kesinlikle. Kolay kolay oyun seven birisi değilimdir :) ama The Longest Journeyi inanılmaz sevdim.İlk oyunuda bulursam hemen alıcağım da orjinal olarak bulmak imkansız sanırsam :( mecburen korsana başvurcam ama siz bulursanız haberdar edin lütfen :)

Bu arada benim külüstür makinamda bu oyunun mükemmel grafiklerinden faydalanamadım ne yazik ki. Pcmi upgrae edince tekrardan kurup oynayacağım :)
Misafir
Oyun iyi güzel gerçi hala daha bitiremedim ama koca oyunda takıldığım tek bir nokta var. Kontroller.

Fareyi sola çevirince sağa, sağa çevirince sola bakıyor. Tabi oyunun yapısı itibariyle o kadar önemli değil ama bir türlü alışamadım niyeyse. Ayarlarda öyle bir seçenek de bulamadım, var mı bir yolu bunun?

düzenle: Tabi ki Dreamfall'dan bahsetmekteyim. İlk oyunu buldum ama eski olduğu için heralde, bazı yerlerde fena yavaşlıyor oyun. O yüzden pek dayanamadım. Ayrıca grafikleri bugün oynandığında çok göze batıyor =).
DevileanDevilean
Üye
İlk oyunu oynamadım. Fakat 2. oyun Dreamfall'ı bitirdim. Gerçekten harika bir senaryoydu. Dizi gibi okuldan eve gelince açar oynardım, öylesine merak ederdim konu dallanıp budaklanınca. Bir de konusu hakkında en ufak bir fikrim olmadığı için beni çok etkilemişti. Ne incelemesini okumuştum ne de merakla beklediğim bir oyundu. Malum dergiyle beraber verilen Dreamfall'ı başka oyun olmayınca bir deneyim dedim. Anam! O ne güzellik, o ne sinematik anlatım. Tek eksiği fazla sinematikti. :) Oyunun belki sadece %20'si oyundu. Gerisi film. Fakat asla oynadığıma pişman olmadım.
hydramarine
Üye
Melkor, invert mouse diye bir seçenek yok mu? Olmazsa öyle idare ediver artık :D

İlk oyunun grafikleri gözüme hiç batmadı (geçen sene oynadım). Kuşak farkı ve tolerans göstermek bu olsa gerek :D
discussioncontroller