Oyuna Başlangıç
InFlux
Üye
Merhaba;
  Ben battlechest ile oyuna başlayacağım. WotLK almayacağım.
Norhtrende gidememe inscription alamama Dk açamama dışında ne gibi eksiklikler olur. Mesela 30 levelim diyelim. Paladinlerin sistemi değişti eskiden her jugment den sonra tekrar seal basılırdı şimdi seal falan değişti ayrıca bir kere basmak yeterli oluyor. Bu özellik için illa WotLK mu almam lazım. Battlechest'de iken de bunu kullanamaz mıyım? Eğer sadece norhtrende gidemeyeceksem 70den sonra kasamayacaksam sorun yok çünkü en fazla bir ay oynama sürem var onu da kendisi veriyor zaten.
Bazı kişiler oynarsın bazıları oynayamazsın dedi. Eğer oynayamayacaksam diyelim WotLK ile eklenen özellikleri nasıl göreceğim. Onun patchi olmayacak mı?

Teşekkürler,
İyi günler
DharkanDharkan
Üye
Inscription alabiliyorsun.
a_smurfa_smurf
Üye
InFlux dedi:

Merhaba;
  Ben battlechest ile oyuna başlayacağım. WotLK almayacağım.
Norhtrende gidememe inscription alamama Dk açamama dışında ne gibi eksiklikler olur. Mesela 30 levelim diyelim. Paladinlerin sistemi değişti eskiden her jugment den sonra tekrar seal basılırdı şimdi seal falan değişti ayrıca bir kere basmak yeterli oluyor. Bu özellik için illa WotLK mu almam lazım. Battlechest'de iken de bunu kullanamaz mıyım? Eğer sadece norhtrende gidemeyeceksem 70den sonra kasamayacaksam sorun yok çünkü en fazla bir ay oynama sürem var onu da kendisi veriyor zaten.
Bazı kişiler oynarsın bazıları oynayamazsın dedi. Eğer oynayamayacaksam diyelim WotLK ile eklenen özellikleri nasıl göreceğim. Onun patchi olmayacak mı?

Teşekkürler,
İyi günler

3.0 ile oyuna eklenen herşeye sahip olabilirsin, her yenilik sende de olur.

Sadece 70 üzerine çıkamazsın, Northrend'e gidemezsin ve DK açamazsın WotLK'n yoksa. Onun dışındaki her şey WoW + tBC paketinde de geçerlidir.
InFlux
Üye
Yanlış anlamayın sadece şunu soracağım. Emin misiniz? Dediğiniz çok mantıklı geliyor fakat yinede soracağım.

Birde şunu sorayım Realm seçimi için ne önerirsiniz. Arkadaşlarım spinebreaker'a çağırdılar fakat ser popülasyonu homojen değilmiş. Ben dış dünya ile aynı olan bir serveri çok istemiyorum yani milli maç sonrası /y den oley nasıl yendik diye bağırmak çok hoşuma giden bir olay değil.
TRİPLE H
Üye
ben hiç online oyun oynamam
Dan DirikDan Dirik
Üye
Eaa... Peki?

Edit: TRIPLE H, forumdaki diğer yazılarını okuyup profiline baktığımda vicdan azabı çektim bu mesajımdan(yalan). Bunu okuyacağını sanmıyorum ama yine de söyleyeyim, mesajlarına biraz çeki düzen vermezsen sen anlayamasan bile forumdan yemediğin laf kalmaz. Yaş olarak biraz küçüksün, o yüzden pek umursanır mısın bilmiyorum ama önce bir forum kurallarını okuyup konsepti anlarsan senin açından iyi olur. Böyle bi ekleme ihtiyacı hissettim.
HeRoEsHeRoEs
Üye
ben wow u çok az oynadım daha önce lineage 2 oynadım oda online oldugu için fazla zorluk çekmedim wow da ve şimdi evden sürekli oynamayı düşünüyorum soracagım soru...
şimdi wow da armorlar neye göre ayrılıyo class degilde mesela 40 dan sonra başka bi armor falanmı var ve wow da en ii para kasmak sadece quest mi?
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Armor veya genel olarak giyilen eşyalar,hem sınıfa bağlı,hemde level a bağlı,bunlar :_
Cloth Armor,Leather Armor,Mail Armor ve Plate Armor ,mesela Rogue sadece Cloth ve Leather giyebilir,mage yada warlock sadece Cloth ,ama plate giyemez mesela,öte yandan paladin plate ve mail giyebilir,yani bunlar ağır zırhlar,sınıftan sınıfa değişir ne giyebildiğin.

Level bazlı olarakta her eşyanın minimum level seviyesi vardır,itemı ne zaman ve nerden aldığına bağlı,mesela rogue level 40 olsun diyelim,güzel bi leather armor buldun Chest için,ama bunun üzerinde minum level 45 yazıyordur,onun için 45 olana kadar giyemezsin,ki bu durum nerdeyse tüm rol yapma oyunlarında ve online oyunlarda geçerli,itemların belli level istemesi falan .

Para kasmak sadece questlerden değil,en fazla topladığın itemları satmaktan gelir,normal Vendorlara,yani oyundaki NPC satıcılara satarsan fazla para kazanamazsın (kazanırsında abartılı şekilde değil),ama eğer Item değerli ise ve az bulunan bi item sa,onu Auction House ta (pazar gibi bi yer diyelim ) açık aratmada koyabilirsin,orda hem istediğin fiyatı belirliyebilirsin,hemde diğer online oyuncularda o itemı satın alabilir,bazı oyuncular sırf ticaret ile uğraşıyor mesela,ve sırf ticaretten deli deli para kazanıyorlar,ama işte bu itemlar nasıl yapılır yada nerde bulunur bunu çok iyi bilmen lazım .
HeRoEsHeRoEs
Üye
hm armor meselesi işimi yarıcak ama para degil aga ben para konusunda yazdıklarının hepsini linege 2 den biliyorum.Demek istedigim para konusunda farklı bir taktik falan böle 50 60 mob u bir arada tek charla kesebilecegin bi taktik falan varsa...
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
hehe :D  yok onu yapabilmen için baya gelişmiş olman lazım,ki o kadar gelişen birinin moblardan çıkan az paraya ihtiyacı yoktur .
HeRoEsHeRoEs
Üye
Anladım... L2 ye benzemiyo ya.. farklı... l2 de taktik şu
bir mızrak vampire-dance-song-cow-full buff ve artık etrafında ne kaadar çok canavar olursa o kadar çok yaşarsın mob lara kaç damage vuruyosan yarısı sana hp olarak geri dönüyo yani 10 mob a bi anda  1000 vuruyosan hepsinden 500 hp olarak dönüyo ve ölmüyosun böle para kasıyosun... Belki böle bişe vardır diye sormuştum.
Tek tek ugraşılmaz ya :D
discussioncontroller