Klasik müzik
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
elimde patlamamasını istediğim bir konu. Mozart atmosfer yaratmaya kastığı için kendisini çok sevmiyorum. Franz Shubert çok dingin müzik yapıyor, bayılıyorum; violin komposizyonları çok hoş ve rahatlatıcı.Johann Strauss Jr'ın çok gaz parçaları var, özellikle The Gypsy Baron operett'indeki Overture'ü öneririm yanında Annen-Polka da süper gider. aynı zamanda Valsleri de çok ünlüdür amcanın. Tchaikovsky tam klas müzik besteliyor; 5. senfonisini tekrar tekrar dinleyebilirim. son zamanlardaki favorim ise Antonio Vivaldi. o kadar güzel yediriyor ki dingin ve çoşkun melodileri birbirine. besteleri bir yerde alıp başını giderken bir anda piyano ve keman inanılmaz inişler çıkışlar sergilenmesini sağlıyor. özellikle keman kompozisyonları çok tatlı, ama tekniği daha duygusal olabilirdi. Wagner ve Bizet'e başlamayı düşünüyorum ki Bizet'in Les Pecheurs de Perles operasını buldum fakat .flac formatı çıktı lanet olsun dedim. zaten opera'lar da uzun olduğu için çift cd oluyor genelde ve 40-50 ytl civarı olduğu için şimdilik rafa kaldırdım. bu arada EMI'nin klasik müzik serisi ülkemize de giriş yaptı. şimdilik bazı albümlerde fiyat yüksek olsa da belirttiğim gibi popüler besteler 10ytl civarında satılıyor. öneririm herkese. ayrıca Apex'in de kayıtları, toplamaları fena değildir. 
Judas
Üye
Çok nadiren Bolero'yu açar dinlerim. Epey severim kendisini. Lise hazırlık sınıfındaki müzik öğretmenimiz dinletmişti. Hatta Carmina Burana falan da dinletmişti, epey sevmiştim de, Bolero çok güzel. : ) Eğer Klasik müziğe giriş dersi v0.7 beta hazırlarsan seve seve alırım o dersi. : )
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
hehe :D. o kadar bir bilgim yok malesef, henüz başladım dinlemeye.
Judas
Üye
Hım, bir öğretmen bulursak sınıf arkadaşı oluruz o zaman.

Yok mu forumda bize klasik müzik dersi verecek öğretmen? Hı?
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
dinleyen kişi sayısının zaten pek az olduğunu düşünüyorum. bir öğretmen çıkarsa tabi über olur.
SwooshSwoosh
Üye
Klasik müzik değil pek ama gil shaham dinlerim arada bir... Keman, piyano falan çok rahatlatıyor insanı.
Night EagleNight Eagle
Üye
Dinleyenler var da, 5 kişiyi geçer mi; merak ediyorum açıkçası.

Gerçi şimdiden 4 kişi olmuşuz bile.
Misafir
Radyo 3 dinliyorum ben, sayılır mı?
2046
Üye
6 olduk. Yalnız "Klasik müzik dinleyenler buraya 'anam!'" başlığı, ilginç olmuş :)
SwooshSwoosh
Üye
o al'ın imzası gibi bişey oldu zaten artık...
matrklorm
Üye
arada sıkılınca mozart dinlediğim olur ama sorarsanız bu çalan ne diye üzülürüm.
discussioncontroller