Usta Aşçılar Buraya! (ya da En Seksi Kim?)
deddodeddo
Üye
Herkes annesinin pişirdiğini, sipariş ettiğini yemiyor değil mi? Kimilerimiz de kendisi yemek yapabiliyor. Söyleyin bakalım neler yapabiliyorsunuz, hatta tarif paylaşın, yapın ve resmini çekip koyun buraya. En iddaalı yemekleri en kral OGZ aşçılarından öğrenelim.

Buraya kendine güvenen erkekleri de istiyorum. Utanmayın! Yemek yapmak ayıp değildir, en lezzetli yemek kendi yaptığınızdır!
DharkanDharkan
Üye
deddo dedi:

Buraya kendine güvenen erkekleri de istiyorum. Utanmayın! Yemek yapmak ayıp değildir, en lezzetli yemek kendi yaptığınızdır!

Ne utanıcam daha 1 buçuk saat önce patatesli börek yaptım!
Apprentice
Üye
acayip konfleks yaparım

üste edit: pff canım çekti be ya.

alta edit: annen tavayı kullanmayı öğrettiğinden beri işin cıvkını çıkardım diyosun :D
Gölge
Üye
Omlet, menemen, sucuklu yumurta, kıymalı yumurta, peynirli yumurta...
aklıma gelenler bunlar...
Secret_Assassin
Üye
Valla makarnadan başka bir şey bilmiyorum :D Ama SİNİRMANGA dediğine göre baya marifetliymiş bu konuda.Üstelik güzel yapıyormuş.
Fool Arcana
Üye
1-Makarna
2-Envai çeşit sos
3-Börek çeşitleri: tepsi böreği , kol böreği vb.
4-Her türlü kek (Islak,vanilyalı,çikolatalı,meyveli)
5-Pilav (Etli,etsiz,domatesli)
6-Salata! (Öyle bir salata yaparım ki üzerine fesleğen koyarım parmaklarınızı yersiniz)
7-Dolma,(Biber,Patlıcan,Kabak)
8-Son olarak en güçlü silahım ; Kısır!

Not: Kurufasülye, nohut gibi yemekleri saymadım : D

(H)
YuquaiLon
Üye

1-Makarna
2-Envai çeşit sos
3-Börek çeşitleri: tepsi böreği , kol böreği vb.
4-Her türlü kek (Islak,vanilyalı,çikolatalı,meyveli)
5-Pilav (Etli,etsiz,domatesli)
6-Salata! (Öyle bir salata yaparım ki üzerine fesleğen koyarım parmaklarınızı yersiniz)
7-Dolma,(Biber,Patlıcan,Kabak)
8-Son olarak en güçlü silahım ; Kısır!

Not: Kurufasülye, nohut gibi yemekleri saymadım : D

(H)

Ne? Gelecek haftaya yemeğe mi bekliyon? Olur neden olmasın :D

Sevdiğim yemekler Top 10'u saymışsın resmen :D
Laçin
Üye
Her türlü yemeği yapabilitem var ama lezzetine güvendiğim tek yiyeceğim pizzalarım. Annemden öğrenmiştim yapmasını, bir gün annemler hastanede kalmak zorunda kaldılar 15 gün kadar dı sanırım. O gün tek başıma uğraşırken epey bir yenilikçi tarzda pizzalar yapmıştım, cidden çok güzel olmuştu.

Bir de şehriye çorbamın lezzetine bişey diyemiyorum, yiyenler çok ama çok beğeniyorlar. =) Onun dışında herşeyi herşeyle karıştırarak uyumlu lezzetler çıkartabilitem var ortaya =)
ttng
Üye
peynirli makarna,kıymalı makarna,salçalı makarna,sade makarna,karabiberli makarna,domatesli makarna,ekmek arası makarna 4 yıllık  yalnızlık maceramın en önemli eserleriydi.
bir de sucuklu yumarta yapardım ama onu yiyenler hayata küsüyorlardı nedense belli bir süre.
oropheroropher
Üye
çok güzel krep yaparım..
bir de zamanında çok iyi patates salatası ve irmik helvası yapardım ama unuttum şimdi..
PISLIXPISLIX
Üye
Sigara Böreği ve Un Kurabiyesi spesyallerim.
Çok iyi Yayla çorbası yaparım. Aslında malzeme olursa her yemeği (çok abartı tarifler değilse) yaparım. Ama özellikle bu 3ünü iyi yaparım.
Spoiler:
İstemeyin hiç yapmamı. Kendim yapar kendim yerim. Çok bencilim.
discussioncontroller