When Reapers Fall: RP Dışı
Misafir
Mic check... 1...2...3...

Başlıyoruz.

Kurallar:


1- Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecektir. Hiç kimsenin bir diğerinin rolünden haberdar olmaması gerekmektedir. Ayrıca rollerinize itiraz etmeyip, şansınıza çıkan rolü kabul edip ona göre oynamanızı da rica ediyoruz.

2- Oyun, kurtadam oyunlarına benzer şekilde ilerlemektedir. Günsonu yerine Hamle Sonu terimi kullanılmaktadır. Hamle sonları Perşembe ve Pazar geceleri saat 23:00'da olacaktır. Oyuncular vermeleri gereken kararları belirtilen bu zamana kadar vermelidir.

3- Oyuncular, o tur içinde gerçekleştirecekleri hareketleri ve özel RP isteklerini oyun yöneticilerine özel mesaj atarak belirtmelidir. (Oyun Yöneticileri; Fool Arcana ve Dexter'dır. Monthius ise ak sakallı Shinigami modunda takılarak yöneticilere yardımcı olacaktır.)

4- RP yapmak zorunludur. Karakterinize uygun olarak oyundaki durumu değerlendirip analiz ve rol yapmanız hem herkesin oyundan alacağı zevki arttıracaktır, hem de oyundaki çatışma ve entrika olgusunu yükseltecektir. Karakterine uygun davranmayan yada oyunun düzenini bozan oyuncular Shinigamiler (Oyun Yöneticileri) tarafından önce 1 kere uyarılacak, bu hareketlerinin devamında ise isimleri Shinigamiler tarafından Death Note'a yazılarak öldürüleceklerdir. Bu kural, ilk ve ikinci oyunda olduğundan çok daha ciddi bir şekilde uygulanacaktır. Aynı şekilde oyunla ilgilenmeyen, oyuna katkıda bulunmayan oyuncular için de aynı yaptırım gerçekleşecektir.

5- Oyunda üç adet taraf bulunmakta. Kira ajanları, L fanatikleri ve siviller. Kira ajanlarının amacı, Kira'nın sağladığı düzeni devam ettirmek, sadece iyi kalpli insanların yaşamaya hakkı olan bu ütopya dünyasının mevcut düzenini korumak ve buna karşı gelenleri elimine etmektir. L fanatiklerinin amacı ise, Kira'nın bu sahte dünya düzenini alt edip, onun insanları istediği gibi öldürmesine bir son vermek ve gerçek adaleti sağlamaktır.  Siviller, oyuna iki taraftan bağımsız olarak başlayıp, kendilerini kanıtladıkları sürece istedikleri tarafa katılabilme hakkına sahiptir. Ancak bir sivilin casus olma ihtimali her zaman olabileceğinden dolayı Kira ajanlarının ve L fanatiklerinin kimi yanlarına alacaklarını oldukça dikkatli seçmeleri gerekecektir. Yine de sivillerin çeşitli ve yararlı görevleri nedeniyle, özel rollü sivilleri önce kapan taraf, zafere bir adım daha yaklaşmaktadır.

6- Oyun içerisinde RP'ye aykırı, RP dışı tahminler, suçlamalar vs KESİNLİKLE yapılamaz. Eğer birini suçlamak yada biri hakkında tahmin yapmak istiyorsanız bunu RP içi olarak mantıklı açıklamalarıyla yazmak zorundasınız.

7- Oyunda oynamayan yada oyundan çıkmış kişiler, oyuna kesinlikle müdahale edemez.

8- Oldukça önemli; diğer oyuncularla yaptığınız fikir fırtınaları, konuşmaları, pm'leşmeleri vb belgeleri eksiksiz bir şekilde Shinigami'lere yollayanlar oldukça önemli ipuçlarıyla ödüllendirileceklerdir. Eğer bir oyuncunun Shinigami'lerin arkasından iş çevirdiği farkedilirse o oyuncu derhal öldürülecektir. O yüzden Shinigami'lerin arkasından iş çevirmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira unutmayın, biz oyunda taraf değiliz, konuşma loglarınızı ve planlarınızı öğrenme amacımız bunları oyunu güzelleştirmede, hikayeyi zenginleştirmede kullanacak olmamızdır.

9- Arada sırada oyuncuları MSN üzerinden bir araya getirerek rol yaptırma yetkisine sahibiz. Bu yapılacak roller genellikle hamle sonu hikayelerinde kullanılacaktır.
________________________________________
________________________________________

NOT: Hikaye değişti millet. Manga olarak anlatacağız. Fool işini biliyo.

Roller;

Kira;
Özellikleri;

-İsmini yazdığı kişi, Kira'nın arzu ettiği herhangi bir tur sonunda ölebilir.

-Kira'nın deftere yazacağı kişi ile kendisinin yada ajanlarından birisinin tanışmış olması gereklidir. Böylece 'İçime doğdu. Monthius Watari galiba'nın önüne geçmiş olacağız.
-Kira, yalnızca KİT üyelerinin life span'lerini kendininkine katabilir. (Üyeler 20-20-20-10-5 olacak, Watari 30, L ise 50). Kira, Shinigamilere öldüreceği insanın KİT olduğunu ispatlayamazsa, o ismi yazmasına izin verilmeyecek. Kit haricinde öldürdüğü üyeler, Kira'nın life span'ini kısaltacaktır.

-Kira, sivil ya da fanatiklerinden birini öldürürse eğer life-span'ini kendinikine katamayacak; fakat o kişinin ölümü, Kira'nın hedef şaşırtma gibi amaçlarına yine de hizmek edebilecek.
- Kira, eğer isterse tur sonunda isim yazma hakkından feragat ederek bir oyuncunun life-span'ini öğrenebilecek. Fakat asla Shinigami Gözleri anlaşmasını yapamayacak.
-Kira'yı oynayan oyuncu, her planını ve her RP'sini, ayrıca diğer oyuncularla yaptığı her konuşmayı Shinigamiler'e bildirmek zorundadır.

________________________________________
Kira Fanatikleri;
Kira'nın dönüşüyle birlikte Tanrı'larına kavuşmanın sevinci içindeki kesimdir. Kira'nın ölümünden sonra, tarikatları büyük ölçüde dağılmış ve düzenli olarak tekrar bir araya gelen 8 kişi haricinde kalan üyelerin akibeti bilinmemektedir.

Özellikleri;

-Tüm Kira ajanları birbirini tanıyarak oyuna başlayacaktır.

-Kira'nın deftere yazacağı kişi ile kendisinin yada ajanlarından birisinin tanışmış olması gereklidir.

-Fanatikler, eğer isterlerse Kira'ya ihanet edebilirler. Kira, ihanet eden bir fanatiği bulup ihanetini Shinigami'lere ispatlarsa, life span'ine 25 puan eklenecektir.
-Kira, yanlışlıkla bir fanatiğini öldürürse, o fanatiğin life span'i, Kira'nınkinden düşülecektir. Fanatiklerin her birinin life span'i 10'dur.
________________________________________
________________________________________
L;

10 yıl önceki Kira hakimiyeti sırasında, potansiley L'lerin yetiştirildiği Wammy'nin Evi'nden sağ kalan iki kişiden biri, oyun başladığı sıralarda ise intikam ateşiyle yanan bir yetişkin. Oyun başlarken dağılan KİT'in üyelerini tekrar bulmalı, onları ikna etmelidir. KİT, yeni L'in tek amacının Kira'yı adalete teslim etmek olduğunu sansa da, L, Kira'yı yakaladığı anda öldürmekle uzun süre işkence edip kardeşlerinin yanarak can vermeden önce çektiği acıyı ona da hissettirdikten sonra öldürmek arasında gidip gelmektedir.
Yeni L ve KİT, polis teşkilatından tamamiyle bağımsız çalıştıkları için formalitelerle uğraşmak zorunda değiller. Fakat yasadışı yaptıkları işler sonucunda aranma seviyeleri, o işin ciddiyetine göre artacaktır. Yani L, aynı anda 5 kişiyi sorguya çekip ikisini yanlışlıkla öldürdükten sonra da olası bir Kira fanatikleri karargahına sonu ölüm ve kanla bitecek bir baskın yapamayacak, yaparsa polisler tarafından yakalanabilecek. Lakin L hapse girerse oyun bitmeyecek. Daha önceden belirtildiği gibi, oyun yalnızca Kira, Shinigami güçlerini geri kazandığında bitecek. L ise hapisteyken, KİT ona yardım etmeyi seçebilecek.

Özellikleri;

-Sorguya almak istediği kişiyi iki hamle süresince izlettirmelidir.

-Oyun boyunca sadece 1 kere kullanmak üzere, sorguya aldığı bir kişiyi kendi tarafına geçirebilir.

-Oyun boyunca sadece 1 kere kullanmak üzere, başka bir kişiyi kendisi gibi göstererek Kira'nın o el L'in belirlediği kişiyi öldürmesini sağlayabilir. L'in belirlediği kişi bir L fanatiği yada sivil olmalıdır.
-L, resmi makamlardan geçmek zorunda kalmadan işlerini halledebilir. Fakat sorguya aldığı her kişiyle birlikte aranma seviyesi 10, bir mekana baskın yapmayı tercih ederlerse 20 artar. Aranma seviyesi 50'ye ulaştığında, polis KİT karargahını basacak ve yalnızca L'i tutuklayacaktır.
________________________________________
Watari;

İlk Watari'nin kardeşi ve Wammy Katliamı'ndan sağ kurtulan diğer insan. L, ilk önce Watari'nin yerini tespit etmeli ve Kira avına katılması için onu ikna etmelidir. L'in KİT ve sivil halk ile bağlantısını sağlar. L'in kimliğini bilen tek kişidir. L'in izlemeye aldığı kişiler doğrultusunda L fanatiklerine tavsiyeler vererek kimin sorguya çekileceğinin seçilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda sivilleri L'in tarafına çekerek KİT'e katılmaya ikna etmek de onun görevidir. Kimliği sadece KİT ve L tarafından bilinir.
________________________________________
KİT;

Geçen 10 yılın ardından, Kira'nın intikamını almak isteyenler ya da Death Note'lu yeni Kira'lardan sakınmak için yüzlerini ve kimliklerini değiştirmişlerdir. Her birinin artık farklı ve nispeten güvenli hayatları olduğu için, bu yeni L ve Watari'ye katılmaya çok da hevesli değiller. L, KİT üyelerini tek tek ikna etmek zorundadır. Kira, yalnızca KİT üyelerini öldürerek life span'ini uzatabilir.

Özellikleri;

-Oyunun başında, hiçbir KİT üyesi birbirini tanımayacaktır.

-Polisten bağımsız davrandıkları için daha rahat çalışabilen bir örgüttür. Fakat eğer eylemleri aşırıya kaçarsa, polis müdehalesiyle karşılaşabilirler.
-Life Span'leri 20-20-20-10-5 olmak üzere 5 kişidirler.
________________________________________
________________________________________
Siviller;

Sivil halk, oyuna nötr başlayan, gruplardan bağımsız hareket edebildikleri gibi kendi seçimlerine göre iki taraftan herhangi birine, o tarafın güvenini kazanarak katılabilen oyunculardır.
Özellikleri;

-Kira, sivilleri öldürerek life span'ini uzatamaz, aksine öldürülen sivillerin life span'leri Kira'nınkinden düşülecektir. KİT'e katılmış bir sivil Kira tarafından öldürülürse, KİT kuralları; Kira fanatiklerine katılmış bir sivil Kira tarafından öldürülürse, fanatiklerin kuralları geçerlidir. Sivillerin life span'leri 10'dur.


Kolombus
Üye
ALLAAAAH
Misafir
Kolombus Bey, napıyosunuz?
Misafir
Yallah!

Kafiyeli olsun!
Locco
Üye
Eyvah

Kafiye devam...
Misafir
Büyük hissediyorum.

Varım.
MonthiusMonthius
Üye
Yapıyoruz galiba bunu cidden. :P

Oyunun adına dikkatinizi çekmek istiyorum, metrobüste gelirken Kaan'ın söylediği ufacık bir cümle kafamızda oyunun senaryosunu bir anda şekillendirdi bile. Kemerlerinizi takın şimdiden. :)
[WT]Elessar
Üye
Oh güzel, buna da varım... :D
glowel
Üye
Kalemimi hazırlasam mı o zaman?! :P
Misafir
glowel dedi:


Kalemimi hazırlasam mı o zaman?! :PKira Glowel'miş, linç!
Misafir
Haftada en kötü iki gün girerim nete işten vakit buldukça yani varım anasını satayım. :D
discussioncontroller