When Reapers Fall: RP Dışı
razieligor
Üye
Selam millet, oyununuz hayırlı olsun :D. Ben de sizi uzaktan takip edeceğim. Umarım bi sonraki Death Note'da ben de bulunabilirim :)
Dexter
Üye
Hamle sonu, yalnızca bu seferlik haftaya perşembe olacak. sonra Salı-Perşembe olarak devam edecek.
PISLIXPISLIX
Üye
Çok yoğun bir zamanımdaydı. İyi oldu bu.
Dexter
Üye
Millet diğer oyuncularla yaptığınız tüm konuşmaları eksiksiz olarak word dosyalarına atıp bana(kaanozgunay_itu.hotmail.com) veya Fool'a (mert_gun.hotmail.com)'a msn/mail yoluyla falan ulaştırıyorsunuz değil mi? Bakın çok önemli bu.
deddodeddo
Üye
@'leri silip başka bişi kpy, boşuna inboxlarınız spam ile dolmasın. Spam botları forumlarda gezip mail hesabı saptıyorlar bildiğiniz üzere. :D
darkprensdarkprens
Üye
Hey? oyundan kovuldum mu noluyoruz foruma giremedim de? :D
Fool Arcana
Üye
RP'ler yazılmış iyi güzel fakat kimseden bir hareketlenme göremedik henüz, ne log atıldı ne başka birşey yapıldı, oynamayacaksanız hiç kasmayalım biz para almıyoruz bunun için, oynayacaksanız Salı'ya uzatacağız hamle sonunu.

Yaz ayında kıçımızdan ter aka aka bunu yapıyorsak hep beraber güzel bir oyun olsun diye yapıyoruz yoksa zorumuz yok Death Note olsun diye.

Çağlayan
Üye
Ben bişi diycem ama Fool'un yazdıkları üzerine Fool tarafından linç edilirim diye korkuyorum. (Sert bi ifadeyle ve asabi bir tonda yazmış zira, korktum) Geçen sefer aynı mekanlardaydık, konuşuyorduk, denk gelmek için aynı mekanlara gidiyorduk, npc falan azdı ama şimdi sistem toptan değişmiş. Bence oyuna tamamiyle yabancı olanları düşünüp biraz daha vakit vermek lazım kaynaşmak için. Rp bile yazamıyorum, öyle bakıyorum boş boş.
Fool Arcana
Üye
Sert çıkışmışım sanırım, fakat bir çok kişi oyunlara kayıt oluyor ve sonra hiçbir hareket göremiyoruz, bunu ben kendi oyunumda yaşadığım için bu oyunda olmasını istemediğimden baştan bu konudaki tavrımı belirtmek istedim.

Çünkü olay şöyle oluyor, Vampire için herkese ayrı ayrı bir senaryo yazdım hepsini tek bir yerde birleştirdim sonra, fakat oyuna dokunmayan bir sürü kişi oldu (foruma giremeyenlerden veya benim vakit bulamadıklarım dışında) adını yazdırıp ilgilenmeyen bir sürü oyuncu için senaryo yazdım ben.

Death Note için güzel planlarımız var, güzel bir senaryomuz var. Anlık heveslerle kayıt olmuş kişiler varsa eğer oyunu bıraksınlar, oynamak isteyenler zaten başımızın üstünde yeriniz var lütfen alınmasın kimse.

Üslubum sert olabilir kusura bakmayın fakat bu konuda sertim, tekrar ediyorum oynamak isteyen, hevesli oyuncuya her konuda esneklik gösterilir ve ben gösteriyorumda zaten fakat bir anlık başlığı görüp "Kayıt olayım ehe ehe" diyen oyuncu benimle çok ciddi sorun yaşayacaktır.

Çağlayan tabii ki dediklerinde haklı, insanlara biraz vakit vermek lazım, hamle sonu Salı'ya uzatılır yapılır birşeyler, yeter ki istek olsun.

Ben sadece dediğim gibi adını yazdırıp ilgilenmeyecek oyuncular olduğunu bildiğim için tepkimi dile getirdim. Bu kimseye spesifik birşey değildir, genel tepkim yalnızca.

Fool Arcana
Üye
Bir açıklama daha yapayım, oyunda herkes ayrı yerlerde ve karşılaşamamaktan şikayetçi çoğu kişi. Ortada olan bir olay var ve bu olayla olan ilginizi belirleyecek RP'leri siz kendiniz yazacaksınız. Mesela bir cinayet var, bu cinayete tanık kişi olabilirsiniz, orada çalışan bir bakkal, Texas'tan yıllardır Death Note ile ilgili gelişmeleri takip eden paranoyak bir kovboy olabilirsiniz.

Meslek gibi ayrımların kalkması sizin yaratıcılığınızı körükleyen etken olmalı, daha serbestsiniz anlayacağınız, eğer doğru şekilde manipüle etmeyi bilirseniz bu serbestliği emin olun ki bir takım şeyler rayına oturacak, oyundan aldığınız keyif kat ve kat artacaktır.

Çok ciddi ve büyük planlar kurun, kontaklarınızı kandırın veya onlara tamamen dürüst olun, oynayış tarzınızı ve RP'lerinizi kendiniz belirleyeceğiniz için çok özgürsünüz.

Acemi oyunculara öncelikle hikayelerini kafalarına yatan bir oyuncuyla kesiştirmelerini ve küçük gruplar halinde birbirlerini senaryoya dahil etmelerini tavsiye ediyorum.

discussioncontroller