When Reapers Fall: RP Dışı
PISLIXPISLIX
Üye
Hmm. Ben, hikayeyi manipüle etmenin yasak olduğunu zannediyordum XD.

Her hamlede 1 tane mi RP yazabiliyoruz?
deadcomander
Üye
rp leri foruma ne zmn yazmaya baslıacaz??? cok sıkılmaya basladım bellı bır tarıh verrırsenız mutlu olurum...
Kolombus
Üye

rp leri foruma ne zmn yazmaya baslıacaz??? cok sıkılmaya basladım bellı bır tarıh verrırsenız mutlu olurum...

Biz 1 haftadır yazıyoruz ?

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,18239.0/
deddodeddo
Üye
PISLIX dedi:

Hmm. Ben, hikayeyi manipüle etmenin yasak olduğunu zannediyordum XD.

Her hamlede 1 tane mi RP yazabiliyoruz?

Spam'e bağlamadığın sürece sınır yok. :)
[WT]Elessar
Üye
Neden bu kadar az kişi yazdı şu ana kadar?
deddodeddo
Üye
Ben de merak ediyorum aynı şeyi. :S
Çağlayan
Üye
Ben bişi diycem ama kızmayın ya da linç etmeyin beni.

Yeni sistem ile yeni bir oyun tarzı denemek istediniz belki ve gayet hoş bir fikir ancak şunu dile getirmek lazım, bu sistemle oyunu yalnızca L ve Kira oynuyor. Diğerlerini piyona indirgediniz bence.

Meslekler verdiğinizde herkesin aktif bir rolü vardı, L ve Kira onlara muhtaçtı. Onlar da oyunu diledikleri gibi manipüle ederek onların kazanmalarını zorlaştırıyor ve eğleniyorlardı. Şimdi sadece ölümlü varlıklar oldu (Kira ve L harici) oyuncular. Fiti fiti kaçıp asla kendisini göstermeyerek öldürülme riskinden kurtulmak istiyorlar ki haklılar. Ben sıradan bir oyuncuysam neden oynamaya kasayım ki? Puan kazanmıyorum, kaybetmiyorum, öldüğümde birileri kazanıyor.

Ayrıca mekanlar kaldırıldı. Böylece diğer oyuncularla bir araya gelme imkanı, hatta gözümüze kestirdiğimizi yakalamak için karakterimizi bilerek isteyerek o mekana götürme, o kişinin bize mesaj yazarak olası bir irc rp chat'i için yem atma şansı kalmadı. Mekanlar gerçek oyuncular ile rp yapmamızı, onlarla iletişime geçmemizi ve hikayelerimizde had safhada ipucu taşıyan satırlar karalamayı mecbur kılıyordu. Şimdi herkes yazılarında kendisinden ve kendi kuklaları gibi kullandıkları NPClerden bahsederek ipuçsuz RP yazıları yazacak. Kimse de o destansı ancak zerre ipucu taşımayan rp yazılarını okumak istemeyecek.

Bilmiyorum, benim görüşüm bu. Şu ana dek sadece tek kişi benimle iletişime geçti, o da Rp kullanarak kimliğimi yoklamaya çalıştı sadece. Eski oyunda alt tarafı iki tarafa da eşit mesafede bir dedektif olmama rağmen her gün onlarca kişi mesaj atardı mesaj kutuma, üstelik her birinin zekice alt metinleri olurdu.

Bence bu Death Note sisteminin ciddi anlamda gözden geçirilmesi gerekiyor. Death Note'a bu denli aç olmasına rağmen, kimsenin Rp yazmak istememesi de sistemde bir terslik olduğuna işaret. Umarım eleştirilerim hevesinizi kırmaz sevgili shinigamiler, ama ben sadece gözlemlerimi aktarıyorum.
Fool Arcana
Üye
Ben anlayamıyorum, daha önce bu mekanlar ve sivillere özel roller yoktu, insanlar çatır çatır oynuyorlardı bu oyunu?

Ayrıca "Bu" Death Note sistemi diye birşey yok bu 1.oyunda kullanılan orjinal sistem zaten. Mekanlar ve Meslekler 3.Oyunla geldi. Yeni sistem ve yeni bir oyun tarzı diyorsun fakat bu zaten orjinal Death Note, tek farklı Life Span sistemi getirildi, Kira'nın gözleri çıkartıldı etc.

Madem öyle istiyorsunuz mekan koyarız bizde oyuna peki.

Siviller piyon gibi diyorsun fakat buna katılmıyorum, sadece insanların yaratıcı olması lazım hepsi bu.

Ama madem olmuyor eskisi gibi mekan koyarız.

deddodeddo
Üye
Siviller piyon değil kesinlikle. 2. oyunda Enterproxy hepimizi tokatlamak için (kelimenin tam anlamıyla) piyon taklidi yapmıştı.
Çağlayan
Üye
Ya yok, kızmanız için dememiştim ben, sadece bir gözlemimi paylaştım. Ya Hunter ile çakışmasına ya da sistemin beğenilmemesine bağlıyorum ben, Death Note'taki bir önceki oyunun inanılmaz eğlenceli geçmesine rağmen bu seferki oyunun yeteri kadar talep almamasını.
discussioncontroller