Belgesel Videoları
Çağlayan
Üye
RTÜK belgesellerin sıkıcı olduğunu düşünedursun (Ceza vermek istedikleri kanallarda zorla belgesel yayınlama kuralından söz ediyorum, belgesel bir cezaymış gibi); National Geographic ilginç videoları, araştırmaları, programları ve görüntüleriyle yeryüzünün hayret verici olaylara ve yaşamlara hayat veren bir yer olduğunu ve belgesellerin eğlenceli olabileceğini bize göstermeye devam ediyor.

Burada birbirinden ilginç belgesel videolarını paylaşacağız.
---------------

Jesus Kertenkelesi: Su üzerinde yürüy... şey, koşabiliyor ^_^

Yakalı Kertenkele: Korkunç değil mi?

Katil Balina aç olmadığında deniz aslanlarıyla ne yapar? Oyun oynar!

Not: National Geographic ile örnek verdim ama NG ile sınırlı kalmayın. Her türlü belgesel videosu paylaşılabilir. ^_^
Judas
Üye
Planet Earth'den danseden kuş. :D Çok aptal. :D

Çağlayan
Üye
Planet Earth harika ya *_*
[WT]Elessar
Üye
ElladanElladan
Üye
PLanet Earth'den Büyük Beyaz Köpekbalığı'nın şıçrayışı. O kadar etkileyici görünüyor ki ağır çekimde, bunu paylaşmasam olmazdı. =)

sonâdorsonâdor
Üye
Elladan dedi:

PLanet Earth'den Büyük Beyaz Köpekbalığı'nın şıçrayışı. O kadar etkileyici görünüyor ki ağır çekimde, bunu paylaşmasam olmazdı. =)

Arkada Alice Cooper'ın I'm Hungry şarkısı çalarken harika gitti bu video =) eheh.
Misafir
Her ne kadar tam anlamıyla bir belgesel olmasa da.. Boom De Ya Da! adlı Discovery videosunu seyrettiğimde, doğaya, dünyaya olan sevgim bir kat daha artıyor.

Misafir
Valla link bulamayacağım ama NTV'nin geçenlerde verdiği YUVA (HOME) ve Kayıp Halka (ingilizcesini bilmiyorum) gerçekten başyapıt. Bulursanız mutlaka izleyin.
Vaizard
Üye
Planet Earth'ı izlemiştim önceden. Yuva'yı (The Home) kaçırdığıma üzüldüm açıkcası.
deddodeddo
Üye
Dans eden kuş süpermiş ya! :D :D Elessar'ın alıntıladığı belgeseli DVD olarak tamamen izlemiştim. Kuşlara kameralar yerleştirilerek yapılmıştı. Gerçekten hayret vericiydi saatlerce o kuşları seyredebilmek ve sıkılmamak!
masterchiefemre
Üye
yahu bizim evde discovery channel var ama bir türlü belgesellere rastlıyamıyorum :(
discussioncontroller