creiGncreiGn
Üye
Firewing dedi:

creiGn dedi:

En kötü ihtimalle her gün şarj edersin diye düşünüyorum ki, akıllı telefonlar için standart olanı bu zaten.

Your argument is invalid.

Spoiler:
image

Spoiler:
Tabi ki bu optimum kullanım. 3-4 saat oyun oynasam 24 saat falan götürüyor anca.

Telefonu hiç ellemedin zaar bu 5 gün boyunca. Iphone yine de böyle bi performansa ulaşamayabilir tabii, her şeyi kapatmak gerekir muhtemelen. 3-4 saat oyun oynasam bir günü çıkarır mı emin değilim. Normal kullanımda şu performansı alıyorum aşağı yukarı;

Spoiler:
image

Beğenenler: Dharkan

YacatismaYacatisma
Üye
@creign

hangi sürümü kullanıyorsun şuan ? 8.3 de pil sorunu var diyorlar, ondan sordum.
salih32salih32
Üye
Firewing dedi:

salih32 dedi:

oo hangi telefon bu

OnePlus One

vaaay xperia u davamızdan vazgeçtin demek...
dodgerdodger
Üye
onlarca iphone 5/5s sahibi tanıyorum. değişik kullanım tarzları var her birinin. hepsi de şarjından şikayetçi. akşamına priz arıyorlar kesin. 5s'in pili 5'ten daha rezil. gün ortasında kimin 5s'ini elime alsam şarjı %20-30'da hep. fakat 6 sahiplerinden bugüne kadar bir şikayet duymadım. bir günü rahatlıkla çıkarıyor gibi.
FirewingFirewing
Üye
salih32 dedi:

Firewing dedi:

salih32 dedi:

oo hangi telefon bu

OnePlus One

vaaay xperia u davamızdan vazgeçtin demek...

Daha fazla dayanamadım valla. Bünyeye bi titreme geliyordu artıkın. Gerçi Xperia U da da 3-4 gün şarj etmeden kullanabiliyordum ama o telefonla bi bok yiyemediğim için, cidden kullanmamaktan ötürü olabiliyordu o iş.
Gabriel Angelos
Üye
beyler bu billing info olayını nasıl çözebilirim? 2 haftadır bişey indiremiyorum iphone'a, güncellemeler birikti
dodgerdodger
Üye
adres bilgilerini falan güncelle. ayarı tam nerede hatırlamıyorum. appstore içinden de olabilir, ayarlardan da olabilir.

Beğenenler: Gabriel Angelos

creiGncreiGn
Üye

beyler bu billing info olayını nasıl çözebilirim? 2 haftadır bişey indiremiyorum iphone'a, güncellemeler birikti

Yanlış anlamadıysam bölge değişimi kaynaklı yaşadığın problem. Eğer öyleyse;

Settings -> Itunes & Appstore -> Apple ID / View Apple ID -> Country / Region

Bölge kaynaklı değilse, yine aynı yolu izleyerek Apple ID'den sonra payment information kısmından değiştirebilirsin. Ama sırf payment info değişimi mevcut app'lere güncelleme yapmanı engellemez herhalde.

@yacatisma;

8.3 kullanıyorum. Herhangi bir problem yok, lakin gerekli bir güncelleme de değil bana kalırsa. 8.2'yle apple watch desteği gelmişti, bunda da klavyedeki değişiklikler ve Siri dışında bir şey yok. 8.1 kullanıyorsan geçmek için bir sebep yok.

Beğenenler: Yacatisma, Gabriel Angelos

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
creiGn dedi:

Cpu'nun flagship androidlere göre daha düşük hızda çalışıyor olması ve ios'in tek bir cihaza göre optimize edilmiş olması aradaki farkı kapatıyor ya.

Yoğun kullanımda bir tam günü çok rahat çıkarıyor. Telefonu pek kurcalamadığım günlerde de iki günü buluyorum zorlanmadan. Sabah %30-40 gibi bir şarj miktarıyla evden çıkıp günü tamamlamak çok zor olmuyor. Kullanım alışkanlıklarım da kabaca sürekli müzik dinlemek, boş kaldıkça rss feedlerimi takip etmek, reddit okumak, arada video izlemek ve whatsapp kullanmak şeklinde özetlenebilir. 3G ve wifi da sürekli açık haliyle. En kötü ihtimalle her gün şarj edersin diye düşünüyorum ki, akıllı telefonlar için standart olanı bu zaten.

Yine de pil konusu kafanı kurcalıyorsa 6+ almayı düşünebilirsin. Bence boyutları telefondan çok tablet olarak sınıflandırılmasını gerektirmesine rağmen pil ömrü muazzam söylenilene göre.

6+ çok büyük. iPhone 6 boyut olarak iyi.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
discussioncontroller