LOTRO PvP Sistemi Hakkında Tartışmalar.
Eaststreetz
Üye
Olması da gerek miyor mu zaten? Yoksa "oyun" olmazdı zaten :)
Zeberdeen
Üye
  Öyle küçük şeyler de olsun be Theodrien.(?!Kendiyle çelişmek.)
  Yani şu EA'nın yaptığı şeylerin yanında hiç bir şey. Yaptıkların yanına kalmayacak EAAAAA. :D
lotro_tr_31
Üye
bence olmasın ya orta dünya ya tam uygun olsun genede :)
Eaststreetz
Üye
PvP sistemi geliştirilsin. Hala diyorum bunu. Dün LOTRO EU forumunda bir konu buldum. Millet hararetli bir şekilde tartışıyor. Bir adamın yorumu:

Well Really Another cry for PvP change.. I think you should read the PreViews... of the original game.. It is a PvE game.. with just a little PvP.. If you do not like it.. Go play WoW... I am really sick of people wanting to change PvP more and more.. They nerved a lot of classes just to keep the PvP players happy...

Nothing personal against you all PvPers but let the Devs.. keep concentrating on PvE stuff. That is why I bought the game in the first place...

Kendine göre haklı tabi ki. Ama yine de PvP diyorum başka bir şey demiyorum.

Bu arada konunun linki>> http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=361440&page=9
Coraspin
Üye
PVP yapacak zibilyon tane MMO var arkadaşlar. Bıraksınlar da bu oyun PvE kalsın. Yüzük Kardeşliği'nin tadına varılsın.
elrail
Üye
  Yüzük Kardeşliği'nin tadına niye PvP ile varılmıyor ki? Tamam PvE hikayeyi anlatandır ama bunun yanında iyi bir PvP'nin de olması anlatımı olumsuz etkiler mi?
Eaststreetz
Üye
Kesinlikle etkilemez arkadaşım. Benim tahminim şu: LOTRO oyuncuları LOTRO'ya da PvP sistemi gelirse, itemların öneminin çook daha artacağını, milletin deli gibi farm yapacağını ve GoldSeller'ların yüzünün güleceğini, oyunun tadının çıkacağını düşünüyorlar. Yabancı forumdakilerin düşüncesi böyle diye düşünüyorum.

Ama Turbine gayet iyi bir şekilde bunu dengeye oturtursa PvP sistemi tanından yenmez....
lotro_tr_31
Üye
aslında şu an ki pvp sistemini biraz daha geliştirseler alanları büyütüp güzel bişi yapsalar yeterli olur bence.
Infrawhite
Üye
LotRO'daki PvPnin yetersiz olduğu aşikar, ancak bunu düzeltmek için sadece yeni bir pvp sisteminin(mesela arena) getirilmesi yeterli değil, PvP ve PvE'nin ikisini birden dengelemek altından çok zor kalkılan bir iş. Ve MoM'dan sonra da gördüğümüz üzere LotRO'daki dengelemek, ağlamayan classları nerflemek şeklinde gerçekleşiyor. Şu anki PvP de öyle dengeleniyor, ancak Freeplere nerf geldiğinde dengeli olan PvE dengesizleşiyor(bkz. burglar). Dengeleme sistemi düzeltilmedikçe, Zombie Colombus gibi sosyopat devler yerine insan gibi Devler getirilmedikçe oyunun hiçbir kısmının dengeli ve zevkli olması beklenemez.

Hoş, LotRO'nun PvE oyunu olmasının tek sebebi PvPsinin akıl almayacak düzeyde yetersiz olmasıdır, yoksa PvE'si WoW'un onda biri. Crafting instance, legendary item xp instance gibi kötü tasarlanmış instance'ların zevkli olduğunu düşünüyor ise Devlerimiz, muhakkak "bir şey çekiyor olmalılar".

Yeni gelen raide henüz girmedim, gelecek hafta içinde gireriz-keseriz herhalde, zevkli diyorlar ama 8 saatte tamamı bitirilen bir content ne kadar uzun süre zevkliliğini koruyabilir ki? Rift bile ilk günden bitirilememişti, hatta ilk haftada bile bitirlememişti yanılmıyorsam. İlk gün Thrang'a gelinmişti ama Thaurlach'ın kesilmesi bir hafta iki hafta sürmüştü.

Expansion çıkalı 1 yıla yakın zaman oldu ve ilk raidimizi aldık, 12 kişilik ve ilk defa baştan sona yapılması 8 saat alan bir raid, herhalde hardcore kinshipler tarafından 2-3 saate indirilir.

PvE sadece raidler değil tabii ki, zaman vampiri olan Book questleri de var; normal questler 10 goblin silahı mı istiyor, onu 25 yap, normal questler 10 orc mu istiyor, onu 20 yap, bu ikisini aynı quest altına koy, başına Book hede: Chapter hödö: yazısını koy, al sana book questi. Dediğim gibi bir yandan bir şeyler çekmeyen bir insanın bu questlerden zevk almasını imkansız hale getirmek için ellerinden geleni yapmışlar :/

Anafikir: Bu bir PvE oyunu, PvP'ye önem vereceklerse bile önce bi PvEyi adam etsinler, sonra PvEye dokunmadan PvPde ne yapıyorlarsa yapsınlar.
elrail
Üye
  Dediklerin doğru gibi. LotRO çok daha dolu bir oyun olabilirdi. Ama ben şuan ki halinden de memnunum. Yani giderim o hede hödöleride yaparım. Ama PvE'den önce PvP'ye el atılması kanısındayım. Bundan sonra yapmaları gereken ilk iş PvE'yi daha güzel hale getirmek olmalıdır.
discussioncontroller