LOTRO PvP Sistemi Hakkında Tartışmalar.
TheodrienTheodrien
Mod
Zaten şimdiye kadar yapılmış olan PvE'deki tüm dengesizlikler, PvP yüzünden oldu. Sırf PvP'yi dengelemek için, karakterlerin PvE'deki durumları kötü duruma düştü. Önce PvE adam gibi ayarlanması lazım, ondan sonra onu bozmadan PvP'ye bir çözüm bulunmalı. Ya da her ikisini de aynı anda halletmek gerekiyor.
Eaststreetz
Üye
LOTRO'nun arkasında dandik bir Kore Şirketi olmadığı için eminim bu işleri onlar da düşünüyordur ve sorunlara çözüm arıyorlardır. Özellikle forumda yöneticiler bu konulara duyarlı. Bu olay dahi birçok oyunda yok mesela.
Infrawhite
Üye
Turbine kesinlikle MMO konusunda acemi bir şirket değil, ancak sorunları dinlemek konusunda yanıldığını belirtmek isterim. Zombie Colombus adlı developer, kendi ağzıyla(veya elleriyle) dedi ki foruma haftada 1 veya 2 kere giriyor, ilginç ve komik şeyleri okuyup çıkıyormuş. Kalan zamanlarında da foruma başka hesaplarla girip "burglar düzgün bir şeyi yok" diye trollük yaptığını düşünmekteyim çünkü bolca var bunlardan ortalıkta. Zaten avrupa forumlarına Developerlar girmiyor, sadece amerika forumlarını okuyor ve orada 2-3 post okuyup çoğunluğun ne dediğini yok sayarak kendilerince "justified" olan bir nerf gerçekleştiriyorlar. Zaten dengelemeyi sadece nerf ile sağladılar MoM çıktığından bu yana. Hani tamam, oyunun başındaki kadar kaliteli bir ilgi beklememiz hata, çünkü senior development teamler oyunun ilk önemli bug ve dengesizliklerini ortadan kaldırıldığında yerlerini replacement teamlere bırakırlar ve çoğu zaman replacementlar seniorlar kadar iyi iş göremezler, ancak forumda herkesin hemfikir olduğu, sadece dengesiz değil bozuk olduğu bilinen bir skillin hala düzeltilememiş olması(riddle) ilginç bir muamma mesela. Veya champion fervourda tanklıyor diye "acaba bunlar nasıl fervourda tanklayabiliyor? bosslarımızın bayıklık derecesinde tekdüze olmasından mı? minstrellerin heallarının dengesiz olmasından mı?" sorularına cevap aramaktansa  "kesinlikle fervour'da -% heal olmadığından. gelen heal'ı azaltma nerfü neden daha önce aklımıza gelmedi? haydi koyalım hiçbir sonucunu düşünmeden wooo!!" gibisinden bir yaklaşımla champion'ın fervour stance'ine -30% incoming heal debuff'ı eklendi. Zaten ardour skill barında bir yere sahip olmaya değmeyecek kadar rezil bir stance iken en iyi stance'imize böylesine devasa bir nerf gelince Devlerin şempanze olup olmadığından şüphelenmeye başladık.

Bu tarz PvE eksiklikleri düzeltilmeden, veya en azından dengesizliklere yaklaşım düzeltilmeden PvPye yeni bir şeyler getirmeye çalışırlarsa gerçekten hayal kırıklığına uğrarım.
TheodrienTheodrien
Mod
Kelimesi kelimesine katılıyorum bunlara infrawhite. Amerika forumlarında adam gibi düzen olmadığı için, bu tüm dünyaya patlıyor. Bu kadar tecrübeli bir firmanın (yaptıkları oyunlar çok tutulmasa da, tecrübeli kişiler sonuçta) bu şekilde oyuncularını görmezden gelerek, her çözümü nerf olarak görmelerini yakıştıramıyorum, mantık bulamıyorum.

Neyse, umarım gelecekte biraz daha özen gösterirler bu şeylere.
Eaststreetz
Üye
RK'yı nerflemeleri lazım bence.  8) 8) 8) (Çok bir şey bildiğini zanneden acemi LOTRO oyuncusu)
Infrawhite
Üye
hehe RKyı nerflemek PvP yönünde bir dengeleme sağlar, ama cort diye dmg düşürerek yaparlarsa RKnın solosu sıkıntıya girer işte(lightning solo&pvp tree'si). akıllıca bir yöntem bulurlarsa neden bir oyuncu değil de bir developer olduklarını anlayabiliriz.
Eaststreetz
Üye
Şu ana kadar her oyunda "Nuker" karakter açmıştım. Bunda da Hunter açtım. Nuker olduğunu bilmiyordum. Assasin karakter sanıyordum, yakından gidip kesecez yihaa falan diye; fakat bir baktım nukermış. Burada da peşimi bırakmadı bu bela.

Her oyunda canavardan kaçmaktan sıkıldım. Tanklamak istiyorum artık ! :D

Captain bu konuda iyiymiş duyduğuma göre.
Infrawhite
Üye
ben liderlik yaptığım hiçbir raidde captain'a herhangi bir tanklık görevi vermem, kitelamak dışında. tank dediğin ya guardian olacak ya champion, çok farklı değil tanklama kabiliyetleri. Guardian'ın farkı "oh shit"lik durumlarda çıkıyor daha çok, her şey düzgün giderse pek bir fark yok. assasin karakter istiyorsan da burglar oyna derim ama MoM'dan sonra pek işe yaramıyorlar ayıptır söylemesi =P. Yani PvPde hala iyi de PvE'de bir işe yaramadıktan sonra anlamı yok bence.
Eaststreetz
Üye
Hahahahha. "Oh Shit" lik bir durum. Hocam süper tasvir ettin. Bu durum zaten ancak böyle anlatılabilirdi. O "Oh Shit!"lik durumlar bana o kadar oluyor ki çünkü =)

[img width=53 height=51]http://fc07.deviantart.com/fs4/i/2004/218/e/5/its_raining_shit.gif[/img]

Tavsiyen için saol ama burglar olursak hobbit olmak mantıklı heralde, Hobbit'lerden nefret ettiğim için (evet öyle paytak yürüyüşlerinden ve yüzlerindeki eksik olmayan gülümsemelerden nefret ediyorum :P)olmak istemiyorum.

Silverlex
Üye
Sende benim gibi sevimli-hobbit-burgler üçlemesinden nefret ediyorsan sana tavsiyem asi-insan-burgler üçlemesini kullanman. Ben öyle yaptım, mutluyum :P
discussioncontroller