Assasin's Creed Altair Figür (inceleme)
EnewwssEnewwss
Üye
Assasin’s Creed Altair Figür:
[img width=600 height=896]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_1.jpg[/img]
Oyun ve oyuncak endüstrisi devamlı birbirleriyle bağlantılı olmuşlardır… Sevdiği karakterleri masasında vitrininde kendine arkadaş etmek isteyen oyuncular da hep bu figürlere başvurmuşlardır… İşte şuanda elimde bulunan figürde bunlardan biri “Altair”. Çıktığı anda oyun piyasasına bomba gibi düşen bu karakterin NECA toys tarafından üretilen figürünü inceleyeceğiz bugün.
Neca Toys son zamanlarda Players Select serisi ile çok başarılı işler çıkarttı gerek Hitman olsun gerek Tomb Raider kaliteyi uygun fiyata sunan Neca McFarlane’i çok zorlayacağa benziyor. Zaten telif savaşlarına dönen figür piyasasında işler iyice kızıştı. Call Of Duty, HALO’nun figür için telif haklarını bulunduran McFarlane ile Assasin’s Creed, Resident Evil gibi yapımların haklarını bulunduran Neca arasındaki savaştan kârlı çıkacak elbette bizler olacağız.
[img width=400 height=709]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_2.jpg[/img]
İlk heyecan:
Gelelim figürümüze… Kutuyu açarkenki ilk heyecan zaten hepimizin yakından tanıdığı bir histir o bayıltıcı plastik kosusunun altından figüre dokunmak beni çocuklar kadar mutlu ediyor. Kutuya ilk baktığımda gayet sade ve oyunun çizgisi bozmayacak bir stil hakim olduğunu görüyorum. Yan tarafta short sword ve bir de el var. Figürün üstündeki el kılıcı tutması için diğeri ise kılıçsız olduğunda öyle mal gibi kalmasın diye.
[img width=400 height=598]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_7.jpg[/img]
İşçilik:
Figürün genel traşlaması ve işçiliği Craig CAMPBELL ve Jason FRAILEY adlı sanatçılar tarafından yapılmış. Çok da güzel bir iş çıkarmışlar kendilerini tebrik etmek isterim, çoğu kumaş olan bu kostümü doğru şekillendirmişler kumaşın kıvrımları ve belindeki kırmızı kuşak çok hoş. Fakat figürün yüzü için bunu söyleyemeyeceğim.  Keşke daha özenilseydi o surata sanki Altair değil de başka birisi gibi olmuş. Kapşonunun ucu  çıkıntılı değil. Ve eklemlerde kullanılan yuvarlak bağlantı sistemi omuzlarda ve dirseklerde çok sırıtmış keşke bunun önüne geçilebilseydi. Tabi bu sırıtmanın karşılığında figürü istediğimiz pozisyona sokma özgürlüğünü kazanıyoruz.
[img width=400 height=598]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_4.jpg[/img]
Boyama:
Boyama konusunda görev alan sanatçılar ise Jon WARDELL ve Geoffrey TRAPP. Genel olarak baktığımızda iki husus gözümüze çarpıyor: Altair’in alt dudağına sakal varmıydı? Kolları giri mi yoksa beyazmıydı? Altair sürmelimiydi?  Boyama üstadlarımız bu konularda yanlış yapmışlar, belki kollardaki bağlantı noktalarını örtmek için böyle bir işe giriştiler ama olmamış ne yazıkki. Tabii ortada yiğidi öldür hakkını yeme durumu var, geri kalan kısımlarda gerçekten iyi bir boya işçiliği var kumaşın gölgelendirmesi, ayakkabıların ve silahların eskitmeleri, techizatların detayları gerçekten çok iyi çalışılmış.
[img width=400 height=598]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_5.jpg[/img]
Aksesuarlar:
Eveet aksesuarlara baktığımızda gerçekten tatmin oluyoruz oyundakine gayet sadık kalınmış koldaki kılıç hareketli ve tüm kılıçlar çıkartılabilir ve Altair’in eline verilebilir. Belindeki çantalar ayakkabıları kollukları gerçekten iyi detaylandırılmış.
[img width=400 height=598]http://www.mwctoys.com/images/review_creed_8.jpg[/img]
Sonuç:
İşte böylece geldik incelememizin sonuna. Yurdumuzda 30-49TL arasında fiyatlandırılan figür; oyunu oynayıp Altair’e saygı duyan. onu kolleksiyonun bir parçası yapmak isteyenler için, gayet tatmin edici olacaktır. Ortalamanın üzerindeki kalitesi ile almaya değer bir figür. Altair tamam şimdi Ezio’yu bekliyoruz Neca’dan.

Puanlama:
Paketleme      9
İşçilik        7
Boyama          7
Aksesuarlar    8
Fiyat          7

Toplam        7.6

Not: Resimler alıntıdır.
Misafir
incelemelere not veriliyor mu bilmiyorum ama bu incelemeyi çok beğendim.
EnewwssEnewwss
Üye
onu bırak ben figüre not vermeyi unutmuşum :D hemen ekleyelim...
Proper
Üye
Güzel bir inceleme olmuş, tebrikler. :)
QuendarthQuendarth
Mod
İnceleme gayet başarılı olmuş :).
Şimdi düşündüm de, bu tür figürlerde neden Barbie bebekler veya Action-Man'ler gibi giysi vücuttan ayrı olarak gerçek kumaştan yapılmıyor? Böylece hem daha gerçekçi durur hem de eklem yerleri giysinin altında kalacağından dışarıdan görünmez.
EnewwssEnewwss
Üye
öyleleri de var ama bence pek gerçekçi durmuyorlar zira ölçeğe göre kumaş kalın olduğundan gerçekteki gibi kırışıklıklar çıkmıyor.
DAReKid
Üye
İnceleme gerçekten harika olmuş, yorulmadan hep devam et lütfen Enewwss..
discussioncontroller