Erasmus - Work and Travel - Interrail vs. vs. [Öğrencilik ve Yurtdışı Sorunsalı]
Dark_BlueDark_Blue
Üye
tersadam dedi:

Norveç'e gitmis olan var mi? Olursa seneye gitmeyi dusunuyorum. Pahaliymis sanirim, hibeye kendim fazladan ne kadar eklersem rahat yasarim? Ha bi de 2 kisi gidersek daha rahat olur galiba?

Norveç ile ilgili, pahalı olması bir yana, şöyle birkaç sıkıntısı olduğunu düşünüyorum / tahmin ediyorum. Birincisi eğer Norveç'e gidersen, çok da fazla gezme imkanın olmaz. Atıyorum bir Macaristan, Almanya vs gibi ülkelerden çok komik fiyatlara (otobüs ve / veya trenle ) gezebilirsin. Erasmusu tek bir ülkede geçirmek de mantıklı değil bana kalırsa. İkinci olarak, arkadaşınla ev tutup kalmayı planlıyorsan, bence yapma. Erasmus'un zevki yurt ortamında çıkar.
RelentlessRelentless
Üye
Norveç pahalı, sağlam İng ister bir de. Ayrıca üşürsün buz gibi ülke.
tersadamtersadam
Üye

11233
tersadamtersadam
Üye
TaxmanTaxman
Üye
yarın a2 yurtdışı eğitim günleri adlı bir şey geliyor adana hiltona. gidip bakacam hayırdır ne oluyor diye. burs imkanları, seminerler falan olacakmış.
TaxmanTaxman
Üye
Taxman dedi:

yarın a2 yurtdışı eğitim günleri adlı bir şey geliyor adana hiltona. gidip bakacam hayırdır ne oluyor diye. burs imkanları, seminerler falan olacakmış.

yine üşengeçlik tuttu ve bir şeye daha gitmedim zaar.

bu arada bugün okulda "erasmus kalkacakmış türkiye'de" diye bir muhabbet dönüyordu.
inanmadım pek ama belli olmuyor
RelentlessRelentless
Üye
Bu sene son.
HOXHOX
Üye
"türkiye cumhuriyeti ab bakanlığı'na açılan yolsuzluk soruşturmasında bir kanıt bulunursa avrupa birliği tarafından askıya alınacak olan öğrenci değişim programı. inşallah yapmamışlardır da diyemiyor ki insan. inandırıcılığı yok. ben böyle şansın içine tüküreyim!"

demiş ekşi.
JerryJerry
Üye
Onların verdiği fonları da yemiş bizim hükumet, seneye gg.
MatrimCauthonMatrimCauthon
Üye
Soruşturmaya falan gerek yok. Gayet saçma sapan kişilerin elinde o ulusal ajans ve okullardaki bütçeler.

Baya keyfi yönetiliyor yüzbinlerce euro. Keyfi ve hukuksuz.

Ben misal 4 sene önce gittiğimde uğraştığımdan biliyorum. Okullardaki yetkililer her sene bir bütçe talep ediyorlar ve 10 euro ellerinde kalsa kağıt üzerinde ulusal ajansın ciddi yaptırımı a sebep olur ve sonraki seneler bütçeyi kısarlar.

Türkiye ye dönmeden 3 gün önce bana facebook tan mesaj atmıştı erasmusbaşı "bütçe kaldı istersen 1 dönem daha kal :)" diye.

5.5 aylık sözleşme imzalamıştım, miktar 2000 euro felandı ve sözleşmede yazıyordu. Yine sözleşmede 1400 euro giderken geri kalanı derslerinde başarılı olursa dönünce verilecek diye.

Gelince 950 euro verdiler bana. Bir kaç gün haber vermedim de sonra korktum gani gani alırlar geri diye gittim söyledim " hata yoq kank hatc gönlünce" dedi kadınlar.

Hem parayı üsulsüz dağattılar, hem de resmi imzalı sözleşmeyi yok saydılar.

Sadece benim gördüğüm üsulsüzlüklere örnekler.
discussioncontroller