Yunan Mitolojisi
Toorex
Üye
Cathodic dedi:

Aeolus hakkında bilgisi olanlar?

Starda Okyanusda av adlı film vardı biraz önce bitti sonu biraz traşdı ama filmin geçtiği geminin ismi Aeolus du.

Evet dostum, bende izledim.Aelous mu bilmiyorum tabi ama Fırtınaların Tanrısıymış neymiş..Ya da Havanın.Hiç birşeye benzediği yoktu ayrıca.Hep döngü yaşanıyor.Bir de acayip paranoyaktı.Hiç birşey anlamadım.

Edit: Baktım da Rüzgarın Tanrısı ve Efendisiymiş ve Aeolus değil Aiolos'muş..

Hakkında birkaç birşey buldum..Ahanda altta;

Aiolos, eski Yunan mitolojisinde rüzgar tanrısı.

Poseidon'un oğlu olan Aiolos, Homeros'un anlattığına göre, Odesseus'e eve dönüş yolculuğunda kullanacağı rüzgarları ve ters rüzgarları toplaması için bir tulum vermiştir.

Yunan mitinde rüzgarların efendisidir. kimi kaynaklarda poseidon un oğlu olarak bilinir( ilyada ve odysseia ). kimi kaynaklarda da eos ile astrois in evlatlarından biridir(hesiodos'un theogonia'sında olma ihtimali yüksek). boreas(poyraz), notos(lodos), euros(keşişleme), harpya(dişi lanetli kuş) kardeşleridir..

Tasviri de şu;

Spoiler:

image

Pek hakkında birşey yokmuş ama idare eder.
XxfusuinXx
Üye
Typhon v.s. Olimposlular
DharkanDharkan
Üye
Typhon'u Zeus tek başına tokatlıyor. :P
william12
Üye
abartma :D en büyük yaratık canavarların babası
NemeneneNemenene
Üye
Tüm tanrılara truva savaşında hektor öldükten sonra bağıran bir ' Apollon ' vardır ki tadından yenmez. Seviyorum bu adamı sadece savaşlarda anadolu tarafını tuttuğundan da değil diğer tanrılara oranla daha insancıl ve karakterli olduğu için.
Bi de bunun ikizi vardır dağ bayır gezer gezer durur / Artemis.
hadicanımoradan
Üye
Titanlar şerefsizdir, Olimpsulular daha da şerefsizdir. Aralarında sağlam olanları da var fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Örnek Prometheus candır, Apollon, Artemis vb. Tanrılar iyidir, ek olarak ben Hades'i de severim fakat yeraltı tanrısı olduğu için film oyun vs.de genelde kötü karakter olarak gösterilir oysaki Poseidon ve Zeus Hades'ten daha kötü kişilerdir.
discussioncontroller