İskandinav Mitolojisi
FLC
Üye
Telif hakkı falan istemesinler sonra :)
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye
FLC dedi:

Anlatmasaydın da okusaydık :D

anlatsınlar yahu. sen git oku kitabından işte :D
Electronation
Üye
FLC dedi:

Telif hakkı falan istemesinler sonra :)

Anlattığım şey kitapdan değil. Loki, Odin tarafından bu şekilde cezalandırılıyor. Baldr'ı öldürdüğü için.
FLC
Üye
Anlatmaya devam et hocam sen, biz dinliyoruz :D

Girmeyecem kitaplar bitmeden bu başlığa, Spoiler içinde kaldım resmen :D
Electronation
Üye
Tadını kaçırırım adamın :D Ben devam ediyorum yazmaya buralarda, bakınız efendim.
Electronation
Üye
Jormundgard

Loki ve Angrboda'nın çocuğu olan Jormundgard dev bir deniz yılanıdır. Zehir püskürtebilir, zehir kana karışmadan bile öldürücüdür. Jormund deniz yılanı demek yanlış hatırlamıyorsam, gard da büyük felan demektir herhalde, emin değilim bu cümleye güvenmeyiniz. Neyse Ragnarokda Thor ve Jormundgard savaşacaklardır. Jormundgard Thor'a zehir püskürtür, Thor'da Jormundgard öldürür. Thor'da Jormundgard'ın zehirinden dolayı ölür.

Resim koymak isterdim ama Jormundgard'ın resmini bulamadım üzgünüm.
FLC
Üye

Abi o ne öyle ya  ;D Düşünsene tanrılar Hasan ustaya gidiyo " Ustam biz yazlığa gidiyoz, iki haftaya bitir.. Bak yövmiyenden keserim " muhabbeti yapıyo falan  ;D :P Sonra çamura yatıp dominos pizza reklamı moduna giriyorlar ki orası daha güzel   :D

Alın size o öykünün başlığı;

"Tanrılar Mimarı Dolandırıyor."

Nasıl tanrısın lan sen. Müritlerine örnek ol azıcık.

Üste: Jormungard diye aratınca buldum.

[img width=292 height=400]http://4.bp.blogspot.com/_uYNV0jAJyk0/SDbRIoDZrSI/AAAAAAAAAME/tZ5E4WirfK0/s400/alextornberg_jormungand.jpg[/img]
Legionator
Üye
FLC dedi:

Alın size o öykünün başlığı;

"Tanrılar Mimarı Dolandırıyor."

Nasıl tanrısın lan sen. Müritlerine örnek ol azıcık.

Bir de Freya'ya acıyorum ben. Kızı karşılıksız çek niyetine kullanıyorlar.

- Hacı bizim Asgard'ın surları eskidi, bir el atıver.
- Atarız da karşılığında ne var?
- Seni Freya'yla eveririz.

Hayvan gibi hazinesi olan tanrılar niye zarif Türkçemizde "k.vatlık" olarak geçen eyleme başvuruyor hiç anlamıyorum.
FLC
Üye
Tanrı falan yalan, ne kadar pislik var hepsi bunlarda. Odin düzenbazın sancak taşıyanı, Loki desen zaten pislik. Bazı tanrılar var, arkadaşına kız ayarlayacam diye, kızın ailesini kılıçtan geçiriyor.

Thor alkolik zaten. Tam bir barbar. Aralarında bir normal Balder var, bir de Heimdall. Tyr'da psikopat.
Legionator
Üye
FLC dedi:

Tanrı falan yalan, ne kadar pislik var hepsi bunlarda. Odin düzenbazın sancak taşıyanı, Loki desen zaten pislik. Bazı tanrılar var, arkadaşına kız ayarlayacam diye, kızın ailesini kılıçtan geçiriyor.

Thor alkolik zaten. Tam bir barbar. Aralarında bir normal Balder var, bir de Heimdall. Tyr'da psikopat.

Thor bir keresinde bira sanıp okyanusu içmeye yelteniyordu, bu sayede gel-gitler oluşuyordu.

Heimdall'dan ötesi yalan hocam. Bir tek o çocuğun doğru dürüst fikirleri var. Loki'nin ne mal olduğunu falan biliyor, onu da diğerleri iplemiyor. Tünemiş bir köşeye baykuş gibi Asgard'ı tehditlerden koruyor.

discussioncontroller