İskandinav Mitolojisi
SilverHeadSilverHead
Üye
Eskiden PVK II'de hep vikingleri seçer onlarla oynardım.O yüzden bayağı kanım kaynamıştı bunlara.Oyunda hep Valhalla, Odin filan diye bağırıp dururlardı.Bir gün merak edip bakmıştım internetten ama pek sarmamıştı hikayeler sadece Valhalla'yla Odin'i biraz öğrenmiştim.Şimdi baştan sona tüm mesajları okudum müthiş keyif aldım hikayelerden özellikle FLC anlatımın süper :D Ama bayağı da saçmaymış hikayeler ya..
FLC
Üye

Eskiden PVK II'de hep vikingleri seçer onlarla oynardım.O yüzden bayağı kanım kaynamıştı bunlara.Oyunda hep Valhalla, Odin filan diye bağırıp dururlardı.Bir gün merak edip bakmıştım internetten ama pek sarmamıştı hikayeler sadece Valhalla'yla Odin'i biraz öğrenmiştim.Şimdi baştan sona tüm mesajları okudum müthiş keyif aldım hikayelerden özellikle FLC anlatımın süper :D Ama bayağı da saçmaymış hikayeler ya..

Ne yapayım abicim, saçmalık diz boyu olunca böyle oluyor :D.
xenorxenor
Üye
Thor un gelinlik giydiği olay:

Bir efsaneye göre; tanrıların evlerini yapan dev Thrym, aşk tanrıçası Freyja'yı çok beğenir ve ona evlenme teklif eder. Freyja bu teklifi sert bir şekilde reddedince Thrym, Thor'un Mjöllnir'ini kaçırır, fidye olarak da Freyja'yı ister. Thor çekicini geri almak için bir plan yapıp tanrılara açıklar. Gelinlik giyip Freyja'nın mücevherlerini takar ve devler ülkesine gider. Thrym onu görür görmez çekici bir yana koyup Freyja sandığı Thor'a koşar. Thor da hemen çekicini kapıp Thrym'in üstüne indirir.
Illdan
Üye
Bu gene Loki'den daha şanslıymış. Hep derim, "zamanlama her şeydir".
Rajaz
Üye
Aha, Thor gözümde bitmiştir. O çekici münasip dsf...

Karı kılığına girmiş lan kaba tabirle. Sıfatına tüküreyim.
Neldock
Üye
Yapma, aklı veren Loki o hikayeye göre.
Rajaz
Üye
Loki de bitti öyleyse abi, vikingler delikanlı adamlardır öyle karı kılığı falan. :/
FaironFairon
Üye
Loki'nin macerası daha kötü sonuçlanıyor. Hani yine bu başlıkta anlatıldı sanırım, Oden'in atının annesi oldu kendi denemesinden sonra Loki. Thor'da ki iyi cesaret harbi, Loki'nin planını uygulamaya çalışmış ;D
XxfusuinXx
Üye
hep 3 buyuk tanrıyı konusuyorsunuz hani nerde skadi baldr obur tanrılar da onemli
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Bu kitabı okuyan varmı? Fiyatıda uygunmuş

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=131093&sa=69721783

discussioncontroller