Oyunlarda Mitoloji
hayalgezerhayalgezer
Üye
Gözlerime inanamıyorum. GOD OF WAR nasıl olur da görmezden gelinir! Hatta tekrar baktım,ben mi görmedim, diye.

Kratos,golden fleece,ikarus vs. hepsi mitolojide olan öğeler ama tabii ki hikaye gereği bazı tanımları değişmiş durumda.
Electronation
Üye
O direk mitoloji üstüne ama.
FeylingFeyling
Üye
God of War hayatım boyunca gördüğüm en kaliteli mitoloji kurgusuna sahip oyundur.
Final Fantasy baştan ayağa mitoloji kazanıdır. Yaratıkların isimleri, Boss'lar, silahlar, summon'lar... Sadece 8. oyunu oynayıp, aslında o ne, bu kim diye araştırmaya kalksanız bayağı bilgi birikiniz olur :)

Alta Edit; Final Fantasy 7'de Cloud'un motorsikletinin ismi Fenrir, Vincent'ın silahı üç namlulu Cerberus vb...
Electronation
Üye
Fenrir diye motor vardı bir FF oyununda.
Secret_Assassin
Üye
Çok bilgili değilim ama Warcraft evreninde de Mezopotamya mitinin yanı sıra Türk mitolojisine de göndermeler bulunuyor.
FeylingFeyling
Üye
Warcraft'ta Undead'lerin Zigurat'ları var tamam da, Türk Mitolojisi olarak ne var, merak ettim ?
Electronation
Üye
Ben Orkları ve Taurenleri biraz Türklere benzetiyorum. İyi savaşçılar, onur, şeref mantığı andırıyor Türkleri.
FLC
Üye
Yüzüklerin Efendisi zaten başlı başlına esinlenme.
Warcraft 3'teki o son ağaç Yggdrasil'e gönderme olabilir.
Ulari
Üye
World of Warcraft'taki Sons of Hodir questleri, işte Thorim'den (thor) alınan questler direk İskandinav Mitolojisi. Aslında WotlK tamamen İskandinav Mitolojisi'nden parçalar taşıyor sadece belli questlerle sınırlamaya gerek yok.
FLC
Üye
Skadi diye dev (Jotun) var İskandinav mitolojisinde.

Aynı zamanda DotA adlı W3 mapinde, Eye of Skadi diye bir item bulunur. Tehlikelidir.
discussioncontroller