Oyunlarda Mitoloji
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Tomb raider 4 dendi mi bilmiyorum :D Mısır mitolojisi hakkında bir şeyler gördük en azından :D Uzun zamandır oynamadım bu oyunu neredeyse hikayesini unuttum.

Hikayesinden bir kısmını buldum ve işte TR4 :D
Spoiler:

Mısır tarihinde tanrı Seth , Horus'un muskasını kullanarak dünyaya hükmetmek düşüncesindeydi. Bunu öğrenen Horus, Seth'i bir şekilde kendi tapınağında bulunmamak üzere derin bir mezara hapsedip muska ile mühürledi. İlerleyen yıllarda Lara Amulet Of Horus (Horus'un Muskası) hakkında bilgiler toplamaya başladı ve muskanın sahip olduğu güçler hakkında derin bilgiler edindi. Lara bu merakını gidermek için Mısır'ı ziyaret eder.
Electronation
Üye
Max Payne'de Vladimir Lem in yerinin adı Ragnarok'du. Yani iskandinav mitolojisinde dünyanın sonu.
RaideN
Üye
Ragnarok Online :) Valhalla, Frigg, Valkyrie gibi birçok öğeyi içinde barındırıyor :)

Düzenleme: Hatta şimdi hatırladım, Crusader olmak için konuştuğumuz NPC bize Thor ile ilgili birşeyler anlatıyordu :) Büyük savaş yaklaşıyor falan derdi :D
Çağlayan
Üye
Final Fantasy bu konuda çok iyi. Quetzacotl, Cerberus, Shiva GF'leri ve Ragnarok gemisi falan vardı FF8'de.
Electronation
Üye
Fenrir diye motosiklet vardı ayrıca.
AdramelechAdramelech
Üye
Northrend'deki Storm Peaks'da bulunan yerliler Nors Mitlerinden, Titan mimarisi (özellikle Dragonblight ve yine Storm Peaks) Antik Yunan mimarisiyle uyuşmakta. Demon mantığı ise Orta Çağın Hristiyan Mitlerinden geliyor. Elfler zaten Yüzüklerin Efendisi kökenli olduğu için yine Nors'a dayanıyor. Yani WoW'un mimari ve fiziksel çoğu şeyi esinlenmeden ibaret. (Valkyrion diye bölge var. Daha ötesi yok herhalde?) Trol mimarisi Kolomb Öncesi Orta Amerikaya ait. Özellikle Zul'Drak'da bunu gayet net fark ediyorsunuz.

Hayır WoW'u kötülemiyorum, aksine Norsları görmek güzel oldu. Aztek Mimarisine zaten hayranımdır. Titan Mimariside süper yedirilmiş, tebrik ettim.
demlik
Üye
Troll'ler var mesela! Bunlar Nors mitolojisinde kötü karakterler, köprünün altında bekleyip, gelip geçenlerle tartışma çıkarıp, onları vaktini çalarlarmış.
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Peki Silkroad hakkında bilgisi olan var mı? Oyundaki efsanevi yaratıklar mitolojik mi? Yoksa uydurma mı? Bilgisi olan varsa burada bizi bilgilendirebilir mi?
Electronation
Üye
Sitesinden biraz yaratıklara baktım. Çoğu sallama gibi geldi fakat bazıları çin mitolojisinde olabilir örneğin hayaletler.

Yetide varmış. Kar canavarı.
Electronation
Üye
Abov avrupa canavarlarının neredeyse tamamı mitolojikmiş bu arada. Namean lion, Polymepheus yani tek gözlü cyclops, siren, cerberus,
discussioncontroller