Oyunlarda Mitoloji
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Diablo'da Sword of Ali Baba diye bir silah vardı mesela. Ali Baba karakteri de Pers mitolojisinden çıkma. Bir sürü fantastik hikâyesi var zat-ı muhteremin.

Diablo zaten mitoloji üzerine kurulu, yaza yaza Ali Baba'yı mı yazdın ;D
Secret_Assassin
Üye
İçinde bir çok mitoloji öğesi barındırmasına rağmen Diablo direk mitoloji üzerine kurulu değil benim bildiğim.
Misafir
Max Payne'de Valkyrie adlı bir uyuşturucu vardı yapan şirkette Aesir'di...
Misafir
Megami Tensei serisi. İstemeyeceğiniz kadar.
Fool Arcana
Üye
Megami Tensei serisinden Japon,Hint,Çin,İngliliz,Anadolu,İskandinav,Mısır mitolojileri ile ilgili bütün olayları ve yaratıkları öğrenebiliyorsunuz neredeyse.
dcdstyle
Üye
Age of Mythology. Çok fazla öğe barındırırdı içinden güzel oyundu.

Ek pakedi Age of Mythology: The Titans'da ise titanlar vardı.
Mad Dok
Üye
demlik dedi:

Troll'ler var mesela! Bunlar Nors mitolojisinde kötü karakterler, köprünün altında bekleyip, gelip geçenlerle tartışma çıkarıp, onları vaktini çalarlarmış.

Benim bildiğim kadarıyla, İngiliz masallarında çirkin perilerden de "troll" adıyla bahsediliyor.

İrlanda mıydı yoksa?
Fool Arcana
Üye
Mad Dok dedi:

Benim bildiğim kadarıyla, İngiliz masallarında çirkin perilerden de "troll" adıyla bahsediliyor.

İrlanda mıydı yoksa?

İngiliz folklöründe senin bahsettiklerin "Hag"ler.

Troller Demliğin bahsettiği gibi yaratıklar.

Hagler ise İngiliz folklöründe ayrı,Alman folklöründe ayrı ,İrlanda ve İskoç folklöründe ayrı.

Genel olarak erkekleri güzel görüntüleriyle kandırıp onlarla cinsel ilişkiye giren çirkin ve yaşlı kadınlar bunlar, bu ilişkilerden doğan çocuklar büyülü güçlere sahip oluyorlar.

Hag'ler İskandinav mitolojisinde daha farklı ve çeşitlere ayrılıyorlar tabii ki.

Electronation
Üye
resident evil 3 oynarken birşey farkettim, anahtarın adı "chronos chain" idi. cronos zinciri.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye

Diablo zaten mitoloji üzerine kurulu, yaza yaza Ali Baba'yı mı yazdın ;D

Egzantirik olsun istedik :D
discussioncontroller