Oyungezer Okur Temsilcisi
123458
ofcmofcm
Üye
Dostlar size güzel bir havadisimiz var. Hızla büyüyüp serpilen ve her şeyden önce okur saadetine önem veren mecmuanız Oyungezer bir yeniliğe daha imza atıyor ve sadece büyük gazetelerde bulunan Okur Temsilcisi kurumunu tesis ediyor!!!

Yani gidip “Bu ofcm’in hiç ayarı yok, ciddi duyurularda bile olmadık yere, olmadık şekilde cıvıyor” diyebileceğiniz bir kişi var artık!!!

Nereden Çıktı Okur Temsilciği
Aslında çiçeği burnunda Okur Temsilcimizi pek çoğunuz gayet yakından tanıyorsunuz. Kendisi Aslı “Çağlayan” Bingöl (Yani bildiğiniz Çağlayan işte de ben ona Aslı demeyi tercih ediyorum, yeterince Çağla var ortamda bizim daha çok Aslı’lara ihtiyacımız var). Geçtiğimiz 21 aydır zaten sizden duyduğu şikâyet, yakınma ve önerileri gidip gelip “hadi şunu düzeltelim, şuna dikkat edin, şunu şöyle yapalım” diye bizi uyarıp duruyordu. Ama hem çok efendi biri olduğu, hem de acaba haddimi aşıyor muyum diye korktuğundan bunları söylerken şekilden şekle giriyordu. Diğer yandan iş yoğunluğu arttıkça bize ulaşmanın zorlaştığının aranıza daha az katılabildiğimizin de farkındayız. Eskisi kadar aranıza katılmayınca sizin düşüncelerinizden, görüşlerinizden kısacası sizden koparız diye de korkuyoruz. Bu yüzden dedik ki madem Aslı’nın böyle bir çabası var, ona bu konuda yetkiyi de verelim, bunu arada iletişim kurmaya çabalar gibi değil de resmi olarak yapsın. Hem sizin derdinizi ya da düşüncenizi anlatabileceğiniz, daha hızlı ulaşabileceğiniz biri olsun hem de biz bunları daha iyi takip edebilelim, sizin dertlerinizi ve fikirlerinizi atlamayalım?

Nasıl olacak bu şimdi?
Bir Okur Temsilcimiz olması asla “Artık bir temsilcimiz var bize gelmeyin onunla konuşun” anlamına gelmiyor. Bugüne kadar Oyungezer’de görev alan herkesle nasıl iletişim kurduysanız aynı şekilde devam edebilirsiniz. Ama bize ulaşmakta zorlanıyorsanız, direkt olarak ulaşmaya çekiniyorsanız, fikirlerinizi siz olarak değil isimsiz olarak vermek istiyorsanız, bize ulaşmış olsanız da sorununuz çözülmemişse ya da hangi konuyu kiminle konuşacağınızı bilemiyorsanız her konuda Aslı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuda benim en çok yaşadığım sıkıntı bana dört bir yandan ulaşıyor olmanız mesela. Kiminiz forumdan PM atıyor, kiminiz LastFM’den Facebook’dan mesaj atıyor, bazınız aylardır açmadığım Messenger’a mesaj bırakıyor. Haliyle bunlar gözden kaçıyor. Veya bazen doğru kişiye ulaşmayabiliyorsunuz. Mesela Donanım ile ilgili şeyler Kaan yerine bana gelebiliyor. Bir okur temsilcimiz olması bu sorunların da önüne geçebilecek en azından bizden cevap gelmeyince konuşabileceğiniz biri olacak diye düşünüyoruz.

Hangi konularda Okur Temsilcisi ile iletişime geçmeli
Bu konuda bir sınırlamamız yok. Dergi, site, forum ile ilgili her konuyu konuşabilirsiniz Aslı ile. Mesela benim forumdaki bir mesajımdan rahatsız mı oldunuz? Dergide sizin hassas olduğunuz bir konuda patavatsız bir şey mi yazıldı? Aklınızda Oyungezer’e faydası olacak bir proje mi var? Hiç çekinmeden konuşun. Elbette sorunlarınız %100 çözülecek diye bir şey yok daima. Ama sorununuz çözülemiyorsa bile bundan sonra en azından daha detaylı bir açıklama alabileceğinizi umuyoruz ki bunun en az sorunun çözülmesi kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Ayrıca bizleri şikâyet etmekten de çekinmeyin. Okur Temsilcisi’nin görevi öncelikle şikâyetlerinizi dinlemek. Bu yüzden Aslı’ya ben, Sinan ve Serpil’de dâhil olmak üzere Oyungezer’de görevli herkesi uyarma, hareketleri hakkında açıklama isteme yetkisi verdik. Bazen sizin içinizden şikâyeti olanlar bunu düzgün bir üslupla dile getirmediği için ters cevap aldığı veya cevapsız bırakıldığı olabiliyor. Okur temsilcimiz bu tip durumlarda da arada katalizör görevi üstlenecek. Ayrıca hem sizi bizden, hem bizi sizden iyi tanıdığı için hangi sorun nasıl çözülür, bir şeyler nasıl daha iyi yapılabilir yardımcı olmaya çalışıyor olacak.

Bu duyuruyu forumda yaparken elbette forum özelinde bir iki şey de söylemek lazım. Aslı’dan forumun daha iyi olması için ne yapmak gerekiyor bizi yönlendirmesini istedik. Hatta geçen hafta İstanbul’a davet edip yaklaşık bir 16 saat sohbet ettik bu konuda. Çok da güzel fikirler verdi. Bazılarını yakında uygulamaya da çalışacağız. Siz de bu tip fikirlerinizi öncelikli olarak onunla paylaşırsanız daha çok karşılık bulacağını sanıyorum. Ayrıca forumla ilgili kişisel sorunlarınız olduğunda, mesela ceza almışsınızdır, başka bir kullanıcı rahatsız ediyordur, sohbetin kalitesi düşmüştür sizce vb, Aslı ile konuşabilir ve ona söylenen her şeyin bize ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Dikkat etmemiz gereken şeyler
Elbette binlerce kişiyle uğraşmanın kolay olmadığını biliyoruz. Acaba bu uygulama başarılı mı olacak, yoksa iki aya Aslı’yı akıl hastanesine mi yatıracağız bunu vakit gösterecek =). Bu yüzden hem Oyungezer’de görevli arkadaşlardan hem de sizlerden kendisine elden geldiğince çok anlayış ve kolaylık göstermenizi rica ediyorum. En önemli isteğim de kendisiyle iyi geçinmeniz (zaten Aslı ile kötü geçinmek ciddi yetenek ister) hem de onunla kurduğunuz her diyalogda onun okurlarla, Oyungezer arasında bir elçi olduğunu unutmamanız. Sonuçta elçiye zeval olmaz. Eğer okurlar “Banımı kaldırın ben anlamam!” diye, yazarlar “Sen kimsin de bana karışıyorsun?” diye tepki verirse Aslı’nın şevkinin kısa sürede kırılması, ilişkimize katkısı olacağına küsüp kendisinin uzaklaşması kaçınılmaz. Buna izin vermeyeceğimize, elçiye zeval edeni her kim olursa ibreti âlem olsun diye ortalık yerde pataklayacağımıza söz veririm =)

Bu konuyla ilgili sorularınız olursa… kime soracağınızı artık biliyorsunuz =)

Duyuran ve kısmen cıvıyan: Tuğbek Ölek
ofcmofcm
Üye
Bu mesajı Çağlayana ayırıyorum. Onun da söyleyecekleri olacaktır mutlaka. Ayrıca ona nasıl ulaşabilirsiniz falan açıklasın.
[hr]
Çağla Notu: Öncelikle Heyoo, şey merhaba herkese ^_^ Çok heyecanlıyım, ne söyleyeceğimi bilemedim. Sizin memnuniyetiniz için elimden geleni yapacağım diyeyim. Ayrıca sürprizlerimi bekleyin. :eyes:

Bana nerelerden ulaşabilirsiniz?

mail: Caglayantilsim eyt gmail.com
Facebook: Aslı Çağlayan Bingöl ismiyle aratarak ya da şu linke tıklayarak. Ama eklemeden önce forumdan olduğunuz bilgisini verirseniz ya da bana mesaj atarsanız süper olur.
Msn: Bir hesap alınacak yakın zamanda, evet >_<<br />Forum: Özel mesaj tabiy ki!
Çağlayan
Üye
Aslında buraya da bişiler karalayabilirmişim evet ^_^
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Son derece yerinde bir karar ve seçim olduğunu söylmek isterim :) başarılar dilerim Çağlayan .
Mad Dok
Üye
Ben de başarılar dilerim de, Çağla editör olur diye düşünüyordum ben ._.
deddodeddo
Üye
Bu başlık açılmadan önce de kendileri gayri resmi elçiydi zaten. Benim için bir şey değişmedi ama insanlık için büyük bir adım tabii. Hayırlı olsun Aslıcan!
Zer0
Üye
All Hail Çağlayan!
FireMcFireMc
Üye
Görünürde hoş bir özellik gibi görünüyor. Lâkin, çoğu okurun yaptığınız yanlışları dile getirebilecek cesareti olduğunu düşünmüyorum. Durumu çok uzak olmayan yeni dergi duyuru başlığı altında ele alırsak, "dergi çok güzel olmuş, ellerinize sağlık" mesajları ile, ciddi anlamda eleştiri mesajlarını kıyaslarsak ne demek istediğimi daha güzel anlayabiliriz.

Umarım, sistem amacına ulaşır. Tebrik ediyorum okur temsilcimizi.
Çağlayan
Üye
Yok bana dilediğiniz şiddette eleştirileri savurabilirsiniz. Arzunuz olursa isimleri saklı tutabiliriz ^_^
FireMcFireMc
Üye

Yok bana dilediğiniz şiddette eleştirileri savurabilirsiniz. Arzunuz olursa isimleri saklı tutabiliriz ^_^

Forum aracılığı ile ilk mesajda belirtilen şeyleri yaptığımda, sonuçların ne olacağını merak ediyorum? Yani, okur temsilcisine iletebileceğim mesajların çoğunu forum aracılığı ile de paylaşabilirim. İkinci bir merciye pekte gerek olduğunu düşünmüyordum. =)
deddodeddo
Üye
Şaka maka bildiğin milletvekili gibi bir şey bu görev. Dokunulmazlık var mı? Mıncıklayamayacak mıyız?
123458
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller