Ares
Electronation
Üye
Zeus ve Hera'nın oğludur. Savaş tanrısıdır. Ayrıca uzun ve yakışıklı bir tanrıdır. Şöyle diyim okadar yakışıklı ki Afrodit'i bile kendine aşık etmiştir. Zaten başka hiç bir tanrı Ares'i sevmezdi sadece Afrodit. En çok takıştığı tanrı ise Savaş ve Bilgelik tanrısı olan Athenaydı. Evet 2 savaş tanrısı var Athena taktik ve zeka kullanımıyla savaş kazanılacağına inanıyor, Ares ise kaba kuvvet ve dehşetle. Bu yüzden hep tartışırlar. Bu Ares'in yanında dolaştırdığı bir çakal takımı var onları sayayım size:Deimos (Dehşet tanrısı), Phobos(Korku tanrısı),Enyailos(Dövüş tanrısı) ve Eros (Aşk Tanrısı)'dur. Romada ki adı Mars'dır. Çok acımasız, umursamaz ve zulümkar bir tanrı olduğundan insanlar tarafından sevilmemiştir. Sadece Roma'da Güç'ü simgelediğinden 2. yüksek tanrı olarak tapınılmıştır kendisine. Kutsal hayvanları akbaba ve köpektir. Savaş olduğunu duyduğu anda Mızrağını alıp savaş alanına iner. Kimin kazanıp kaybettiği önemli değildir, önemli olan kan ve ölümün olmasıdır onun için.

[img width=402 height=550]http://img516.imageshack.us/img516/8885/ares1.jpg[/img]
Erocano
Üye
Nedense adı çok sempatik gelmiştir bana hep
Resim de karizmaymış
Cathodic
Üye
Biricik köpeğimin adı (Sibirya Kurdu)  :D
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
Ah be ortaokul-lisedeki Kınayt Onlayn günlerim geldi aklıma.
peace
Üye
Kratos'un, Ares'i alt ettiği epik sahne geldi aklıma direk.
Lacunar
Üye
peace dedi:

Kratos'un, Ares'i alt ettiği epik sahne geldi aklıma direk.

O değil de Ares iki tane titan tarafından hapsediliyor diye biliyorum. Hikayenin tamamını hatırlayamıyacağım ama kavga sebebinin Hera ve Athena olduğunu söyleyebilirim.

edit: Ahanda link: http://tr.wikipedia.org/wiki/Ares
Legionator
Üye
Bir savaş tanrısının bu kadar şabalak olmasını hazmedemiyorum.
Toorex
Üye
Öhm, Warhammer'daki Khorne ve Khaine karışımı birşeymiş.Kendisini duymuştum fakat hakkında tek kelime bilmiyordum.Güzelmiş :P
psychorpse
Üye
En sevmediğim tanrılardan birisidir.Hatta tek nefret ettiğim tanrı bile olabilir.Poseidon'u bile daha çok seviyorum...
delibaron
Üye
hades buna bin basar :D ;D
XxfusuinXx
Üye
Athena ve savas tanrısımı!! Tanrıca dıyecektin herhalde
discussioncontroller