Japon Mitolojisi
Electronation
Üye
Orrayt düzelttim.

Bilgi içerikli mesajlarla destek olan arkadaşlara teşekkür ederim. Mitoloji bölümünü birlikte kalkındırıcaz.  :-*
oTaKuRoN
Üye
Yaradılış öyküsünü ayrıntılı yazmıştım ben, buraya da koyayım:

Başlangıçta Tengoku (Cennet) düzlüklerinde bir tanrılar soyu varmış. Onların yedinci ve son kuşağı olan İzanagi ve İzanami kardeşlere “yüzen bir ülke” yaratma görevi verilmiş. İzanagi’nin okyanusa daldırdığı mızrağının ucundan damlayan tuzlu su küçük bir ada olmuş. Cennetten bir köprüyle adaya inen İzanagi-İzanami kardeşler orada öteki adaları ve daha pek çok tanrıyı yaratmışlar. Ne var ki İzanami ateş tanrısı Kagutsuchi‘yi doğururken yanmış ve öteki dünya Yomi‘ye göçmüş. İzanagi onsuz yaşayamayacağını anlayıp onu görmeye gitmişse de, orada İzanami’nin sesi ona Yomi’nin meyvesini yediğini, bu yüzden geri dönemeyeceğini söylemiş. Bunu duyunca şok olan İzanagi yine de vazgeçmeyip ısrar etmiş. Sonunda İzanami dönmeyi kabul etmiş ama önce buradaki odasında biraz dinleneceğini, İzanagi’nin de odaya girmemesi gerektiğini söylemiş. Uzun bir bekleyişten sonra, İzanagi dayanamayıp, İzanami uyurken içeri girmiş ve karşısında yatan, bir zamanlar güzel ve zarif olan İzanami’nin çirkin ve iğrenç bedenini görünce şok olmuş; o artık tahrip olmuş vücudunda kurtçuklar ve sülüklerin gezdiği çürümüş bir vücuttan başka bir şey değilmiş. Bunu gören İzanagi büyük bir çığlık atıp kaçmaya başlamış. Çığlıkla uyanan İzanami de onun peşinden Yomotsu-Shikome denen vahşi kadınları onu geri getirmesi için yollamış. İzanagi hızla Yomi’den çıkıp buranın girişini büyük bir kayayla kapatmış. İçeride kalan İzanami çığlık atıp İzanagi’ye onu burada bırakırsa her gün 1000 insan öldüreceğine yemin etmiş. İzanagi de öfkeyle, “Eğer sen 1000 tane öldürürsen ben de 1500 tane yaratırım.” demiş.

Olanların ardından İzanagi, Yomi’nin pisliğinden arınmak için güneybatı adasındaki ırmağa girmiş. Yıkanmak üzere soyunmaya başladığında, çıkardığı her parça giysiden yeni tanrıların oluştuğunu görmüş. Ayrıca sol gözünü yıkamasından Güneş Tanrıçası Amaterasu, sağ gözünden Ay Tanrıçası Tsukuyomi, ve burnunu temizlemesinden fırtınalar ve okyanuslar tanrısı Susanoo doğmuş.  İzanagi bundan sonra evrendeki tüm varlığını çocukları arasında paylaştırmış. Ancak Susanoo, kız kardeşi Amaterasu’yu kızdırınca dünya karanlıkta kalmış. Susanoo da ceza olarak, İzumo ülkesinde bir hanlık soyu kurmakla görevlendirilmiş. Sonradan, İzumo ülkesinde barış sağlandığı haberi gelince, Tanrıça Amaterasu, “Güzel pirinç ülkesini benim kendi soyum yönetsin.” diyerek öz torunu Niningi‘yi Susanoo’nun yerine göndermeye karar vermiş. Kutsallığın üç simgesi olan Kılıç, Ayna ve Magatama ile birlikte, bilim ve sanatların beş büyük ustasını torununun yanına vermiş. Niningi, kendisine söylendiği gibi yapmış ve Kyuushuu adasına yerleşmiş.

Niningi’nin torunu olan Jinmu, Seto Denizi üzerinden Yamato ülkesine doğru yürümüş ve ikinci denemesinde Japon Birliğini kurmayı başarmış…
hadicanımoradan
Üye
Japon mitolojisini hakkında bildiğim tek şey tentacle porn.
BiqBossBiqBoss
Üye
Izanagi ve Izanami Darker Than Black'te işlenmişti. Yer ve göğün bir araya gelmesi ile dünyanın yok olucağı. Aslında mantıklı düşünürseniz bir çok dinde ve mitolojide bu konu her türlü işlenmiştir. Güzel bir konu ama son mesaj 2010da atılmış yazık olmuş konuya.

Beğenenler: keldorn_thepaladin

oTaKuRoN
Üye

Japon mitolojisini hakkında bildiğim tek şey tentacle porn.Dameindarkh
Üye
Bazı japon mitolojileri Naruto animesinde geçiyor.Hatta Uchiha itachinin jutsuları vardı animeyi izleyenler bilir izanami,izanagi,amaterasu vb. bunların hepsi japon mitolojisinde tanrıymış yeni farkettim :)
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Susano salağı ameterasuya ayba tutup ameterasusun gözünü almıştı. Ameterasu da dikiş yaparken iğneyi vajişine batırıp utancından(sanırım orda bekaretini kaybediyor. Yoksa çok saçma olur) bir mağaradan çıkmayı reddediyor. Sonra susano 3 hediye bulup(kolye ayna kılıç, bahsedilmiş önceki sayfada) ameterasunun gönlünü alıyor.
Sonra japonların hasatları bol oluyor güneş sayesinde.
discussioncontroller