Helios
Electronation
Üye
Hyperion ve Theia'nın oğlu güneş tanrısıdır. Ay tanrıçası Selene ve gün batımı tanrısı Eos'un kardeşidir. Helios güneşin doğma ve batmasını kontrol eder. Aynı mısır mitolojisinde ki Ra gibi. Ayrıca eski Yunan imparatorluğunda bir imparator Helios'un başının resmini demir paralara bastırmıştır.

Araç olarak uçabilen (ya da kanatlı) atlardan bir araba kullanır.

[img width=381 height=350]http://img193.imageshack.us/img193/5892/heliosr.jpg[/img]
psychorpse
Üye
Eskiden Apollo ile Helios'u aynı kişi zannediyordum.Değilmiş...
XxfusuinXx
Üye
aslında ogle psycopers helios cook eski bir tanrı ayrıca eski romadada bahsı gecer. Bunun en buyuk kanıtıda 12 olimposludan olmaması  helios unutulur ve onun yerine apollo dogar
psychorpse
Üye
Belki öyle tam bilmiyorum ama benim bildiğime göre Helios güneşin kendisi Apollo ise koruyucusudur.

Hatta güneş doğarken atlı arabası ile doğudan başlayan yolculuğunu güneş batarken batıda bitirir.Gece olunca ise doğuya tekrar geri dönerken gemisinde uyur.
XxfusuinXx
Üye
gemi degil herseye donusen gunesten kopan ve ona "unuttgum" bir sebepten dolayı veriliyor bkz. Percy jackson-tıtanın laneti...
XxfusuinXx
Üye

Belki öyle tam bilmiyorum ama benim bildiğime göre Helios güneşin kendisi Apollo ise koruyucusudur.

Hatta güneş doğarken atlı arabası ile doğudan başlayan yolculuğunu güneş batarken batıda bitirir.Gece olunca ise doğuya tekrar geri dönerken gemisinde uyur.

tanrılar uyumaz kii kı kı
psychorpse
Üye

gemi degil herseye donusen gunesten kopan ve ona "unuttgum" bir sebepten dolayı veriliyor bkz. Percy jackson-tıtanın laneti...

Percy Jackson da gerçek mitoloji anlatılmıyor.
XxfusuinXx
Üye
ama terimler aynı
hadicanımoradan
Üye
Teknik olarak güneştir.
discussioncontroller