Kıbrıs
cemreserpal
Üye
Ben özellikle Mağusa'dan bahsedeceğim, diğer bölgeleri umarım oralı olanlar daha hoş olarak anlatır..:)

Mağusa
Öncelikle ulaşım. Mağusa'ya denizden (ki denizlerimiz çok güzeldir lan..)Öeh.. veya karadan ulaşabilirsiniz..Ercan'dan Mağusa'ya gelmek 45 dakika civarı alabilir.

Gezecek pek çok turistik mekan ile eğlence yerimiz de vardır efenim. Salamis harabeleri, Othello kalesi falan süper yerlerdir [kendimi size tatil satmaya çalışıyormuş gibi hissettim ;D]. Eğer yaz aylarında habira yapılan düğünlerin olmadığı bir zamanda uğrarsanız Lion's Garden güzel bir yermiş..
Denizlerimiz var mesela bir de..

Eö..Bu saatte aklıma başka gelmedi, diğerlerini diğer insancıklar yazar artık..:P Ben gidip Diablo oynamak istiyorum..:)
DAReKid
Üye
Ceviz reçeli var mı gerçekten?
the_rex
Üye
hehe, abi o ceviz reçelini hep avrupa yakası'nda ata demirer'in canlandırdığı karakterle hatırlıyorum. kıbrıslılar tarafından bayağı eleştirilmişti konuşma tarzı nedeniyle.
DAReKid
Üye
Harika konuşuyordu bence. Yani Kıbrıs'lıların konuşmasını bilmiyorum gerçekte ama yarılmıştım orada. Var mı ceviz reçeli?
cemreserpal
Üye
Ceviz Macunu oluyor o..=/
"Reçeli" şeklinde kullananı avrupa yakası dışında hiç göremedim ben, gören varsa kusura bakmasın, annem, babam, anneannem, büyükbabam, nenem falan herkes ceviz macunu der..Ama tadının güzel olduğu konusunda haklılar...:)
Konuşmasıysa çok iyi değildi yani, gelip görmenize bile gerek kalmadan, msn konuşmalarımız bile ele verebilir bizi yani..:)
Murderotica
Üye
Kibris Köftesi de var. O da cok güzel patatesli filan. Tavsiye ederim.
Misafir
kıbrısta 5 senem geçti (doğu akdeniz üniversitesi'nde) mağusa evet mükemmel bir yer çok sıkıldığım zamanlar da oldu am açok  güzel anılarım dostluklarım oldu orda...

bu arada hellimli tavuk çok seviyorum ben bide hellimli köfte :)
Misafir
ukalalık ederek ve şimdiden özür dileyerek belirtmek istiyorumki daha demin haberlerde filistin büyükelçisinin kıbrıs'a kıbrıs dediği için diplomatik bir gaf yaptığı konuşuluyordu. kıbrıs'a kıbrıs değil, kktc ya da kıbrıs rum kesimi demek gerekiyormuş =).

malesef bu sene gitme şansımı, hem de bedavaya gitme ve mehmet ali talat ile doğrudan konuşma şansını geri teptim. gidebilirdim ama niyeyse olmadı. pek de önemsemedim. okulumuzdan emekli bir büyükelçi hocamız yemek, içmek hariç her şeyi ayarladı. gerektiği yerlerde parasını cebinden verdi. odtü'nün yurtlarında yer ve mehmet ali talat ile öğrencilerini doğrudan tanıştırıp kıbrıs üzerine kısa bir sohbet ayarladı. ama ben gidemedim. bu nedenle gidene kadar içimde ukte olarak kalacak yerdir. ElvenArcher'ın deyişiyle "lanetli ada"dır =).

bu arada gitmeden önceki derste hocamız kıbrıs hakkında bildiği küçük ayrıntıları anlatırken tekrar tekrar "erasmus'lu (yani avrupalı) öğrenciler hariç türk öğrencilerin kıbrıs rum kesimine geçmesi mümkün değil ve kıbrıs'a girerken kesinlikle pasaportunuza damga vurdurmayın, yoksa yunanistan'a giriş (vize)yapayabilirsiniz" demişti. gidemediğim için sadece o aklımda kalmış =/. ayrıca "ben çok önemliyim benim için bir sorun yok ama sizin için diyorum" diye ekleyip böbürlenmişti kendince. D vermiş bana zaten dersinden. hıh! :weirdface:

mehmet ali talat'da öyle çok acayip şeyler anlatmamış zaten. hıh!  :weirdface:

alta: doğrudur kıbrıs'ı pek bilmediğim için kktc'den bahsediliyor sandım. pardon.
alta edit 2: "Kıbrıs isimli adanın coğrafyasında bulunan tecrübeler" =D. daha yeni gördüm espriyi ahahah
cemreserpal
Üye
@Melkor
Biz coğrafik olarak Kıbrıs'tan bahsediyoruz ama, diplomatik/siyasi olarak değil. [Kıbrıs isimli adanın coğrafyasında bulunan tecrübeler isimli bir başlık da olamayacağına göre..hm..:) ]
S.W.A.T
Üye
r u kiddin' me?
cemreserpal
Üye
S.W.A.T dedi:

r u kiddin' me?

Hö?
discussioncontroller