Kıbrıs
dodgerdodger
Üye
http://www.facebook.com/video/video.php?v=484500327528&comments

Bende birşey ekleyeyim. DAÜ Fotoğrafçılık kulübü üyesi bir arkadaşımızın yaptığı bir çalışma.

Toplam fotoğraf: 12150.
Toplam çekim süresi: 15 saat 45 dakika.
Yaklaşık 3 ay sürmüş.

Bu arada bana burada çekebileceğim kalabalık bir yer söyleyin. Ayrıca yüksek biryerden çekim yapmam lazım. Anıt aklıma geldi ama insanlar çekim için evlerine girmeme izin verir mi? :F

not: Video izlenmiyorsa söyleyin,bir şekil ayarlamaya çalışıcam.
EBvulves
Üye
Gazimağusa Limanında çekim yapmayı deneyebilirsin. Pek kalabalık sayılmaz ama gelen gideni boldur.
Ozup
Üye

[video]

Maraş 1973. Bölgenin bugünkü halini bilenler bu görüntülere çok şaşıracaktır.

Peder asker oldugundan Maras'a girmistik. Askeri bir uste sahilde bir gun gecirmistik. O kadar ulke gezdim, o kadar sahil gordum, o kadar denize girdim, hayatimda Maras kadar guzel sahili denizi olan bir yer gormedim. Yuzlerce metre denizde ileri dogru yurumek, bembeyaz kumlar, ilginc baliklar mercanlar falan, cennet gibiydi ya.

Cok yazik abi ya gercekten cok yazik. Bombos bir sehir. Ghost town derler ya, dunyadaki en iyi ornegidir herhalde. Hersey duruyor her esya duruyor ama curumus, terkedilmis bir anda.

Hakliyizdir herhalde, turkiye cumhuriyetten sonra pek etrafa bulasmadi kolay kolay. Illa ki sinirlari gecicek seyler oldu ve oldu iste. Ama su sehre cok yazik. Cok guzeldi lan.
thelegendman11thelegendman11
Üye
Bir kaç yıl aradan sonra tekrar Kıbrıstayım,daha önce dikkatimi çekmeyen olumlu/olumsuz yönlerini(genelde olumlu)gördüm pazar gününden beri.Onları daha sonra üşenmezsem yazacağım(çok umrunuzdaydı ya :D) ama bugün dikkatimi çeken bir şey gördüm,Kıbrıslı arkadaşlardan cevaplamalarını rica ediyorum.

Bugün Kıbrıslı olduğundan %100 emin olduğum üç tane 16-17 yaşlarında gencin birinin telefonda,diğer ikisinin kendi aralarında İngilizce konuştuklarını duydum,açıkçası biraz moralim bozuldu.Umarım nedeni İngilizce Hocalarının "kendi aranızda İngilizce konuşun"sözünü ciddiye almalarıdır,başka bir şey değildir.
dodgerdodger
Üye
kıbrıs'ta işin ne be? :F

ingilizce değildir o, ağır kıbrıs şiveli türkçedir :F
thelegendman11thelegendman11
Üye
Dedem burda öğretim görevlisi.

Yok abi bildiğin İngilizceydi."Annem bana bir şey söyledi"'yi "Mom told me"diye söyledi mesela kız.
discussioncontroller