LOTRO Grafikleri
Eaststreetz
Üye
Merhaba arkadaşlar

Oynadığım bazı MMO'lar sonucu bir şeyi farkettim. LOTRO'nun grafikleri gerçekten üst düzeyde. DX10 desteği de cabası. Geliştiricilerin Grafiklere ayrı bir özendiği gerçek. Bir çok online oyunda olmayacak kadar ayrıntılı Grafik Ayarları mevcut. Her türlü grafik öğesinin değerini ayarlayabiliyoruz. Orta Dünya hiç bir oyunda böyle güzel yansıtılmadı henüz :) Bu gidişle yansıtılmayacak da. [EA'nin parayı basarak film oyunlarından yararlanma olayı tamamen gıcıklık. Filmin üstüne konuyor tüm oyunları. Oyunlarda film lisansı olduğu için oyun zevk veriyor]. Fakat LOTRO sadece kitaptan alıntılanmasına rağmen çok daha güzel, sarıyor. Ah tabi bir de Original Soundtrack'ler olsa süper olurdu :[

Neyse konu dağılmasın. Şimdi size şöyle bir soru yöneltmek istiyorum:

Grafik Kalitesi bakımından dünyadaki en iyi 5 MMORPG'yi sayarsanız; LOTRO bu listeye girer mi - girerse kaçıncı olur. Benim oyunum seninkini döver tartışmasına dönmesin lütfen :}
TheodrienTheodrien
Mod
O listeye tabi ki girer. Hatta 1. olabileceğini düşünüyorum. Çünkü eğer canavar gibi bir sisteminiz varsa, grafiklerin hepsini son ayara getirdiğinizde ortam çok gerçek görünüyor.

Yalnız, Age of Conan'ın grafikleri de çok iyi tabi ki. Tabi malesef benim makina onu son ayarlarda hiç bir zaman çalıştıramadığı için, LotRO'dan daha mı iyi olur bilemiyorum.

LotRO benim gördüğüm bir çok MMORPG oyununda, hatta onu da geçtim, birçok normal oyunda dahi olmayan grafiklere sahip.
deddodeddo
Üye
Age of Conan gerçekten de bu konuda çok iyi. Betasını oynama fırsatım olmadı ama henüz çıkmamış, CryEngine kullanan Aion da çok iyi diyorlar, çıktığı gün almayı planlıyorum zaten. :D :D
TheodrienTheodrien
Mod
AoC'da LotRO'ya göre daha ağır grafikler var. Düşük ayarlarında bile güzel görünüyor o yüzden.

Aion'un videolarından güzel görünüyor. Ama CryEngine kullanan bir DVO'da kalabalık PvP'ler nasıl olacak merak ediyorum. Çünkü AoC'da bile sorun yaşıyordum bu konuda. Büyük raid çarpışmalarında makinam ağlamasın lütfen.
Eaststreetz
Üye
Theodrien dedi:

O listeye tabi ki girer. Hatta 1. olabileceğini düşünüyorum. Çünkü eğer canavar gibi bir sisteminiz varsa, grafiklerin hepsini son ayara getirdiğinizde ortam çok gerçek görünüyor.

Ayıptır söylemesi 4890 ile almıştım o SS'leri. Fakat SS'lerde resim bozuluyor kalite belli olmuyor. Fakat Ultra High DX10 da gerçekten güzel oluyor.

Gerçekten güzel grafikleri var. Bir sorayım dedim LOTRO ile kapışacak MMORPG var mı. WoW yanına bile yaklaşamaz, eskidi zaten artık :)

@deddo

Aion'un grafikleri LOTRO'nun yanına yaklaşamaz. Age of Conan'ın da bug dolu diyorlardı, düzelttiler mi bilemem...
deddodeddo
Üye
Aaa, SS mi koydun? Bende gözükmüyor eğer koyduysan, bir el atıver. Ben LOTRO'nun grafiklerini adam gibi hiç görmedim.
Blight
Üye
Eh, :)

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,4371.0/

Tabii bunlar foruma sığsın diye küçülüyor, yoksa daha detaylı tabii.
Eaststreetz
Üye
Hocam diğer başlıkta var SS. Ama o kadar güzel gözükmüyor.

Blight başlıktaki arkadaş resimleri küçültmekle akıllılık etmiş zira küçültünce daha hoş görünüyor görüntü kaybı daha az olmuş.
DharkanDharkan
Üye
WoW'un grafikleri gövde gösterisi yapma amaçlı değil eğer bilmiyorsan. Aralarında dağlar kadar tarz farkı var.
deddodeddo
Üye
Diğer başlığı inceledim ve hayran kaldım, hakikatten de çok iyimiş.
Eaststreetz
Üye
Dharkan dedi:

WoW'un grafikleri gövde gösterisi yapma amaçlı değil eğer bilmiyorsan. Aralarında dağlar kadar tarz farkı var.

Biliyorum. Tıpkı çizgi film gibi vs. TF2 de öyle. Kimsenin TF2'ye ezik grafik dediği yok, Wow'a da. Grafik tarzı farklı evet bu doğru. Fakat buna rağmen, WoW'un grafikleri kendi türüne göre de eskidi ama değil mi?
discussioncontroller