OGZ Okur Temsilcisi Sizi Dinliyor!
Çağlayan
Üye
"Acaba forum şikayetimi isim vermeden nasıl yetkililere iletebilirim?"

"Ya of, foruma bir daha girmeyeceğim ya, şu kullanıcı ile birbirimizi boğazlamamıza az kaldı."

"Dergide ıspanaklar hakkında bir yazı gördüm ve bu yazı cidden ıspanaklara hakaret niteliğinde. Sinir oldum."

"Ya tamam, forum iyi hoş güzel. Bir iki teknik sorun var gibi ama şimdi teknik sorunları bir kenara bırakalım. Forumun esas özüne bakacak olursak, oynat Uğurcum, bakın şimdi tam şu noktada Monthius'un topa hamle yaptığı esnada ofsayt var mı ona bakıyoruz, işte tam bu noktada forumda çok fazla facepalm sorunu olduğunu görüyoruz sevgili Çölaşan."

...diye mi düşünüyorsunuz?

Artık bu sorunları paylaşmak için başının etini yiyebileceğiniz, gece en tatlı uykusundan uyandırıp forumu şikayet edebileceğiniz, her türlü sorunu onun önüne bırakıp "Al bunu çöz" diyip kaçabileceğiniz Bir OOTS'unuz var. (Açılımı "Order of the Stick" değil, "Ogz Okur Temsilcisi Servisi")

Temsilcimize mailler yağdırın, kendisini yan rollerde oynayan az ünlüler gibi hissetsin!  caglayantilsim @ gmail nokta com (spam olmasın diye düzeltildi)

Not: Özel mesaj da olur. Facebook da var.

Bu başlıkta olay ne peki? Buraya eleştiriler yazılacak. Olumlu olumsuz öneriler, fikirler, şikayetler falan. Ve kimse birbirinin eleştirisine yorum yapmayacak. Eleştirileri değerlendirme görevi bana ait. Bir diğer mesaja yanıt niteliğindeki mesajlar silinecektir (örneğin üstteki mesaja "Hayır, dergideki ıspanak yazısı muhteşemdi bi kere!!1!" yazmak yok)

Buraya yazdığınız eleştiriler gerekli kişilere sizin nickiniz ile beraber iletilecek. Nickinizin gizli kalmasını istiyorsanız, lütfen bana özel mesaj ya da mail yolu ile ulaşmaya çalışın.

Not 2: Her ne kadar gayri ciddi bir giriş yazısı yazmış olsam da, bu başlıktaki mesajların soruna odaklı, derdini açık açık anlatan sadelikte yazılması işimi kolaylaştıracaktır.
thelegendman11thelegendman11
Üye
Ulan sabah aklımda vardı şimdi unuttum.Aklıma gelince bu mesajı editlerim.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Güzel bir fikir Çağlayan. Forum biraz sakinleşir böylece :)
neRon
Üye
Yazının ilk 4 paragrafı şunu getirdi aklıma:

Sadece 5 dk da tüm sebze meyvelerinizi doğramak mı istiyorsunuz?

Zaman benim için değerlidir mi diyorsunuz?

10 dk da muhteşem salatalar mı yapmak istiyorsunuz?

Pratik tak çıkar setiyle vasherdasher karşınızda!

20 dk içinde ararsanız asdasdasfakfnhlahglafwe xD
Çağlayan
Üye
neRon dedi:

Yazının ilk 4 paragrafı şunu getirdi aklıma:

Sadece 5 dk da tüm sebze meyvelerinizi doğramak mı istiyorsunuz?

Zaman benim için değerlidir mi diyorsunuz?

10 dk da muhteşem salatalar mı yapmak istiyorsunuz?

Pratik tak çıkar setiyle vasherdasher karşınızda!

20 dk içinde ararsanız asdasdasfakfnhlahglafwe xD

Reklamcılık sektöründe çalışmalıymışım ben xD

Bu arada bu hizmeti kullananlardan da şöyle geri dönütler aldık.

"Olağanüstü, tüm şikayetlerimi söylüyorum, anında çözüm buluyor"
Meriy Vaythart - Ev kadını - 98 yaşında

"Kaynanamın dırdırlarına bile çözüm buldu! Teşekkürler OOTS!"
Sitiiv Mistırbırovnventtudısiisayd - İş adamı - 14 yaşında

"Two thumbs up!"
Time Magazine
DAReKid
Üye
"Temsilci of what!!??" -Ign

"Gözyaşlarımı tutamadım. Beni, 52 yıl sonra cidden ağlatabilen bir temsilcilik sayın seyirciler" - Reha muhtar

"Eline sağlık aslı kızım, çok güzel olmuş" - Mahallenin muhtarları (koro halinde)

"Temaaaaam!!!" - Okan Bayülgen
psychorpse
Üye
Neden ıspanak?
The White Lord
Üye
"Yorumlar ve Öneriler kısmına defalarca yazdığınız önerileri kimse dinlemiyor mu?
Onlarca defa yazmanıza rağmen hiç bir cevap alamıyor musunuz? Şu an düşündüğünüz doğru, asla alamayacaksınız!"
Çağlayan
Üye
Aslında "yorumlar", "öneriler", "forum sorunları", "forumun dertleri", "forum hakkında" gibi bir sürü başlığımız var ve inanın hepsi okunuyor. Özeti çıkartılıyor, yapılabilir olanlar ayıklanıyor ve yetkililere sunuluyor.

Mesela forumun teknik sorunlarından biri çökmesi ama bu konuda Berkant sürekli siteyle uğraşıyor (şahidim, gördüm, büyükşehir belediyesi çalışıyor) ancak hala "site çöküyor" gibi şikayetler gelmeye devam edebiliyor. O şikayetleri yanıtsız bırakıyoruz, çünkü zaten o şikayeti düzeltme çalışmasındayız.

Teknik sorunlar hariç, yazılan önerilerden uygulamaya konulanlar oldu, uygulanamaz olarak görülüp esgeçilenler oldu. Yani özet şu: Okunuyor. Yanıt alamadıklarınız konusunda özel mesajım ve mail adresim şikayetinizi bekler. :) Uygulanabilir bir öneriyse ve gözümüzden kaçmışsa, hemen işleme koyalım. Yok uygulanamaz bir öneriyse, açıklama yapabilirim.
MonthiusMonthius
Üye

oynat Uğurcum, bakın şimdi tam şu noktada Monthius'un topa hamle yaptığı esnada ofsayt var mı ona bakıyoruz, işte tam bu noktada forumda çok fazla facepalm sorunu olduğunu görüyoruz sevgili Çölaşan.

Hakem golümüzü yedi Çağlayan apla. :(

Ofsayt Çağla: Bu da mı gol değil ha? Bu da mı gol değiil?
Çağlayan
Üye
Okur Temsilcisi sadece sizi dinlemiyor, konuşuyor ve dırdır da edebiliyor! Facebook'taki DJ Çağlayan grubuna üye olan herkes tarafımdan spamleniyor!

Örnek bir sıpam örneği

Pardon yanlış oldu.
Spoiler:

Gruba atılan spamlardan biri.

Yeni bir gün, yeni bir Dj Çağla mesajı sayın okurlar. Mesaj mı, spam mı tam olarak algılamadığınız bu satırlar, yemin ederim ki, acme örsü altında kalayım ki, bendeniz Çağla tarafından yazılmakta ve kesinlikle bir "auto spam bot" tarafından otomatik döşenmemektedir. [/bot]

Günün menüsü. Efet, Dj Çağla grubunun yine bir "radyo yayını bildirisi haricinde kullanılan" mesajında birlikteyiz. Bugün size ıspanaklı domatesli oyun eklentisi tanıtıciim sevgili Dj Çağla yayınını dinleyemeyen ama onun spam mailleri tarafından gün be gün rahatsız edilen Ogz üyeleri.

http://apps.facebook.com/videogamerack/people/1702062442/home

Bu eklentide ne oluyor? Oynadığınız oyunları listenize ekliyor, onlara puan verebiliyor ve diğer arkadaşlarınıza "hah hah, bak ne kadar çok oyun oynamışım ben, senin iki katın neredeyse, seni gidi ezik!" diye dalga geçebiliyorsunuz. Muhteşem bir özellik cidden, değil mi sayın grup mensupları, anime fansubları?

Ara sıra böyle mesajlar atarak sizin sinir katsayınızı ölçmeye ve yayın yapamadığım günlerin acısını size böyle spamlar yağdırarak çıkarmaya devam ediceğim pek sevgili profiteröllerim.

Kişisel not: Okur Temsilciniz olarak sinek avlamaktayım. Forumumuzun bu kadar yolunda, bu kadar sorunsuz gitmesine seviniyorum bir yandan. Öte yandan içimi kemiren bir "Ya içlerinde bir dert varsa da bana söylemiyorlarsa? Ya aslında arkamdan konuşuyor da 'okur temsilcisi de pek beceriksizmiş hani' diyorlarsa?" şüphesi mevcut. İçinize atmayın, onun yerine bana mail atın, derdinize derman olayım.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller